Αθλητική επικαιρότητα

Ο παοκ δεν ψηφισε υπερ. Απλως απουσιαζε.

Και γιατι τι ‘‘εχω κανει γαργαρα’’ για τον παοκ ??

'Οποτε ηταν να τον παραδεχτω σε κατι, το εκανα.

τι μαλακιες κανουν οι μεγαλοι ρε πουστη… αφησαν το τζαβελα κ πηγε γερμανια…
(απ’το να πηγαινε στο γαυρο καλυτερα παντως) αλλα δεν αφηνεις εναν τοσο καλο ελληνα παιχτη να φυγει…

ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

[SIZE=“4”]Άγριο ξύλο στη Λαμία![/SIZE]

Η καλή ημέρα από το πρωί φαίνεται! Μεγάλης έκτασης επεισόδια εκτυλίχθηκαν τα ξημερώματα στη Λαμία ανάμεσα με οπαδούς του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ, στο περιθώριο της συνάντησης των δύο ομάδων για το φάιναλ-φορ του Κυπέλλου χάντμπολ.

Σύμφωνα με πληροφορίες κατοίκων της Λαμίας περίπου 100 οπαδοί του ΠΑΟΚ έφτασαν στην πόλη τα ξημερώματα και κατευθύνθηκαν προς τα γραφεία συνδέσμου οργανωμένων οπαδών της ΑΕΚ.

Από τις συγκρούσεις που ακολούθησαν, τραυματίστηκαν τέσσερις οπαδοί της ΑΕΚ και δύο του ΠΑΟΚ, οι δύο από το σύνολό τους με χτυπήματα από μαχαίρι. Όλοι τους μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο. Τα γραφεία των οπαδών της ΑΕΚ έχουν υποστεί μεγάλες ζημιές από μολότοφ.

Η επέμβαση της αστυνομίας? ανάγκασε τους οπαδούς να υποχωρήσουν και να σταματήσουν τις συγκρούσεις.

Παρόλα αυτά, αυτή την ώρα η κατάσταση είναι και πάλι ηλεκτρισμένη στην πόλη. Οι Αρχές φοβούνται νέα επεισόδια μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων.

Κάτοικοι φοβούνται μεγαλύτερη έκταση των επεισοδίων καθώς άτομα με κράνη είναι συγκεντρωμένα και πάλι σε σημεία στην πόλη.

Διαμαρτύρεται ο Δήμος

Έντονες είναι οι αντιδράσεις του Δήμου για την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί στην πόλη. Πλέον ο εκνευρισμός είναι έντονος και -όπως επιβεβαιώνεται- δεν δίνουν την άδεια να γίνει στο γήπεδο το φάιναλ-φορ.

Σκέψεις για αναβολή!

Εκτός από την έντονη αντίδραση του Δήμου, μεγάλος είναι ο προβληματισμός και της ομοσπονδίας χάντμπολ. Οι υπεύθυνοι της ομοσπονδίας σκέφτονται σοβαρά να αναβάλουν τους αγώνες.

[SIZE=“4”]Νέα επεισόδια στη Λαμία![/SIZE]

Πολεμικό είναι το κλίμα στη Λαμία, με νέα επεισόδια να βρίσκονται σε εξέλιξη μέσα στο κλειστό, που είναι προγραμματισμένο να γίνουν οι αγώνες για το φάιναλ-φορ του Κυπέλλου χάντμπολ.

Οπαδοί των δύο ομάδων συγκρούονται μέσα στο κλειστό με τις δυνάμεις της αστυνομίας να προσπαθούν, μάταια, όμως, να δώσουν ένα τέλος. Μάχες σώμα με σώμα μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων.

Δυστυχώς, ο φόβος για επανάληψη των επεισοδίων, ως απάντηση των όσων προηγήθηκαν στο πρωί στους δρόμους της Λαμίας, έγινε πραγματικότητα.

Περισσότερα σε λίγο…




Επεισόδια μεταξύ εκατοντάδων …φίλων του …Χαντμπολ … μάλιστα …:stuck_out_tongue: Στο γήπεδο εν τω μεταξύ δεν πρέπει να χει μείνει πλακάκι ή τούβλο αξήλωτο … Ακόμα και το παρκέ λέει κάψανε … θέλει ικανότητα αυτό πιστεύω :stuck_out_tongue:

Btw αναβλήθηκε τελείως το f4… κάποιος απ τους 2 έχασε μια κούπα μάλλον :stuck_out_tongue:

οντως θελει μεγαλη ικανοτητα αυτο που εγινε σημερα…ξυλο σε κλειστο του χαντμπολ δε παιζει να χει ξαναπεσει,με καρεκλες και φωτοβολιδες…

και αυτους στην λαμια,τους εχουν γραμμενους τους καημενους στα αλλα αθληματα…ειπαν να φιλοξενησουν ενα final-4 και αυτοι στο χαντμπολ και τους βγηκε ξυνο…

Τουλάχιστον η Ελληνική Αστυνομία , έκανε για μια φορά σωστά την δουλειά της … Οι υπεύθυνοι θα λογοδοτήσουν ενώπιον της δικαιοσύνης …

[SPOILER]Αξίζει να σημειωθεί πως η αστυνομία προχώρησε στην προσαγωγή των οδηγών των πούλμαν που μετέφεραν τους οπαδούς του ΠΑΟΚ στην Λαμία.

Νιώθετε ανακουφισμένοι όπως και εγώ ? :stuck_out_tongue:

[/SPOILER]

μέχρι και στο handball επεισόδια, καλή φάση.

φιλος αεκτζης μου ειπε τωρα οτι οι μπατσοι μαζεψαν και πολλους αεκτζηδες γνωστους του…

λογικα με αολα αυτα ο οπαπ θα κοψει πολυ χρημα σε ολα τα σωματεια… και μετα να δεις κλαμα οι προεδροι…

τιποτα δεν θα κοψει…

καλα με τους καιρους που ζουμε δεν θα μου φανει περιεργο. αφορμη ψαχνουν αλλωστε…

ΑΝΤΕ ΜΩΡΕ ΤΡΙΚΑΛΑΡΑ! ΕΛΑ ΡΕ ΑΡΡΩΣΤΙΑ…
Β’ εθνικη ξανα…

[SIZE=“4”]ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Στην Ουντινέζε ο Καραγκούνης[/SIZE]

Στην Ουντινέζε θα συνεχίσει την καριέρα του ο Βασίλης Καραγκούνης του Ατρομήτου. Ο νεαρός αμυντικός θα υπογράψει τις επόμενες ημέρες συμβόλαιο συνεργασίας με την ιταλική ομάδα, ενώ έκανε και δηλώσεις στο επίσημο σάιτ της ομάδας δηλώνοντας την ικανοποίησή του για την έκβαση της υπόθεσης.

«Νιώθω μεγάλη χαρά και τεράστια ικανοποίηση που ολοκληρώνεται κατά τον καλύτερο τρόπο η μεταγραφή μου στην Ουντινέζε. Θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου, όλους όσοι στάθηκαν στο πλευρό μου και με βοήθησαν αυτά τα δύο χρόνια που είμαι στην ομάδα. Με βοήθησαν να γίνω καλύτερος και σαν άνθρωπος αλλά και σαν ποδοσφαιριστής. Για τον Ατρόμητο, νιώθω πράγματα που πραγματικά δεν μπορώ να τα περιγράψω με λόγια. Τον αγαπάω και θα τον αγαπάω. Θα τον παρακολουθώ πάντα γιατί μη ξεχνάμε ότι έχω αφήσει πίσω τον αδελφό μου, τον Θανάση. Νιώθω πανέτοιμος, από την αρχή άλλωστε που έγινε γνωστό το ενδιαφέρον της Ουντινέζε πίστευα ότι μπορώ και πρέπει να κάνω αυτό το άλμα. Μίλησα με την οικογένειά μου και με τον σύλλογό μου, είδαμε τα θετικά και τα αρνητικά στοιχεία και τελικά καταλήξαμε ότι μια τέτοια ευκαιρία δεν μπορεί να χαθεί για ένα νέο παιδί σαν κι εμένα», ήταν τα λόγια του νεαρού άσου.

Παράλληλα στην ιστοσελίδα της ομάδας, μίλησε και ο τεχνικος διευθυντής της ΠΑΕ, Γιάννης Αγγελόπουλος: «Η συμφωνία μας με την Ουντινέζε για τον Βασίλη Καραγκούνη έρχεται να επιβεβαιώσει τον κανόνα ότι στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχει κανένα μαγικό ραβδί παρά μόνο χρειάζεται δουλειά και μεράκι. Η ομάδα μας αποτελεί πρότυπο στον τομέα των υποδομών και καθημερινά επιβεβαιώνεται η δουλειά που γίνεται από τον Τεχνικό Διευθυντή των Ακαδημιών Παναγιώτη Μιχαλέτο, τους προπονητές Σταύρο Ηλιόπουλο, Σωτήρη Ρίζο, Σωτήρη Θεοδώρου, τον γενικό αρχηγό Σίμο Συμεωνίδη και βέβαια τον υπεύθυνο σκάουτ Τόλη Αποστόλου. Ευχόμαστε στον Βασίλη καλή επιτυχία και να τον καμαρώσουμε στα γήπεδα της Ιταλίας».

ωραιος αγωνας γινεται μεταξυ φεντερερ κ σοντερλινγκ στο ετ1,… οσοι γουσταρουν τεννις να σπευσουν, πριν λιγο αρχισε…

[SIZE=“4”]Θα μάθει αιγυπτιακά ο Καναβάρο![/SIZE]

Στην Αλ Αχλί θα συνεχίσει ο αρχηγός της εθνικής Ιταλίας, Φάμπιο Καναβάρο, την καριέρα του, όπως ανακοίνωσε η διοίκηση της αραβικής ομάδας.

Ο 36χρονος αμυντικός υπέγραψε διετές συμβόλαιο συνεργασίας με την Αλ Αχλί, με τις ετήσιες απολαβές του να ανέρχονται στο 1 εκατ. ευρώ και μαζί με τα μπόνους θα αγγίξουν τα 5 εκατ. ευρώ.

Ο Καναβάρο δεν ανανέωσε τη συνεργασία του με τη Γιουβέντους και βρέθηκε στο «στόχαστρο» αρκετών ιταλικών ομάδων, όμως εκείνος αποφάσισε να αντιμετωπίσει μία νέα πρόκληση στη σταδιοδρομία του.

νεα προκληση.…:lol: 1 εκ ευρω

:lol::lol:

και τα οποια θα φτασουν στα 5 με τα μπονους.!

τα τελευταία ένσημα πριν την σύνταξη…

'Εχασε ο Φέντερερ. Σνιφ σνιφ

Ψόφο στο Ναδάλ