Αθλητική επικαιρότητα

Μπορεί. Μην ξεχνάς όμως πως το woop είναι του Μαρινάκη και έχει μείνει με ειδήσεις: “Νέα συνομιλία Πατέρα ? Ψωμιάδη” και “Καμία εμπλοκή για Ολυμπιακό”…

Για το ποδόσφαιρο δεν με νοιάζει ψόφος κακός σε όλους, θα το ευχαριστηθώ όσο τίποτα να τα δω όλα να διαλύονται.

Αλλά η περίπτωση με τον Μπουρούση ήταν λιγάκι κεραμίδα. Κρίμα πολύ κρίμα.

ολα τα ονόματα.!

Σοκ στην κοινή γνώμη προκαλεί επίσης ο διάλογος του προέδρου του Ολυμπιακού Βαγγέλη Μαρινάκη με του ομολόγου του, στον Βόλο Αχιλλέα Μπέο μετά το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό στο Καραϊσκάκη!

Όπως αναφέρει η ιστοσελίδα lay-out.gr που έχει τους διαλόγους τονίζει πως η συνομιλία των δύο προέδρων έχει γίνει από το κινητό του αντιπροέδρου της θεσαλλικής ΠΑΕ, [B]Θανάση Κανελλόπουλου![/B]

Ο χαρακτηριστικός διάλογος των δύο ανδρών έχει ως εξής:

A(χιλλέας) : Έλα συγχαρητήρια
Β(αγγέλης) : Έτσι τέτοιο γ… θέλανε τα μ? στο 92
Α : Άκου να σου πω όμως
Β: Ήταν μια φορά τυχερός ο Ολυμπιακός
Α: Συγχαρητήρια ρε παιδάκι μου λέμε, τελείωσε τώρα το πανηγύρι. Άκου τι θέλω να σου πω τώρα. Επειδή πήρα κι ένα μήνυμα έτσι; Πρέπει να τους προστατέψεις και μια βδομάδα 10 μέρες.
Β: Έτσι- έτσι
Α: Μ?ακούς;
Β : Εντάξει
Α: οπωσδήποτε είναι αυτό
Β: τι εννοείς , ποιους απ? όλους ;
Α: τον Καλόπουλο και τον Τρύφωνα [ενν. τον Δ. Καλόπουλος διαιτητής και τον Σπύρο Τρύφωνα βοηθό διαιτητή].
Β: Εντάξει
Α: Μ? ακούς ; Σου μιλάει ο φίλος σου υπάρχει πρόβλημα , με πήραν τηλέφωνο
Β: Εντάξει τελείωσε!

Στην συνέχεια ο Αχιλλέας Μπέος τηλεφωνεί ξανά στον Βαγγέλη Μαρινάκη και τον συμβουλεύει να προστατέψει τον Καλόπουλο και τον Τρύφωνα, γιατί υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και θα υπάρξουν αντιδράσεις λέγοντας του χαρακτηριστικά «πρέπει οπωσδήποτε να βάλεις το μαχαίρι στον λαιμό του Πιλάβιου την Κυριακή να τον βάλει έστω και ένα τέταρτο ?, μην τους περάσει ρε παιδάκι μου είναι σημαντικό για σένα αυτό».

*την ωρα που γινοταν η συνομιλία ο μαρινακης ηταν μεθυσμένος για αυτό δεν καταλάβαινε και πολλά…

φαντασου ποσο σαπιλα παιζει…με τι μουτρα να ξαναβγει να παιξει και να μιλισει για ηθικη και αθλητισμο.

Και εγω αθληταρας ειμαι με ‘‘φαρμακο’’

Αν με κάνουν να σιχαθώ και το μπασκετ… :frowning:

Ωστόσο στα ποδοσφαιρικά πεθαίνω να δω αυριανά πρωτοσέλιδα απο Πρασινη, Γαυρο και λοιπές φυλλάδες. :lol::lol::lol::lol:

Ρε τον Μπουρούση τον μαλάκα.
Σαν αθλητής περισσότερο, σαν άνθρωπος στ’αρχίδια μας.
Πέθανα με σχόλιο ενός που λέει τους Αγγελόπουλους ακόμη και οι ίδιοι οι παίκτες τους τους δουλεύουν.

Ελα…πηραν μπροστα οι πιθανες καμπανες…

Α ρε προεδραρα κωλοχοντρε…ρουφα τωρα το πουτσετο. Θα κανεις να εμφανηστεις στο Βολο 1 αιωνα. :lol::lol::lol::lol:

Understand just take his hand
He’s the medicine man
Understand just take his hand
He’s the medicine man

Kανονικά όσες ομάδες εμπλέκονται πρέπει να αποκλειστούν και από τη Super Λίγδα όχι μόνο από Ευρώπη

να γιατι πρεπει να ειναι κοντα ο κοσμος…
μεδρινος σε ερωτηση που του εκαναν αν ειναι στημενο ματς των τρικαλων.!!

[I]
τωρα τα Τρίκαλα εγώ το ρώτησα το θέμα να έχει και λίγο σπρώξιμο του λέω, μου λέει δεν πιστεύω να έχει λίγο σπρώξιμο, αλλά μαζεύονται εκεί οι βλάχοι δηλαδή κάνουν αυτό, [B]πάει κόσμος πολύς[/B], θα έχει λίγο…[/I]

βολος-ολυμπιακος 0-1

παντως η περίπτωση του ηρακλη φαίνεται να λεει για μέσα στους αγωνιστικούς χώρους υποβιβασμό…άσχετα τι έκαναν μετά…

http://www.facebook.com/#!/pages/Ο-Μπέος-έχει-στήσει-παιχνίδι-και-στο-Football-Manager/228585533829285

[I]Έρευνα της UEFA στα ταμεια της Sports Interactive…[/I]

αχαχαχαχα

:bow::bow::bow:

[B]Αναλυτικά [U][SIZE=“4”]όλοι[/SIZE][/U] οι διάλογοι από το σκάνδαλο[/B]

*ε τον μεδρινο.!!

παντού λενε για τον διαιτητη που λεω εδω και μήνες οτι είναι ο άνθρωπος των ειδικών αποστολών.!!

[

και αναφορές για την ομάδα που ντοπάρεται…

και πιλαβιος μέσα

[I][B]ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΝΑ ΣΤΗΝΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΒΟΛΟ.!!![/B][/I]

για τον μπεο
[B][I]Α: Μ… αυτόν θα τον πιάσουν να τον πάνε φυλακή δεν υπάρχει περίπτωση, κι αν θα τον πιάσουνε, γιατί είναι μ…[/I][/B]

[B]ελεγχόμενοι οι παρατηρητές στο λαρισα-βολος…[/B][B]“είναι δικοί μας”[/B]

και αναφορές στο ποιοι πρέπει να πέσουν…

ο αββρααμ ξέρει πότε μπαίνουν τα γκολ και πόσα κόρνερ έρχονται.!! μάγος.!!

[I]«η Κέρκυρα είναι τόσο κακή ομάδα που δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Ηρακλή, του οποίου 7 παίκτες ήταν μιλημένοι»[/I]

[I]Μ: Πήρε 500.000 από τον Αστέρα Τρίπολης. Ν: Πήρε, ε;
Μ: Ναι, για το ματς που τους έδωσε, Ν: Λες;[/I]

*ματς αστερας-βολος 21 στο 90’…είδες που στήνονται και στο 90’?? (ελα ακόμη ένα ματς είναι στην ίδια έδρα…)

Είχα συζήτηση με φίλο σήμερα που δεν ασχολείται και τόσο με το τα αθλητικά. Είπε κάτι προφανές αλλά σοφό φυσικά. Καθόλου τυχαίο δεν είναι που τώρα ξαφνικά ξεκίνησαν τέτοιες διαδικασίες. Ο κόσμος θέλει να δει κάποιους μεγάλους να μπαίνουν φυλακή και επειδή πολιτικοί δύσκολα θα μπουν μέσα ας μπει κανένα λαμόγιο του ποδοσφαίρου. Πως το λένε να δεις οι Αμερικανοί αυτό; blowing some steam νομίζω.

ε ναι ρε…τρελός είσαι? μπάλα, τρομοκρατία είναι το α και το ω για τέτοιες εποχές

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο κανουν τα παντα για να στρεψουν το ενδιαφερον του κοσμου αλλου!!!

Ευτυχως δηλαδη που εριξαν τον Ηρακλη για …’‘δυσφημηση του αθληματος’’ λογω της πλαστης ενημεροτητας, που μαλιστα η τιμωρια σε τετοια περιπτωση ειναι απλα χρηματικο προστιμο…Δυσφημησε το πρωταθλημα ΛΕΜΕ ! :lol::lol::lol:

Ενταξει, αν μετα απο ολα αυτα δεν πεσουν και οι ομαδες που οι προεδροι τους εστηναν τα παιχνιδια τους, δεν εχει νοημα να διεξαγεται επαγγελματικο ποδοσφαιρικο πρωταθλημα στην Ελλαδα. #-o

Αναρωτιέμαι αν τελικά ΠΑΟ και Ολυμπιακός την σκαπουλάρουν και δεν πέσουν κατηγορία με τους προέδρους τους να… παίζουν πιγκ πογκ (όπως το αναφέρουν και στα αθλητικά site) με τον Νονο των στημένων με αναφορές από εκφοβισμούς παικτών μέχρι ποιος διατητής θα πάει που ποιος μαλάκας θα πληρώσει εισιτήριο για να πάει να δει αγώνα του χρόνου;

Υπάρχει δήλωση Μπουρούση πουθενά;

Για τον Παναθηναικο απο που προκυπτει κατι??? :-k