Φωτογραφιες οργανων

ασχετο αλλα ωραιο avatar φιλε μου LUTHASUN :wink:

:smiley: ευχαριστώ!!! :smiley:

[λείπει το ντίντι-μπο]

Tα drums αν και λειπουν μερικα τομ γιατι τα ειχα στο στουντιο τοτε

Και το νεο μου αποκτημα :stuck_out_tongue:

Για δώσε κανά ινφο τι είναι το μπάσο, τιμή κλπ. Μεγειές.

Θενκς μαν. Eιναι ενα Harley Benton HBB500TBK. Σου δινω link της σελιδας της Thomann απο εκει που το παρηγγειλα κι εγω.
http://www.thomann.de/gb/harley_benton_hbb500tbk_5string_ebass.htm

Γενικα δεν ειναι τιποτα σπουδαιο. Φτηνο ειναι ετσι απλα για να μαθω, και αμα δω οτι το γουσταρω το πραμα, θα παρω ενα καλυτερο. Απλα μου εχουνε πει οτι το συγκεκριμενο ειναι καλο για τα λεφτα του και το επιχειρησα :stuck_out_tongue:

Να και το βασιλειο μου :slight_smile:

υπαρχουν και πληκτρα/κιθαρες,αλλα δεν εχω φωτο και βαριεμαι να βγαλω τωρα…

Αυτη η πριγκιπισσα του Παγανισμου μου κανει παρεα εδω και 2μηνες!!!:slight_smile: καρδουλες

Towering in gallant fame,
Scotland my mountain hame,
High may your proud standards gloriously wave,
Land of my high endeavour,
Land of the shining river,
Land of my heart for ever, Scotland the brave.

Χαχ γαμάτη, ξέρεις να την παίζεις καθόλου; :stuck_out_tongue:

Όντως, η πίπιζα γάμησε!

To ‘diddley-bow’ το ξέρει κανείς;

Για τσεκέρνετε:
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΝΤΙΝΤΛΙΜΠΟ

8)

Cheers!!

Βασικα κοντευω να κλεισω κανα χρονο που κανω μαθηματα και εξασκηση σε Practice Chanter αλλα βεβαια η μεταβαση απο το Chanter σε Bagpipe ειναι καπως “περιεργη” και δυσκολη. Θελει πολυ πρακτικη για να αποκτησει κανεις καλη τεχνικη με τις αναπνοες και να μην “χανεται” ο ηχος ενω ταυτοχρονα πρεπει να προσεχεις και τι παιζεις (πραγμα το οποιο ειναι ουσιαστικα το μονο που εχεις να προσεχεις στο Chanter οπως και στα περισσοτερα οργανα).
Παντως καλα παμε!!!:lol::lol::lol::slight_smile:

Φιλε μου επειδη την κοζαρα και εγω αυτην την κιθαρα εχεις μηνει ευχαριστημενος? :-k:wink:

Πολυ μαματο κοματι παντως εμφανισιακα 8)

για τα λεφτα της μια χαρα ειναι…και εγω αυτη εχω

Ε ας βάλω κι εγώ το δικό μου

Πριν κάνα 2μηνο το πήρα, για αρχάριος ευχαριστημένος έχω μείνει. :smiley:

http://img3.musiciansfriend.com/dbase/pics/products/6/1/0/586610.jpg

να και το δικο μου :stuck_out_tongue:

Ωραίο το μωράκι…
Active κύκλωμα;… μπα δεν νομίζω, ε;
Όμορφο όργανο φαίνεται όμως.
Πόσα περίπου έσκασες;8)

τα σπαει για τα φραγκα του. 250 ειχα σκασει, και ηταν μαζι με ενισχυτη. πατησε ανετα κατι αλλα που ειδα των 400 ευρω :D.Δεν ειναι active δυστυχως, αλλα το ηθελα απλα για ξεκινημα^^. Αμα μασω φραγα και χρειαστω κατι καλυτερο, θα ειναι κατι αυτου του στυλ

Ωραιο ειναι…Αλλα δεν ξερω εγω αμα επαιρνα κανα μπασσο(κιθαριστας ειμαι…),τελειως για την πλακα και για να υαπρχει σε κανα τζαμμαρισμα στο σπιτι μ,θα ηταν κανα pb μαλλον…
Σαν αυτο…

Εγω αυτη την στιγμη ζαχαρωνω μια Εpiphone Zakk Wylde Bullseye Les Paul…
Αμα τελικα την παρω θα ποσταρω για το απαραιτητο οφθαλμολουτρο!!

H Ibanez GRX70 ειναι??? Αυτη θελω να αγορασω τα Χριστουγεννα (ειναι πακετο με 10αρι ενισχυτη). Τωρα μαυρο η μπλε δεν ξερω θα το κοιταξω στο μαγαζι. Αν ειναι η GRX70 και την εχει καποιος ας πει αν ειναι καλη. Εχω διαβασει πως για ροκ/μεταλ ειναι πολυ καλη και καλυτερη απο αυτη

Ισχυει??? (Γιατι λεει αναβαθμισμενο??? Και ειναι και ελαχιστα πιο ακριβο απο την GRX70…)