Αθλητική επικαιρότητα

Κοιτα. Δεν περιμενω σοβαρες κυρωσεις. Δηλαδη εδω βλεπουμε οτι η συσταση συμμοριας που χειραγωγει αποτελεσματα θεωρειται πλημμελημα…Ελλαδαρα. Σ αυτο που μαι αισιοδοξος ειναι η απο δω κ περα πιο δικαιη κ καθαρη διεξαγωγη των πρωταθληματων, ελπιζοντας να μην εχουμε νεους χαλιφηδες στην θεση του παλιου.

Με τρομάζεις!

1 Like

Παραπομπή στο αρμόδιο δικαστήριο. Αρθρο 313. Το συμβούλιο αποφασίζει την παραπομπή του κατηγορουμένου στο ακροατήριο του αρμόδιου δικαστηρίου, όταν διαπιστώσει ότι υπάρχουν επαρκείς ενδείξεις που στηρίζουν κατηγορία εναντίον του για ορισμένη πράξη.

και δεν κοροιδευόμαστε μεταξύ μας . Είναι αυτό που γνωρίζω εγώ . Μπορεί να κάνω και λάθος και να ξέρεις ότι ισχύει κάτι άλλο ειδικότερο . Κανένα πρόβλημα φυσικά επ αυτού

Μιλάμε για τον Μαρινάκη, έναν από τους πιο ισχυρούς ανθρώπους στην Ελλάδα. Για να τον παραπέμπουν σε δίκη για κακούργημα (έστω κι αν είναι μόνο ένα, έστω κι αν τελικά θα του κλάσουν), καταλαβαίνεις τι έχουν δει τα μάτια τους.

1 Like

Για παπάρια μέντολες τον παραπέμπουν . Οι “καλές” κατηγορίες έπεσαν ήδη ( εγκληματική οργάνωση , απάτες , εκβιάσεις )

Το έγραψα και σε άλλο φορουμ. Δυστυχώς , καλό θα του κάνουν στην τελική

Θα δικαιωθεί - αθωωθεί και μετά θα υψώσει λάβαρο ότι είναι καθαρός , με πολέμησαν για τον ΟΣΦΠ και κλπ κλπ

Αν ήξερα ότι οι μετοχές και η ιδιοκτησία θα αλλάξουν ουσιαστικά χέρια και όχι εικονικά θα ήμουν χαρούμενος

Αλλά η φάση θα είναι αντίστοιχη με ΔΓ . Θα αλλάξει απλά ο πρόεδρος του ΔΣ του ΟΣΦΠ. Θα αποκτήσουμε κι εμείς επιφανή φίλαθλο

η κακουργηματική κατηγορία είναι η αλλοίωση αποτελέσματος αν κατάλαβα σωστά . Αν σε αυτή αθωωθεί , μοιραία θα γίνει και για την σύσταση συμμορίας . Πιστεύω ότι είναι τέτοια η φύση του εγκλήματος που πιο εύκολα αθωώνεσαι παρά καταδικάζεσαι

Θα φάνει σε 10 χρόνια , ας κρατήσω μια πισινή μπας και όντως υπάρχουν αδιάσειστες αποδείξεις

Τιποτα δεν θα γινει μη χαιρεστε. 14 μηνες λεει ετοιμαζανε το κατηγορητηριο. Αν δεν ειχε προετοιμασθει ο χοντρος για ολα αυτα,θα ειχε φυγει εξωτερικο ηδη.

Ακομα ενα δικαστικο πανηγυρι που δεν θα γινει τιποτα,το να λεγομαστε Ελλαδισταν ειναι προσβολη για τις ανατολιτικες χωρες

1 Like

Παντως βγηκε ο Τριανταφυλλοπουλος, οχι φυσικα οτι τον εμπιστευομαι η εκτιμω, και αλλες πληροφοριες δικαστικου ρεπορταζ που λενε οτι το κακουργημα περι εγκληματικης οργανωσης θα επανεξεταστει απο τον Αρειο Παγο και οτι γενικα υπαρχει πιθανοτητα για επαναφορα καποιων βαρυτερων κατηγοριων. Αισιοδοξος ακριβως δεν ειμαι, αλλα σιγουρα υπαρχει ισχυρη βουληση για να γινει κατι. Αν θα το καταφερουν θα το δουμε.

21:45 στο COSMOTE SPORT 1 HD η ματσάρα ΣΟΥΗΔΙΑ - ΙΤΑΛΙΑ. Θα παίξουν βασικοί Μπεργκ και Γιόχανσον. Είμαστε όλοι στο πλευρό της Σουηδίας!

1 Like

πουε μου δεν συμπαθησα τον οφη λογω της αναμειξης της οικογενειας βαρδινογιαννη, ωστοσο παντα μου ηταν συμπαθης ο κυριος γκεραρντ. ενας απο τους καλυτερους προπονητες που περασαν απο την χωρα μας και νιωθει σαν ελληνας. πολλα μπραβο και συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια του φιλικου και πολυ κριμα για τον ανθρωπο που χαροπαλευει και ειναι σε καροτσακι.

4 Likes
6 Likes

Να πάνε όλα καλά στον άνθρωπο

Έλα ρε. Μακάρι. Περαστικά του.

1 Like

Περαστικα γαμω τον κωλοκαρκινο.

1 Like

Για μας τους 40+ η είδηση του θανάτου του Κώστα Μότση, μας λύπησε λίγο. Κυριακή μεσημέρι, ραδιοφωνάκι, βραχέα και η μπάσα φωνή του εκλιπόντος να κάνει πάσα από το ένα γήπεδο στο άλλο…

Έλα ρε, πολύ κρίμα. Δεν είχα δει ποτέ το πρόσωπό του μέχρι πριν από λίγο, αλλά είχα ακούσει για ώρες τη φωνή του. Από τι πέθανε;

ΤΡΟΥ ΣΤΟΡΙ

Τρου ξετρού το συγκεκριμένο, σημασία έχει ότι κάποιοι άνθρωποι στη Μάνδρα πήραν ένα χέρι βοήθειας. Μπράβο σε όσες ΠΑΕ και σε όποιον άλλο βοήθησε. Στον ανθρώπινο πόνο δεν υπάρχουν οπαδικά.

Τα ναρκωτικα δεν ειναι οπαδικα.

4 Likes

Κάποιοι άνθρωποι στη Μάνδρα, όντως πήραν μια μικρή βοήθεια, κι αυτό είναι σημαντικό, αλλά αφήνουμε έξωκ κάτι βασικό: το πόσο εύκολα θα πούμε “μπράβο του, το θέμα είναι ότι βοήθησε” ξεχνώντας ποιος είναι, τι αντιπροσωπεύει και επίσης τι επιδιώκει.

Δε νομίζω να διαφωνείς με τον ισχυρισμό ότι και η χρυσή αυγή βοηθάει κόσμο με τα διάφορα προβλήματα που έχει (είτε αφορά συσσίτια είτε να “ξεβρωμίσει ο τόπος”) σε περιοχές όπως Αγ. Παντελεήμονα, Πατήσια κτλ; Και σε αυτούς μπράβο, το χέρι βοήθειας μετράει; Ανθρώπινο πόνο “γιατρεύουν” κι αυτοί…

4 Likes

δυστυχως μας αφησε ο κυριος γκεραρντ. καλο του ταξιδι.

1 Like