Καλύτερες κυκλοφορίες του 2007!

Ναι περίμενα να ακούσω κάτι διαφορετικό και ποιο κοντά στο ομώνυμο από τους Lost. Το dark tranquillity μου φάνηκε μια από τα ίδια και ψιλομέτριο πέρα από 2-3 κομμάτια.

Ελα ρε!Με κατι παιδια που το συζηταγαμε στο live ολοι συμφωνησαμε οτι το φετινο ειναι αρκετα καλυτερο του
Character.Τελος παντων γουστα ειναι αυτα και σιγουρα το καλο το αντιλαμβανομαστε ολοι διαφορετικα.
Αντε καλη χρονια :slight_smile:

Ίσως να φταίει το ότι έχω απομακρυνθεί από αυτό τον ήχο πλέον :stuck_out_tongue:

αφού φτάσαμε λοιπόν σε ένα consensus, στο εξής τα άσχετα ποστ με τις κυκλοφορίες της χρονιάς θα σβήνονται

ΔΕΚΤΟΝ & ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕΒΑΣΤΟ.

Εγώ αρχικά μόνο αυτά που γράφω παρακάτω είχα ποστάρει, αλλά πιάστηκα απο ένα είρωνικό σου σχόλιο προς τον Denander για την μπάντα που έχω στο νο1 και την απίστευτη δισκάρα που έβγαλε.
Κοίτα λίγο πίσω, στις σελίδες… εγώ απλά ποστάρισα κάτι και εσύ - για να την πείς στον denander, ειρωνευεσαι την νο1 μπάντα στην λίστα μου, επείδη τυγχάνει να του αρέσουν και αυτού.
Αν η συμπεριφορά σου δεν είναι γελοία, παιδική και κομπλέξική … δεν ξέρω τι είναι …

Ευτύχως μάλλον έρχονται για να βουλώσουν ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΜΑΤΑ - σχετικά με το “ποιά ήταν η καλύτερη συναυλία που έγινε στην ελλάδα”… μετά απο αυτούς μόνο οι ACDC θα μπορούν να συναγωνιστούν.

MAZI ME ACDC/Τ.SISTER/H&H & DIO/A. COOPER/WIG WAM/LEPPARd/RUSH/WHITESNAKE οι ΗΑΝΟΙ είναι απο τα λίγα groups τα οποία με άφησαν με το στόμα ανοιχτό…

RECAP :

  1. Hanoi Rocks - Street Poetry (Demolition)
  2. WASP - Dominator (Demolition)
  3. Poodles - Sweet Trade (AFM)
  4. Stormzone - caught in the act (Escape)
  5. Allen Lande - The Revenge (Frontiers)
  6. The Codex - Codex (Frontiers)
  7. Candlemass - King … (Nuclear Blast)
  8. Glyder - Playground for Life
  9. The Cult - Born into This (RoadRunner)
  10. Loverboy - Just getting started (Rockstar)
  11. King Diamond - Give Me Your Soul… Please (Massacre)
  12. Cornerstone-Two tales of one tomorrow (Massacre)

Απογοήτευση : H ΞΕΦΤΙΛΑ - ΠΑΝΤΟΥ -
ONLINE PIRACY
ΤΟ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ !!!

Quote:
Originally Posted by montecristo View Post
ή δεν διαβάζεις τι σου γράφουμε, ή είσαι αλλοδαπός.

Oι porcupine τουλάχιστον παίζουν μια μουσική που είναι ζωντανή… Το Aor/poser/sleaze κτλ είναι πιο νεκρό από τα αραμαϊκά…
Quote:
Originally Posted by montecristo View Post
Αναφορικά με το quote, φαντάζομαι ότι συμφωνεί μαζί σου όλη η λαοθάλασσα που είδε live τους skid row, ε?

Quote:
Originally Posted by montecristo View Post
hanoi rocks ρεεεεεεεεεεε. άμπαλοι. άμουσοι. άσχετοι. αρκουδέηδες.

τι μασιν χεδ, ούλβερ κ προκιουπάην

έλεος πια με τους ατάλαντους
Quote:
Originally Posted by montecristo View Post
όποιος καταφέρει να πείσει τον denander ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να ακούει ότι θέλει, γίνεται με την μια moderator…
Quote:
Originally Posted by montecristo View Post
1η του χρόνου και ασχολούμαστε με μαλακίες. πάμε να στο κάνω κ εσένα πενηνταράκια, μπας κ συνεννοηθούμε. θα το γράψω σε απλά ελληνικά, γιατί στα σύνθετα απ’ότι βλέπω ζορίζεσαι κ πρέπει να πετάξεις κ 10-15 λεξούλες αγγλικών lower μπας κ ψαρώσουν οι 15χρονοι…

μιλάς για ροκοπατερισμό κ φαντάζομαι πως παράλληλα κρατάς κ το λάβαρό του ψηλά, για να ξέρουν όλοι ότι εσύ και οι 2-3 στους οποίους αναφέρεσαι είστε οι καλύτεροι και πιο γνώστες. θα φτιάξουμε ένα μεγάλο βραβείο να σας το δόσουμε μπας και ξεχαρμανιάσετε.
Quote:
Originally Posted by montecristo View Post
διαφωνούμε, χαλιέσαι. σου λέω πως έχεις δίκιο, χαλιέσαι.

μέχρι εκεί φτάνει η νοημοσύνη μου, σόρυ.

Ναι εσείς που φοράτε παντελόνια απαντήσε και σε αυτά εδώ που σας καταλογίζουν και άλλοι χρήστες ότι εσείς αρχίσατε πρώτοι και όχι ο Denander.

Ειρωνεία?ειιδατε εσείς καμιά ειρωνεία?:lol:

Τα στοιχεία για το ποιος άρχισε πρώτος είναι μπροστά σας προσεκτικότερο διάβσσμα θα πείσει και τους πλέον αόματους.

Nightsky μην ασχολείσαι με αλάνια που φοράνε φουστάνια.Που δηλώνουν τα ονοματά τους και τα επιθετά τους και μετά κατηγορούν κάποιον από που τους ξέρει.

Για το Montecristo υπάρχουν Logs από την εποχη του irc ακόμα για να καταλάβεις που πεθαίνεις στο γέλιο.

Για τον Rudolf ακόμα και οι άλλοι που είναι στο fan n club των Scorpions τον κοροιδεύουν ως άσχετο.Από εκεί να καταλάβεις επίπεδο.

Και το βασικότερο πρόβλημα αυτού του forum ή της χωματερής αυτης καλύτερα είναι αφενώς η ασχετοσύνη αφετέρου ο κομπλεξίσμός προς οτιδήποτε καλύτερο.Ναι ο Denander στο παρελθόν μπορεί να έβριζε όμως και πάλι είχε προκληθεί από τον γνωστό Tolkki που του είχε βρίσει και τότε τη μάνα όπως και από τον Rudolf.Tώρα όμως χωρίς να προκαλέσει κανέναν είδαμε όλοι ποιο είναι πραγματικά αυτό το forum που ανέχεται κάποιους επίτηδες για να τη λένε σε κόσμο.

Ο Denander μου είπε να σας δώσω πολλά φιλιά και στον Potofgold αν μπορεί να του τραγουδήσει μπροστα του το νεοέλληνας.Μετά θα το τραφουδαει για καιρό στο ΚΑΤ.:lol:

Όσο για το αν μπορούν να μιλήσουν κάποιοι σε αυτό το forum με μουσικά κριτήρια ε αυτό και αν αποτελεί ανέκδοτο οι mp3 collectors απλά συλλέγουν για μαγκιά δεν ακούνε.:smiley:

Περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας αναγνωστών κ φυσικά κ των συντακτών. Το 2007 ήταν μια “γεμάτη” χρονιά σε όλα σχεδόν τα είδη της rock μουσικής. Για να δούμε, για να δούμε…:slight_smile:

Ε,το Blackening θα είναι πρώτο…Δεν θέλει και ερώτημα…:stuck_out_tongue:

Μάλλον ο απο πάνω μου θα βγει σωστός

To Primordial η το Rotting Christ το πατανε το Μασινχεδ:p
Αλλα λογω μπινιας απο μοδερατορες,θα βγει το Volbeat:!:

Κατσε να δεις που τωρα που αλλαξαν τα δεδομενα θα βγει των Σκορπιονς :lol:

Μπορείς σε παρακαλώ να μην προσβάλλεις τα υψηλά ιστάμενα στελέχη του ρόκινγκ; Αν δε σ’ αρέσουν, να μην ποστάρεις

Kαι καλυτερο κομματι της χρονιάς…

Symphony X-Paradise Lost

Εύγε!

Για το καλύτερο κομμάτι της χρονιάς εννοείται! :slight_smile:

Δισκάρα φίλος:roll:

Για μένα καλύτερο κομμάτι το What Have You Done Now-Within Temptation,και καλύτερο album :smiley: ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΑΤΑ:smiley: United Abominations-Megadeth

Το καλύτερο κομμάτι της χρονιάς είναι το κάτωθι και δεν σηκώνω κουβέντα!!! :stuck_out_tongue:

The Codex - Beyond The Dark

Mπορει το Paradise Lost των Symphony X να μην ειναι το τραγουδι της χρονιας αλλα σιγουρα δεν παυει να
ειναι στα καλυτερα και συγκλονιστικοτερα της χρονιας.

Mαζί με το Accolade είναι πιστεύω τα καλύτερα κομμάτια που εγραψαν ποτέ…

Αccolade!Τι μου θυμησες ε.
Και το King Of Terrors το ελιωνα παλια,το Odyssey ηταν το μονο αλμπουμ τους που χα ακουσει μεχρι προσφατα,που ακουσα και το καινουριο.Μαλακια μου,γιατι μου χε αρεσει και πολυ.

Και το Sacrifice ειναι κομματαρα ρε.