Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ δίσκος, οπως και το Behind και το Fastest Trip To Cyber Town.Από τις καλύτερες prog μπάντες ever.

Το τελευταίο των Amon Amarth.Γαμάει emo κωλαράκια στον ανήφορο:wink:

Μιας και το ακούω αυτή τη στιγμή, ας το προτείνω : Cathedral - The Garden Of Unearthly Delights

@ Sharuman, όντως το Cathedral φοβερός δίσκος!! :thumbup: Οι cathedral είναι συγκρότημα λατρεία! :smiley: Παραθέτω και το εξώφυλλό του:

Και τώρα ένας δίσκος που για μένα μόνο εδώ θα μπορούσε να μπει γιατί είναι ο ορισμός της δισκάρας… Οι Age of silence του γνωστού Hellhammer (respect) και του Lars Nedland (Solefald) έχουν βγάλει ένα EP το 2005 και ένα full-length το 2004, ονόματι Acceleration…
Λοιπόν, τα λόγια είναι περιττά, απλά ΔΙΣΚΑΡΑ από τις λίγες και (τονίζω γιατί έχει σημασία για μένα) εκπληκτικούς στίχους…

Σε τι μονοπάτια κινείται ?

Left Hand Path
Ο δίσκος που τα άρχισε όλα…

ωπα! αυτο το χω και δε το χω ακουσει ακομα καλα. για περνα στο παρασυνθημα και δωκε ινφο…αν αξιζει τοσο θα πεσει γερο λιωσιμο…

εχμ. ολντ σκουλ δηλαδη; δε θυμιζει καθολου σολεφαλτν γμτ;:frowning:

μεγαλες κουβεντες μη λεμε. λεφτ χαντ παθ μια φορα βγαινει.:stuck_out_tongue:

http://www.myspace.com/ageofsilence2

Γιατί δεν τσεκάρετε μόνοι σας? :stuck_out_tongue:

Και old school δε θα το 'λεγα of course!

:expressionless:

καλα ρε μλκ, τα στοιχεια λεφτ χαντ παθ που τα ειδες και το ειπες στο παιδι; :expressionless:

E, είδε Hellhammer και χάρηκε :stuck_out_tongue:

Sorry nihilist αλλά μη νομίζεις ότι ακούω π.χ. Mayhem :lol:

Λογοπαίγνιο έκανα με την ερώτηση του ρεεεε! Ξυπνάτε!

καλα ντε. βαλε και κανα σποιλερ.#-o

δαγκωτό, εχω φάει απίστευτο κόλλημα, πρεπει να το εχω ακουσει 3450 φορές τις τελευταίες 2-3 μέρες…ειχα να το ακουσω χρόνια…μιλάω πάντα για την πρωτη εκδοση του 1979

Πολύ μεγάλος συνθέτης…

Δεν ειναι τοσο η συνθετικη ικανοτητα του Μικρουτσικου ο λογος που το λατρευω, οσο 2 αλλα πραγματα. Κουτρας και στιχοι Καββαδια. :bow2:

(προτεινε ομως τπτ απο τον Μικρουτσικο, αν τον θεωρεις τοσο μεγαλο συνθετη)

Δεν μπορώ να προτείνω, γιατί απλά δεν έχω ακούσει κάποιον ολοκληρωμένο δίσκο του ως τώρα. Μόνο σκόρπια τραγούδια, και 2 φορές ζωντανά. Επομένως οι γνώσεις μου πάνω του είναι ελλιπείς. Αυτό δεν αναιρεί το οτι τον θεωρώ πολύ σημαντικό, με καταπληκτικούς στίχους και μουσική παιδεία απο τις λίγες.

Αντί αυτού, προτείνω αυτό το δίσκο απο έναν άλλο έλληνα συνθέτη, τον οποίο κατέχω πολύ περισσότερο… :slight_smile:

Μάνος Λοίζος - Τα τραγούδια του Δρόμου

:slight_smile:

Με τον τεράστιο Κώστα Τριπολίτη στιχουργό και το “Γεννέθλια 86” να είναι το πλέον ιδανικό soundtrack για αυτοκτονία…

@potofgold : thanks mate, θα κοιταξω να το βρω!!!

@ellanor : Μανος Λοιζος ε? και αυτος φοβερος

Αν και οι περισσότεροι τα έχετε ακούσει σίγουρα,
Οpeth - Ghost Reveries
και Celtic Frost - Monotheist