Νέες Κυκλοφορίες 2014

Νοέμβριο το καινούριο NeObliviscaris :vibrate:

[SPOILER][/SPOILER]

[QUOTE=bastard;1629049]Νοέμβριο το καινούριο NeObliviscaris :vibrate:

Και γαμώ!!! Αν δεν θύμιζε και το εξώφυλλο του πρώτου τους δίσκου, ακόμα καλύτερα.

καινούργιο solstafir:D


[B][I]Menace Ruine - Venus Armata[/I][/B]

Album tracklist:

  1. Soften Our Evil Hearts
  2. Red Sulphur
  3. Marriage In Death
  4. Soothing But Cruel
  5. Belly Of The Closed House
  6. Torture Of Fire
  7. Venus Armata

[B][I][U]Red Sulphur[/U][/I][/B]
https://soundcloud.com/profoundlorerecords/menace-ruine-red-sulphur

Κι εγώ έτσι νόμιζα μέχρι που είδα πριν λίγο αυτό εδώ, οπότε άλλαξα γνώμη, καλό είναι το At The Gates, θα μπορούσε να είναι και χειρότερο.

Καινούριο κομμάτι Deafheaven.

Ακούμε, αγαπάμε και κατεβάζουμε δωρεάν από δω ή απ’ το soundcloud

Νέο electric orange, με πειραγμένους Σάμπαθ τίτλους (?)
Μάρεσε!
http://electricorange.bandcamp.com/album/volume-10

Τα Menace Ruine και Deafheaven έκαναν την επιστροφή μου στην πόλη ανεκτή. Praised be.

Και για τους βιομήχανους/αμπιεντολάγνους, βγήκε και νέο Lussuria. Και μετράει.

Και έντιτ γιατί μόλις ανακάλυψα πως οι Weyes Blood βγάζουν νέο δίσκο στις 21 Οκτώβρη. Το όνομα αυτού, The Innocents (παρμένο από την ομώνυμη ταινία του 1961 του Jack Clayton,ένα εξαιρετικό-ανατριχιαστικό βικτωριανό θρίλερ).
Όσοι έπρηξα για το ντεμπούτο τους θα καταλάβουν, οι υπόλοιποι ακούστε το και μετά ακούστε το (εξαιρετικό) πρώτο δείγμα του νέου δίσκου εδώ. Δίσκος της χρονιάς χωρίς να τον έχω ακούσει.

Το καινουριο Yob ειναι καλο,για οποιον το εχει ακουσει?

Λικαρε το νεο Earth και γουσταρουμε

Εμένα μου αρέσει αρκετά (2-3 ακροάσεις).
Stream όλο το album εδώ.

Ευχαριστω πολυ φιλε!

Δάκρυα χαράς.

TWO NEW ALBUMS - ?The Last Dawn? & ?Rays of Darkness? COMING SOON!

When we started in 1999, we set out with a simple mission: from bliss to bludgeon, no matter how long or winding the path may be. After ?For my parents?, we had finally reached the logical conclusion of that era, it was time to remember where we started and re-think where we were heading!
Less strings? Louder? Quieter? Lighter? Darker? Yes. ?The Last Dawn? and ?Rays of Darkness? are a pair of new albums. Recorded simultaneously yet conceptually, and creatively disparate, the two act as both opposing and complementary sides to a story. No strangers to narratives, the twin albums explore familiar themes: hope and hopelessness, love and loss, immense joy and unspeakable pain. Those elemental parts of life, and the complicated relationships that we create have, never been more resonant through our music.

Hear the Single ?Where We Begin? now at: http://soundcloud.com/monoofjapan/where-we-begin

πωπω και σκεφτόμουν πρόσφατα τι να κάνουν αυτές οι ψυχές.

το προηγούμενο με είχε διαλύσει.
πάντως μόνο σε εμένα αυτό με τα δύο άλμπουμ μου φαίνεται λίγο φόλα?

Κι εγώ πιστεύω ότι είναι too much, ειδικά για τη μουσική που παίζουν. Αλλά από την άλλη, έχουν απίστευτο σερί οπότε δεν μπορώ να πω κάτι.

Σε σχετικά νέα, έχουμε και νέο Blueneck φέτος ε. Δεν αργεί.

Καταρχας, ποιος ακουει Mono για να χαρει;

Νοέμβριο

Τι κομματαρα εσκασε ρε???