Χατζηγιάννης

και για να μην ξεχνιομαστε…ξυλο στο χατζηγιαννη ωρεεεεεεεεεεεεεεε!!!:smiley:

Και Δραμα που ηρθε εμαθα πως ειπε τα ιδια τραγουδια τουλαχιστων 3 φορες. Στο repeat τον ειχανε τον καραγκιοζη. Και φυσικα ολα τα παιδακια λεγανε κλαιγοντας (η καλυτερη συναυλια της ζωης μου) Αισχος, ντροπη στους νεους. Και μεις ειμασταν νεοι αλλα οχι βλακες[-X

Χέρια ψηλά κι όλα τα φτάνω , έλα να πάμε απ΄την αγάπη πιο πάνω
Χερια ψηλά , δωσ’μου να ανεβω, σ’εναν Θεό ,σε σένα τώρα πιστευω!

Γνώμη δεν έχω για τον Χ’'γιάννη , γιατί τον ακούω αναγκαστικά , κάθε μέρα!αμα νομίζω ας κάνω κι αλλίως!

ΤΙΓΚΑ ΣΩΣΤΟΣ :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΣΙ ΣΩΣΤΟΣ !!

Και στον Κοτσιρα παρακαλω…αν βαριεστε το κανω και μονος.Ειμαι Νιντζα.

πόδια ψηλά κι όλα τα κάνω…:-s

Κώλο στητό, και όλα τα κλάνω… :stuck_out_tongue:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΝΑΡΧΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΑ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ

σορυ,αλλα καμια σχεση κοτσιρας με χατζηγιαννη :slight_smile:

που κολλανε τα 15 χρονα κοριτσια?:wink: κι εγω σ αυτα ανηκω αλλα δε μ αρεσει ο χτζγνς…και η μανα μ που ειναι μεγαλη(και ροκου στα νιατα της…φτου)τωρα της αρεσει ο χτζγνς[-X (σα δε ντρεπεται)

μπορει εσενα οχι, αλλα στις περισσοτερες συνομιληκες σου ναι.

γτ λετε συνεχεια για τα 15χρονα κοριτσακια?εγω ξερω πολυ περισσοτερα 15χρονα και ανω αγορια που να ακουν χατζηγιαννη απο οτι κοριτσια

Όχι ο Κότσιρας είναι σαν Ινδιανος του Περού που κλαιει για τη φυλή του…

πως καμμια σχεση? και οι 2 σκατα ειναι

Ο Κοτσιρας μια χαρα ειναι, δεν ειναι σαν το αλλο το βλαμαδι που νομιζει οτι ειναι ο γοης της Ελλαδας, ουτε ψωνισμενος ειναι.

είναι σαφές πιστεύω ότι κανείς δεν πέρασε από την ηλικία των 15 σε τούτο το φόρουμ.

on topic:ο Χατζηγιάννης έχει πολλές φωνητικές ικανότητες(οι πρώτες δουλειές,όταν τραγούδαγε Χατζηνάσιο είναι η απόδειξη) ενώ ξέρει να γράφει και πιασάρικα κομμάτια,hit δηλαδή κλπ.
αν δεν ήταν στη θέση που είναι,κανείς δε θα ασχολούταν μαζί του,ούτε θα τον έβριζε κανείς…

για να καταλαβω, το οτι βρισκεις εσυ οτι ο Χατζηγιαννης εχει φωνητικες ικανοτητες κτλ. παει να πει οτι εμεις δεν ημασταν ποτε 15 και οτι πρεπει να το παραδεχτουμε?? sry κιολας αλλα ετσι καταλαβαινω απ’το post σου.

δεν μπορώ να κάνω κάτι περισσότερο,λυπάμαι.

Εμένα μου τη σπάει πολύ ο Χατζηγιάννης. Και έχω και επιχειρήματα:

-Δεν έχει βαριές ηλεκτρικές κιθάρες.
-Είναι σαν φούστης.
-Τα τραγούδια του είναι πολύ απλοϊκά. Δεν έχουν πολύπλοκες δομές.
-Οι ρυθμοί είναι πολύ βαρετοί. Το ντράμμινγκ σέσσιον είναι για τα κλάματα.
-Η φωνή του είναι μονότονη, δεν κάνει πουθενά έστω και μία τσιρίδα ή ένα growl.
-Δεν υπάρχει ούτε ένα σόλο από ηλεκτρική κιθάρα, από hammond… τίποτα
-Δεν υπάρχει καν ενορχήστρωση
-Οι στίχοι του είναι γελοίοι. Δε μιλάει ούτε για σφαγές, ούτε βρίζει τον μπους, ούτε τραγουδάει ποίηση.
-Τα ρεφραινάκια του είναι ευκολομνημόνευτα και χιλιοακουσμένα. Δεν προσπαθεί να πρωτοτυπήσει, να δημιουργήσει ένα δικό του ήχο.
-Έχει δημοσιότητα.

Αυτά :-s

εμένα μου τη σπάει γιατί στο Μέγκα, όταν ο ΠΑΟ είχε πάρει το νταμπλ, σε όλα τα ρεπορτάζ τους, με τον Μπασινά να σηκώνει τις κούπες, έβαζαν Χατζηγιάννη να ακούγεται. Από τότε μου έχει μείνει τραύμα και δε θέλω να ακούω τη φωνή του… Κατά τα άλλα, το “νύχτα πάρτυ” μου άρεσε… Αν είχε λίγη δίκαση θα ήταν ακόμα καλύτερο

Ναι αυτο.

Απλα το προφιλ του Κοτσιρα ειναι αν μη τι αλλο λιγοτερο αντιπαθες.Πολυ λιγοτερο.
Ο Χατζητετοιος ειναι ενας μετριος τραγουδιστης,με περιορισμενο εκφραστικο φωνητικο ευρος,ενας επαναλαμβανομενος νεροβραστος συνθετης,με ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια μοτιβα και μελωδιες σε πολλα τραγουδια του(ναι εδω εχει το ταλεντο τουλαχιστον να τις κανει ευκολομνημονευτες και καπου εδω τελειωνουν και τα προτερηματα του),αντιπαθεστατη φυσιογνωμια με υπεροπτικο υφακι για πολλα κουτουλιδια,ευκολο προιον για προωθηση απ τα media και δυστυχως επειδη χρηματοδοτειται απο κολοσσους,εχει τη θεση που εχει στην ταλαιπωρη ελληνικη δισκογραφια.