Αθλητική επικαιρότητα

Φέρτε το Ράτζα πίσω :stuck_out_tongue:

Αναλυτικά η δήλωση του Δημήτρη Γιαννακόπουλου:

"Θεωρώ προσωπικό μου χρέος και αδήριτη ανάγκη- σεβόμενος τόσο τον ελληνικό αθλητισμό εν γένει και τους φιλάθλους του όσο και την ιστορία της οικογένειάς μου κι εμού του ιδίου- να δηλώσω δημοσίως πως όσα συνέβησαν το Σάββατο (2/5/2015) στο ΟΑΚΑ δεν με εκφράζουν ως άνθρωπο.

Το ίδιο ακριβώς επεσήμανα και στον Βασίλη Σπανούλη κατά την επικοινωνία που είχαμε την επομένη του αγώνα.

Το ελληνικό μπάσκετ αποτελεί διαφήμιση για τη χώρα μας παγκοσμίως και δεν θα πρέπει [B]μεμονωμένες στιγμές[/B] να αποπροσανατολίζουν φιλάθλους, αθλητές και παράγοντες. Κι εγώ είμαι ο πρώτος που το αναγνωρίζω".

Ε ρε πλάκες την επόμενη βδομάδα

κομποτη θεε, κανε να κερδίζουν οι υπόλοιποι και κάτσε να χάσεις απο τα τρίτα του εργοτελη να βουλώσεις στόματα(και να γεμίσεις τσεπες) !!!

…Αθάνατη Σούπερ Λιγκ#-o :slight_smile: :!:

Μαύρη μέρα χτες. Ο φασισμός νίκησε το ποδόσφαιρο.

Έχει καταντήσει κουραστικό να σηκώνει το Europa η Σεβίλλη, αλλά αυτή τη φορά ΠΡΕΠΕΙ να το κάνει. Όλοι μαζί της.

Μπαρτσελόνα και Σεβίλλη θα ταπεινώσουν τα φασιστάκια. Μπουφόν ετοιμάσου.

Ετσι. Ολες οι ευρωκουπες στην Ισπανια φετος.

Μονο εγω δεν ξερω ποιος ειναι αυτος και τι σχεση εχει με το αθλημα?

εδιτ: οκ εκανα την ερευνα μου, πλεον κραζουμε ντνιπρο

…ο Μπουφόν είναι φασίστας???:D…άντε και εγώ μαζί σας…να το σηκώσουν οι Ισπανικές:):!:

Αν καποιος δεν εχει τι να κανει μπορει να δει τωρα Καρλσρουη - Αμβουργο. Ειναι το δευτερο ματς απο μπαραζ υποβιβασμου και πηγε παραταση. Μολις ισοφαρισε το Αμβουργο που αφου δεχτηκε το γκολ, εχανε τα αχαστα. Το Αμβουργο ειναι η μοναδικη ομαδα της Γερμανιας που δεν εχει υποβιβαστει ποτε.

…είχα διαφορετική εντύπωση…αλλά μάλο κάνω λάθος…η Άιντραχτ Φραφκφούρτης έχει υποβιβαστεί μάλλον:):!:

^πανω απο μια φορα

Παντως τωρα το εβαλε το Αμβουργο οποτε ουτε φετος πεφτει. Δεν ξερω ποσο θα αντεχει ακομα βεβαια αν δεν υπαρξει καποιο πλανο στην ομαδα και αν συνεχισει να πουλαει τοσο ευκολα τους παικτες του.

Επισης μεγαλη χαρα για τον Αντλερ που επιασε και πεναλτι τωρα. Δεν βλεπω και πολλα ματς απο το Αμβουργο αλλα δεν μπορω να φανταστω τι μπορει να ειχε κανει ο Αντλερ για να χασει για τοσο καιρο τη θεση του απο τον ανεκδιηγητο Ντρομπνυ.

Λιγες μερες μετα τις εκλογες παραιτηθηκε αυτο το καθαρμα ο Μπλατερ. Πρεπει να επεσε τρελος εκβιασμος αλλιως αυτο το ανθρωπινο σκουπιδι δεν υπηρχε περιπτωση να παραιτηθει.

…άντε να δούμε πιο σκουπίδι θα τον διαδεχθεί:-k

:):!:

κλάμα

[B]Last Week Tonight with John Oliver: FIFA II [/B]

…και που να σατύριζε τους Έλληνες παράγοντες:D :slight_smile: :!:

Ο αμυντικός της Χιλής σε μια προσπάθειά του να εκνευρίσει τον επιθετικό της Ουρουγουάης, του έβαλε το δάχτυλό του στον… πισινό του! Αυτή η κίνηση φυσικά [B]δεν άρεσε καθόλου στον Καβάνι που απάντησε με ένα απαλό χαστούκι στον Χάρα[/B].

δάκρυα

είχε ωραία ένταση το απο πάνω.

σε αλλά νέα, ωραία εξελίσσεται η ιστορία της φιφα.

[B]Νεκροί δύο ύποπτοι για τη ΦΙΦΑ

Πληθώρα ερωτημάτων δημιουργεί η δολοφονία των Ούγκο και Μαριάνο Γίνκις, που είναι πατέρας και γιος και καταζητούνται για το σκάνδαλο της ΦΙΦΑ, στο σπίτι τους έξω από το Μπουένος Αϊρες. [/B]

Οι δύο Αργεντινοί ήταν μεταξύ των πρώτων έξι συλληφθέντων στη Ζυρίχη, στο πλαίσιο της έρευνας της δικαιοσύνης των Ηνωμένων Πολιτειών για το σκάνδαλο διαφθοράς στη FIFA, και είχε εκδοθεί από την Ιντερπόλ διεθνές ένταλμα για τη σύλληψη τους.

Σύμφωνα με τις αστυνομικές αρχές του Μπουένος Αϊρες ο πατέρας και ο γιος Γίνκις ήταν ιδιοκτήτες της εταιρίας διαφημίσεων «Full Play», η οποία είχε ειδικότητα στα τηλεοπτικά δικαιώματα και είχε χρόνια συνεργασίας με την παγκόσμια ποδοσφαιρική συνομοσπονδία.

Τα ερωτηματικά πολλαπλασιάζονται, καθώς οι αρχές της Αργεντινής είχαν αποφασίσει να εκδώσουν τους Γίνκις στις ΗΠΑ, για να συνεχιστεί η έρευνα για τα σκάνδαλα διαφθοράς στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο.

Λίγο, όμως, πριν ταξιδεύσουν στη Νέα Υόρκη για να ανακριθούν, βρέθηκαν νεκροί.

Άρχισε να καθαρίζει ο μπλάτερ.