Αθλητική επικαιρότητα

ο άλφα ο βήτα ο γάματα

Και στο τέλος συνειδητοποιεί ότι του έχουν δώσει νερό σε πλαστικό μπουκάλι για να μη το σπάσει :lol:.

Πόσοι αντιπαθητικοί να χωρέσουν πια σε μια πόλη.

[SPOILER]Tottenham fans μπροστά από το Δημαρχείο Τρίπολης.[/SPOILER]

[SPOILER]“Hey, Tottenham’s due fucking north. Are you guys lost? Or just fucking stupid?”[/SPOILER]

[SPOILER]Τώρα που το ξανακοιτάω ο μεσαίος είναι άνετα εισοδηματίας από το Λιμποβίσι[/SPOILER]

Αστέρα, ρίξε μια ξεγυρισμένη κολοκοτρωνέικη πούτσα στα κοτόπουλα απόψε!

Αν είχες ζήσει 5 χρόνια σε αυτή την πόλη-κωλοτρυπίδα, δε θα το έλεγες τόσο εύκολα, σε διαβεβαιώ. Το πιο δίκαιο αποτέλεσμα είναι μάλλον ένα -1 - -2, όπου και οι δυο ομάδες παίρνουν 0 βαθμούς.

Επειδή όμως αυτό δεν έχει συμβεί, απλά θέλω απόψε να χάσει όσο γίνεται περισσότερο η γαμωΤότεναμ :razz:

:frowning: δεν είναι και Πύργος ρε 'συ…

ρε παιδια,πραγματικα οσοι εχουν παει τριπολη μιλανε για την χειροτερη πολη της ελλαδας.Δηλαδη σκεφτομαι να παω για μερικες μερες μονο και μονο απο περιεργια,wtf δηλαδη :smiley:

Λογικά δεν έχουν πάει Θήβα

^ I confirm that. Απίστευτο χάλι η Θήβα, μπροστά της η Τρίπολη είναι παραμυθένια.

(Αν και για να είμαι δίκαιος όταν είχα πάει Τρίπολη ήμουν πολύ πιτσιρικάς και δεν τα θυμάμαι και όλα. Και σίγουρα ο Μοριάς έχει και πολύ πιο ωραίες πόλεις, με πρώτη το Ναύπλιο.)

Μια χαρά είναι η Τριπολάρα και η Πυργάρα, λίγα τα λόγια σας (και δεν κατάγομαι από κει) :!:

Παρότι έχω περάσει για ελάχιστες ώρες, θυμάμαι να μη μου αρέσει η Σπάρτη, αλλά το μυστικό της Πελοποννήσου βρίσκεται στα χωριά, ιδίως της Αρκαδίας, Μεσσηνία, Λακωνίας.

Το Ναύπλιο είναι πολύ όμορφο όπως και το Γύθειο με παραφωνία και στις 2 περιπτώσεις τις επεκτάσεις των πόλεων με άθλιες πολυκατοικίες.

Εμένα η Σπάρτη μ’ άρεσε. Και η Καλαμάτα επίσης.

Τα δε χωριά είναι, και δικαιολογημένα, εκτός συναγωνισμού.

Τυχαίνει να κατάγομαι κατά το ήμισυ από Αρκαδία (Γορτυνία συγκεκριμένα) και κατά το ήμισυ από Ηλεία. Στην Τρίπολη το παραδέχομαι δεν έχω περάσει αρκετό καιρό για να μπορώ να την κρίνω μια και δεν με κουνάς απ’ το χωριό μου αλλά στον Πύργο όταν κάνω διακοπές εκεί είμαι καθημερινά σχεδόν και η κατάσταση της πόλης είναι τραγική αντικειμενικά. Το ίδιο και του υπόλοιπου νομού αν θες τη γνώμη μου. Για τη Θήβα έχω ακούσει κι εγώ πολύ άσχημα λόγια αλλά έχω πάει μόνο για ένα βράδυ εκεί οπότε πάσο.

Και βέβαια προφανώς η μαγεία βρίσκεται στα χωριά, δεν τίθεται θέμα…

Σε ψιλοζηλεύω Πάνο, θα ήθελα κι εγώ να μ’ αρέσει το χωριό μου για να περνάω περισσότερο χρόνο εκεί όταν κατεβαίνω.

Εκτός κι αν απλά νιώθεις έντονη σύνδεση και δεν έχει να κάνει με ομορφιά.

Συνδυασμός και των 2 είναι Γράκχε. Απ’ τη μία απίστευτη φυσική ομορφιά γιατί βρίσκεται στο Μαίναλο, λίγο ψηλότερα από Δημητσάνα και Στεμνίτσα, ο δρόμος τελειώνει στο χωριό μου και μετά απ’ αυτό υπάρχουν μόνο μονοπάτια που βγάζουν στο δάσος (γεμάτο έλατα) και απ’ την άλλη πολλές φιλίες που έχουν κρατήσει από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου και εμπειρίες που δε θα άλλαζα με τίποτα.

Τέλος πάντων, πολύ μελό το κάναμε, ΠΟΥΤΣΑ ΣΤΑ ΚΟΚΟΡΙΑ ΑΣΤΕΡΑ ΟΛΕ ΟΛΕ :stuck_out_tongue:

Να ξεκαθαρίσω εδώ ότι είναι άλλο να δεις μια σκατούπολη για δέκα εξόδους όταν είσαι φαντάρος, και άλλο να τη ζήσεις 5 χρόνια ως φοιτητής, που δεν έχεις λόγο να σε ενοχλεί τίποτα. Ε εγώ τα πέρασα και τα δύο εκεί. Παιδιά, αφήστε το. Δεν εννοώ μόνο την πόλη την ίδια - όντως υπάρχουν και χειρότερες, βλέπε Πύργο, Άργος, Αγρίνιο, Λαμία. Απλά οι Τριπολιτσώται είναι η χειρότερη φάρα ανθρώπων στο γνωστό σύμπαν. Tell 'em I said that. Κι επειδή αυτό δεν αλλάζει ούτε στα (ομολογουμένως όμορφα) ορεινά, ψώλα και σε δαύτους.

το καλο με την τριπολη ειναι οτι περνεις ευκολα διπλα :stuck_out_tongue:

Είχε κι ένα γαμάτο μπεργκεράδικο, άλλα έκλεισε.

στο στομα του ΛΑΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΧΛΟΥ

Γκολ της χρονιας ο Ναπολεόνι. Ψάξτε το, δείτε το, απολαύστε το…