Κύπελλο ποδοσφαίρου ω ρε

Δηλαδή έχουμε μόνο τη Σεντ Εντιέν για το ΟΥΕΦΑ.

:D:D:D:D

το επομενο ματσακι ειναι στις 4 φεβρουαριου

τόσο γρηγορα?? πωπω κυριακη με αεκ, τεταρτη με παοκ…

ελα ντιογκο σε περιμενει ο γκαρσια…βαλε βαζελινη και ετοιμασου…

απευθειας κοκκινη θα’χει ο γκαρσία…

δεν θα είναι εύκολο για τον Ολυμπιακό να αποκλείσει τον Παοκ.
πιο δύσκολο από ότι με Άρη σίγουρα.
για μένα είναι πολύ ανοιχτό και θα κριθεί σε μεγάλο βαθμό από το πρώτο ματς στην Τούμπα.

Δε θα 'ναι εύκολο σίγουρα, όπως θα 'ταν με τον βάζελο πχ ( :!:), αλλά ντάξει η ομάδα αν είναι σοβαρή θα περάσει.
Starstruck το περιμένει σίγουρα και ο Ντιόγο το ματς. Εξάλλου έχει ανοίξει λογαριασμό με γκόλ οπότε…

το πιστεύεις ή πλάκα κάνεις;

Χαχα. Και τα δύο!
Πέρα από την πλάκα, φάση θα 'χε.

και μόνο από τον τρόπο που μας αντιμετώπισε ο Βαλβέρδε δε νομίζω ότι συμμερίζεται την άποψή σου.
αν βρεθούμε θα είναι στον τελικό.
πάντως κάνεις λάθος.

αν μιλας για το ματς στο οακα, δε νομιζω οτι τοτε τουλαχιστον ειχαμε τους ιδιους αυτοματισμους με τωρα. ειμαστε πολυ διαφορετικοι, και εσεις βεβαια. παντως στο καραισκακη τα πραγματα ειναι αλλιως… θυμισου απλα το περσινο ματς του κυπελου…

πολύ ιδιαίτερο ματς.
αν θυμάσαι 3 μέρες πριν είχαμε κάνει ένα από τα καλύτερα μας ματς, χάνοντας ένα σωρό ευκαιρίες και πέναλντι στο 1-1.
στο ματς κυπέλλου προηγηθήκατε πολύ νωρίς με ένα γκολ που δεν μπαίνει και πολύ συχνά και το ματς αλλάζει όταν στο 60κάτι χάνει το τετ-α-τετ ο Σάλπι και στα καπάκια μπαίνει το 2-0 και εκεί (κακώς) καταρρεύσαμε και δεχτήκαμε άλλα 2.
επίσης, είχε παίξει σημαντικό ρόλο η απουσία του Μάτος που εκείνη την εποχή ήταν ο καλύτερος και πιο σταθερός μας παίχτης.

δύσκολο πάντως τώρα να διαχειριστείτε 2 ματς σε 4 μέρες σε οακα και τούμπα.

ο παο στο κύπελλο μπορεί να το παρει, αλλά μπορεί και να αποκλειστεί από την αεκ (λόγω ντούσκο).
δεν είναι ότι έχουμε κακή ομάδα.
είμαστε απαράδεκτα ασταθείς.
και νομίζω ότι είναι θέμα νοοτροπίας.
μάθαμε κάπως να διαχειρζόμαστε ήττες (όπως φάνηκε στο CL), αλλά φαίνεται πως δεν έχουμε μάθει να διχειριζόμαστε νίκες (ή επιτυχίες).

Πάλι καλά να λές που δεν υπάρχει ο Εργοτέλης σε επόμενη φάση!

πιστευω οτι αμα θελουμε πολυ το ματς, δεν τιθεται θεμα να χασουμε. αν ειμαστε cool χαλαροι και τραλαλα ολα γινονται. σαν ομαδα μεσα ειδικα στην εδρα μας αν παιζουμε συμφωνα με τις δυνατοτητες μας κανεις δεν εχει τυχη.
για σας εχω να πω οτι ο κοουτς κανει επιεικως μαλακιες, ειδικα στο θεμα ματος-ιβανσιτς.

Kι ο Τζόλε, αν είχε βάλει το τετ α τετ στο Τορίνο, δε θα είχαμε φάει 7 γκολ από τη Γιουβέντους :stuck_out_tongue:

Ο Καστίγιο το είχε χάσει το τετ-α-τετ και ξέρω γαύρο που το πιστεύει σοβαρά αυτό…

Αν έλειπε από εσάς ο Μάτος, τι να πούμε κι εμείς που και στα δύο ματς, έλειπαν Στολτίδης και Λεντέσμα, το βασικό δίδυμο στο κέντρο δηλαδή, που αν θυμάσαι, μέχρι τον Ιανουάριο ήταν και οι δύο σε εξαιρετική φόρμα.

Η καλή μπάλα του ΠΑΟ στο 1-1 ήταν καθαρά λόγω αυτών των απουσιών, αφού παίζαμε ουσιαστικά χωρίς κέντρο…

να σας πω εγω πως το βλεπω το θεμα…για να προκριθει ο παοκ στο κυπελο πρεπει πασει θυσια να κερδισει στη τουμπα.1-0 ας πουμε…μετα πηγαινει καραισκακη με 11 παικτες κατω απτη σεντρα…και αμα βαλει και καποιο γκολ, ο γαυρος πρεπει να βαλει 3,πραμα αδυνατο οποτε αποκλεισμος για το γαυρο…ωστοσο πρεπει να παρουμε το ματς της τουμπας πασει θυσια

Αδυνατο ειναι αν παιζεις με τη Ρεαλ.Με τον Παοκ ομως…