Νέες Κυκλοφορίες 2014

elaborate

Time to die ο τίτλος του νέου άλμπουμ των Electric Wizard.

Edit: Για το νέο των Goat

Αυτό

Pallbearer - The Ghost I Used to Be

Γιατί μωρέ; Εγώ είμαι στα μέσα της πρώτης και γουστέρνω.

Γαμησε.

γιατι ειμαι φανμπους και δεν μπορω να ακουω οτιδηποτε συνηθισμενο απο αυτο το duo

+1
υπερβολικά φτωχό/άνοστο/ποπ για τα δεδομένα τους

σατ απ εντ τεηκ μαη μανευ

Ντάμπλ ποστ γιατί αξίζει να το μοιραστώ:

Dimitris Samolis - Fortune Cookie

από τον επερχόμενο πρώτο του δίσκο [B]“Popetry”[/B]. Κάποιος πιο γραμματιζούμενος (manos ίσως) ας διαφωτίσει σχετικά με τι είδος είν τούτο. Εμένα απλά με ανατρίχιασε.

[SPOILER]έχει και από αυτούς τους ωραίους straight up στίχους που αρέσουνε στον κρίμσον <3[/SPOILER]

τι είναι τούτο πάλι?!

μου κόβει λίγο τον ενθουσιασμό ένα μέρος των στίχων γιατί βγάζουν μια ελληνική προχειρότητα του στυλ “κάνει ρήμα, βάλτο μέσα”. δεν έχει σχέση με αμεσότητα ούτε με down to earth στίχους.
αλλά κακό δεν το λες.

βέβαια…

[SPOILER]
(and) [B]I have to find a way to carry on
It’s been a month since you let me go
once I heard that months
can last for years well now I know[/B]

σαγαπω. <3[/SPOILER]

*αμα βγει ο δίσκος και τον πετύχεις, σφύρα να δούμε τι παίζει

Στις 8/7 βγαίνει το ντεμπούτο “In Humor And Sadness” των '68, της νέας μπάντας του θεούλη Josh Scogin (The Chariot, Norma Jean). Λίκαρε χθες και με 5-6 ακροάσεις γαμάει.

Τρακ Ουάν.

Ναι αλλά και [SPOILER]you’re divine, and you’re mine[/SPOILER] :wink:
Πρέπει να ακούς τις εκπομπές/podcasts του Παπαμιχάλη εσύ (αν δεν το κάνεις ήδη).

Να πω εδώ ότι ο John Garcia βγάζει μεγάλη δισκάρα… (αλλά η αλήθεια βρίσκεται στους Blues Pills)

(Not) sad, but true…

Eντάξει, μόνο γκάβλες.
Παρεπιπτόντως σήμερα παρέλαβα το “World Music” και ξενέρωσα λίγο που δεν είχε τίποτε μέσα πέρα από ένα δισέλιδο βιβλιαράκι με φθηνό χαρτί και μια σημείωση στα σουηδικά.
Δεν πειράζει, χαλάλι.

Οι Tusmorke βγάλανε καινούργιο cd, για όσους ενδιαφέρονται για progressive folk χωρίς κιθάρες,[U]τα έχω ξαναπεί σε παλιότερο ποστ τι φάση είναι[/U].

Με 2 ακροάσεις μου φάνηκε λιγότερο άμεσο, περισσότερο περίπλοκο και με περισσότερο μεσαιωνικό feeling.

Δε ξερω ποσους ενδιαφερει αλλα εχει βγει καινουριο Midnight, Νο Mercy for Mayhem o τιτλος.

Διαθέσιμο από χθες και το νέο άλμπουμ των Grave Digger “return of the reaper”!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Το έχω πει εδώ και καιρό ότι περιμένω πώς και πώς το καινούργιο Subterranean Masquerade…

γαμάει αλλά νόμιζα ότι ήταν για αύγουστο. Που το ακούμε?

για το [B]midnight [/B]λέω

Νέο άσμα Entombed.

Καλή παραγωγή αλλά στο πολύ default το άσμα.