9η Τεχνη!

o Don Rosa εξηγεί το πρόβλημα όρασής του.

:(:(:(:(:frowning:

ειμαι “πεζός”, αλλά να μας ζήσουν!!

*αυτό το Northlanders, κάτι λέει

δεν ξερω αν ενδιαφερει κανεναν, αλλα σε λιγες μερες…

Φυσικα και μας ενδιαφερει :!: Μαρβελοκαβλος και εσυ ω τεκνον Κριμσον? Ναης,ναης!

http://en.wikipedia.org/wiki/DMZ_%28comics%29

Καταπληκτικό κόμικ στο κοντινό μέλλον που διαδραματίζεται στο Μανχάταν το οποίο αποτελεί το πεδίο μάχης μεταξύ των 2 αντίπαλων παρατάξεων στον 2ο εμφύλιο πόλεμο των Ηνωμένων Πολιτειών. Πολύ επίκαιρα θέματα. Αντιπολεμικό. Καθόλου political correct. Μπλέκει πολλά πράματα και θεωρίες που όλοι συζητάμε όπως τον ρόλο που παίζει ο τύπος κτλ κτλ. σε σημεία με έκανε να σκεφτώ ότι αυτό το μέλλον είναι κοντά ακόμα και στην Ελλάδα. Αυτός ο Brian Wood είναι μεγάλος δημιουργός. 2 στα 2 για μένα με αυτό και το Northlanders.

^
θα ηθελα σε καποια φαση να τσεκαρω,η vertigo δυσκολα απογοητευει.

τωρα εχω να διαβασω 3ο τομο preacher(σταθερα γαματο,ο ennis γραφει εθιστικα) και μου εκαναν δωρακι και το Marvel 1602,αν και απεχω γενικα απο τα υπερηρωικα καιρο τωρα με καποιες εξαιρεσεις ανα διαστηματα αυτο πρεπει να εχει πολυ ψωμι,gaiman εγγυηση οποτε…

τούτο ήταν μια χαρά σε μια δίωρη διαδρομή στην Ισπανία με τρένο, βέβαια έχω ελάχιστη επαφή με το είδος και απλά έτυχε να το πάρω στο σταθμό πριν την επιβίβαση απλά για να περάσει η ώρα φρεσκάροντας και λίγο τα ισπανικά… :stuck_out_tongue:

απλοϊκό σενάριο ([I]Akumetsu is the story of Shou, a vigilante that’s out trying to straighten the corrupt Japanese Government through terrorism with his “One man, One kill” code of action[/I]) αλλά και μόλις 2,5 ευρώ …

Μόλις το παρήγγειλα. 8)

Επίσης έχει κυκλοφορήσει εδώ και κάποιο καιρό το τελευταίο μέρος του League of Extraordinary Gentlemen, του Alan Moore… Δυστυχώς οι κριτικές δε λένε τα καλύτερα, αν και πρέπει να το διαβάσω και ο ίδιος…

@ Άσχετο: [B]Crimson Idol[/B], τι έγινε με εκείνη την παραγγελία από τον Παπασωτηρίου??? :lol:

μαλάκα σε σκεφτόμουν όταν ειχα πάει να πάρω εισιτήριο για orange goblin.
μόλις τους το στείλουν θα ειναι δικο μου :lol::lol::lol::lol:

ουπς!!! Μου ξέφυγε αυτό…;;;; #-o :eek:

Πρέπει να το τσεκάρω!!! [I](έχω τα παλιά τεύχη/τομους του…)[/I]:blink:

Ολόφρεσκη, σπαρταριστή, αναμνηστική και άκρως γαργαλιστική ανάρτηση στο κουνελοblog σχετικά με τις ωραιότερες γκόμενες των κόμικς και των κινουμένων σχεδίων! Με έμφαση σε εκείνα που βλέπαμε μικροί.

Περάστε μια βόλτα, you are most welcome. 8)

[SIZE=“2”][COLOR=“Blue”][U]Οι 22 πιο Καυτές Γυναίκες των Κινουμένων Σχεδίων και των Κόμικς[/U][/COLOR][/SIZE]

ωραιος κουνελε:thumbup:

σε αλλα νεα ετυχε να πεσει στα χερια μου αυτο

και μ αρεσε παρα πολυ.η ιστορια ειναι καπως παιδικη και συνηθισμενη,αλλα εχει γαματο χιουμορ.οτι πρεπει για χαλαρωμα μετα απο μια δυσκολη μερα.το διαβασα αμεσως.λογικα θα παρω και το δευτερο τευχος να δω πως συνεχιζει(αν και δεξια και αριστερα μονο αποθεωση βλεπω)

το εχεις διαβασει κανενας αλλος?

αριστούργημα, είχα πάρει τον τόμο-τούβλο και μετά αγόραζα και τις έγχρωμες εκδόσεις γα τη συλλογή μου. μπαίνει άνετα στο τοπ5 των αγαπημένων μου κόμικς.

η ιστορία στην αρχή φαίνεται λίγο παιδική αλλά μετά γίνεται της κακομοίρας, προχώρα άφοβα.

μπράβο ρε κούνελε…!!

Chun-Li…ναι ναι ναι και ναι!!!
She-Ra. που την θυμήθηκες ρε θηρίο?!
μπράβο που έχωσες και Betty και Veronica παρότι μερικοί μπορεί να διαφωνήσουν.

[B][I] (και όλοι γνωρίζουμε τι συνέβη στον Lion-o και το μαγικό σπαθί του, όταν αντίκρισε την Cheetara γυμνή - hoooooooo!!!)[/I][/B] :lol::lol::lol:

επέτρεψε μου να κάνω και μια προσθήκη όμως…
3 φορές εχω ερωτευθεί στην ζωή μου + μια αυτή εδώ που δεν υπάρχει αλλά θα την θυμαμαι για πάντα.(κανείς δεν ξεχνάει τον πρώτο του έρωτα)

η [B]April [/B] απο το [B]Saber Rider and the Star Sheriffs
[/B]
[B]April Eagle[/B]

April Eagle is the daughter of Commander Eagle. She is the engineer who designed, and was in charge of, Project Ramrod. Before joining the Star Sheriffs, she was a professional tennis player. She was trained at Cavalry Command under General Whitehawk. April has a robotic horse named Nova with the abilities of Saber Rider's Steed.

April σαγαπω. αν έχεις ακομη πρόβλημα με τον nemesis και τους Outriders , μην διστάσεις να με φωνάξεις!!!

[B]Your destiny will lead you,
To wherever people need you, [/B]


[B]
Can you feel the thunder inside?
Saber Rider!
Make the lightning crack as you ride!
Saber Rider! [/B]


Thanx Crimson. 8)

Έχεις δίκιο, αξιόλογο κομμάτι η April. Ο βασικός λόγος που δεν την συμπεριέλαβα είναι απλός: Δεν έβλεπα Saber Rider μικρός, επομένως δε την ήξερα…

ειμαι πολυ υπερηφανος που εχω αυθεντικα τα πρωτα 20κατι τευχη του, μιας και ημουνα Αμερικη το '95 και ειχα ξεκοκαλλισει οτι εβρισκα…

το Βone ειναι η τελεια μιξη Καρλ Μπαρκς και Τολκιν, διαβαστε το και δεν θα χασετε, απο τα κομικ που καθορισαν τα 90ς…

ε οχι και “κομμάτι” ο ερωτάς μου.τι χαρακτηρισμός είναι αυτός?! την μειώνει!
εχε χάρη που ειναι φανταστική(και τρομερή και ανεπανάληπτη:p) αλλιώς θα παίζαμε ξύλο!!! :stuck_out_tongue:

*έλα ρε. δεν έβλεπες σερίφη του διαστήματος?!

Δεν είχε τύχει να δω, ξέρω, είμαι από τους λίγους.

Κομμάτι, κομμάτι. Για μένα αυτό δεν την μειώνει καθόλου, κάθε άλλο. 8)

Καλή φάση το αφιέρωμα στα καρτουν γκομενάκια. Cudos για Vampirella, αν και περίμενα να δω και την Gulliveriana μέσα.

Η April δεν ήταν μόνο σε τηλεόραση; Άρα τεχνικά δεν μπορεί να μπει; Πολλές, άπειρες καρδούλες πάντως, συντάσσομαι με κρίμσον.

Εξαιρετική η, αχέμ, ανάγνωση πάντως! Μικροπαρατηρήσεις: 1) Η Λιζ νομζω τώρα έχει μόνιμη σχέση με τον Τζον 2) Έχω την αίσθηση ότι η Wonderwoman γουσταριζότανε και με τον Batman πολύ 3) Η γυναίκα του Μαθουσαλίξ έχει σίγουρα όνομα, κάπου αναφέρεται και δεν το θυμάμαι 4)ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΣΙΤΑΡΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ;