Nba

Ο κανονας λεει πως δεν μπορεις να το κανεις πισω απο τη γραμμη της ελευθερης βολης. Ο Giannis ηταν μπροστα απο τη γραμμη της ελευθερης βολης. Μορφωσου: http://hooptactics.com/Basketball_Basics_Court_Areas

Κι εκει ασχετος… γελαμε με το επιθετικο φαουλ.

1 Like

Ακρυλικε ο κανονας λεει πως πισω απο τη γραμμη της βολης μπορεις να το κανεις.
Επισης επειδη εγω σε αντιθεση με εσενα βλεπω αγωνες και οχι μονο highlights στο youtube, το εχω δει να σφυριζεται απειρες φορες και ξερω ακριβως τον κανονα. Εσυ αντιθετα τωρα τον διαβασες για πρωτη φορα και μαλιστα λογω νοητικης υστερησης δεν τον καταλαβες κιολας.
Κακομοιρος κουιντομ. Μιλαμε για τερας ασχετοσυνης και πανιβλακα ολκης, και το χειροτερο μαλιστα χωρις την παραμικρη επιγνωση της καταστασης του.

ας τον μπαναρει καποιος

Αποτυχημενο τρολακι, μαλλον σε πειραξε η φαπα που εφαγες στο τοπικ των νερντς και απο τοτε γυρνας το φορουμ βαζοντας like σε οποιον μου την λεει και παρακαλας να φαω μπαν.:joy: :joy: :joy:
Αν και με τον κομπλεξικο μπουφο μοντ που ειδα πανω δεν αμφιβαλλω πως το μπαν ειναι θεμα χρονου.

Χρωστάς πολλά ευχαριστώ στον κομπλεξικο που κραζεις που δεν σε έχει μπαναρει εδώ και τουλάχιστον ένα μήνα. Στο ότι συνεχίζουν τα μάτια μας και ματώνουν από τα ποστ σου το χρωστάς στον mod που έχει υπομονή και ίσως σε λυπάται κιόλας. Σε άλλα φόρουμ αμοιβάδες σαν και σένα τις κυνηγούν με καραμπίνες

σε αγαπάμε ρε φίλος, γιατί είσαι τυπικό παράδειγμα τρολ, που μάλλον επειδή μπαναρίστηκε στα σχόλια του sport24 εκανε ένα σερτς, βρήκε εμάς κ κηρύσσει τον λόγο του θεού/goat με το υφάκι “μονο_εγω_βλεπω_την_αληθεια”. so 2008. πολλά μπράβο. επίσης μαρέσει το πόσο εύκολα εγκαταλείπεις την συζήτηση κ αρχίζεις τους χαρακτηρισμούς. αν είσαι κ άνω των 25, δεν έχω λόγια, μόνο κατανόηση.

κατά τα άλλα, ον τοπικ

  1. δεν λες για τον lebron που φτάνει τελικούς ισοπεδώνοντας τις πιο αστείες Ανατολικές περιφέρειες, την ώρα που στη Δύση γίνεται η σφαγή του Δράμαλη.

  2. ας κάνει κάποιος τον Αντετοκούμπο διαφήμιση κατά του ρατσισμού. εξαίσια αυτά που κάνει κ μεγάλο υπόδειγμα για τα παιδάκια

  3. το βιβλίο που πρότεινα είναι εξαίσιο γιατί δείχνει πως ο MJ ήταν πωρωμένος με την επιτυχία σε σημείο ψυχασθένειας. ωραία ιστορία για όσους θέλουν να διαβάσουν πως η δουλειά οδηγεί στην επιτυχία

@g0dslayer ο φίλος είναι ακόμα εδώ, μόνο και μόνο επειδή οι υπόλοιποι δείχνετε μεγάλη ψυχραιμία κ η συζήτηση ρολάρει, ακόμα κ αγκομαχώντας. δεν είμαστε μακριά που θα αρχίζει να βρίζει τους πάντες (όπως όλα τα τρολ) κ θα πάει για μπάνιο.

4 Likes

Ο μονος που εχει επαφη με το αθλημα εδω μεσα ειμαι εγω. Πραγματικα θλιβερο το επιπεδο. Αν δωσετε βαση στα γραφομενα μου θα βγειτε κερδισμενοι, και θα μαθετε και τιποτα για το ΝΒΑ(για το οποιο εχετε μαυρα μεσανυχτα).
Για παραδειγμα σημερα ο κουιντομ εμαθε τον “Mark Jackson rule”. Χρειαστηκε βεβαια πρωτα να γινει ρεζιλι και να επιδειξει την παντελη αγνοια και ασχετοσυνη του, αλλα τελικα κατεληξε σοφοτερος.
Καληνυχτα στην παρεα.
:goat:

Βρε ασχετε, ουτε αγγλικα δεν ξερεις… βαζεις τον κανονα, και δεν ξερεις και να τον διαβαζεις… Το λεει ξεκαθαρα στο αρθρο wikipedia που εβαλες. Μαθε αγγλικα, μαθε μπασκετ, μαθε να μιλας, και μετα επιστρεφεις στο τοπικ.

Το πρώτο, απαραίτητο βήμα, για μια πιθανή θεραπεία σου, είναι αυτό:

Μεταξύ μας όμως, δεν πιστεύω ότι τελικά θα σε βοηθήσουν.

Είχες δει ποτέ τον Marc Jackson να παίζει; Αν ναι, θα ήξερες πώς κατέβαζε τη μπάλα και γιατί τον έλεγαν “χελώνα”.

Άϊντε, κακομοίρη, που μας κάνεις και μάθημα :joy:.

Τετοιο μπετο σαν τον κουιντομ δεν εχω ματαδει. Οχι μονο αγνοει στοιχειωδεις κανονες που ξερουν ολοι οσοι παρακολουθουν ΝΒΑ(κανεις εδω μεσα εκτος απο μενα), αλλα δεν καταλαβαινει καν τι διαβαζει.
Στο μεταξυ το ΝΒΑ επισημα με το last 2 minute report με δικαιωνει και λεει πως επρεπε να σφυριχτει η παραβαση που επισημανα. Κουιντομ ειδημονα πηγαινε να τους εξηγησεις τι σημαινει above the free throw line γιατι κι αυτοι οπως κι εγω εχουν μπερδευτει.

Υ.Γ. ο,τι γραφω ειναι παντα 100% fact :goat:

Δεν υπαρχει τιποτα σχετικο με το ΝΒΑ που να ξερεις εσυ ή οποιοσδηποτε αλλος εδω μεσα και να μην το ξερω εγω.

Έχεις και για τον 6ο τελικό του '98 last 2 minute report;

Εν τω μεταξύ η πρώτη καταμέτρηση από την ψηφοφορία των φιλάθλων για το All-Star Game της Νέας Ορλεάνης δείχνει τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στη δεύτερη θέση, πίσω μόνο από τον LeBron James!

Το επικό τρολάρισμα που πέφτει για να είναι ο τίμιος γίγαντας Ζάζα 2ος frontcourt στη Δύση το παρατήρησε κανείς;

Ανιατη περιπτωση ο Ror… αλλα οκ προσφερει γελιο και θεαμα, σαν το ινδαλμα του το 2011

Πάντως εδώ είχε δίκιο ο Ror

1 Like

Εδώ και 50-60 posts έχει δίκιο το παιδί αλλά μας τα κάνατε τσουρέκια μέχρι κάποιος να το καταλάβει. Ο quintom φταίει με την σιγουριά του μπετόβλακα που τον διακρίνει.

1 Like

Ισχύει αυτό με τον κανονισμό αν και θα ήταν εντελώς απίθανο να δώσουν τέτοια παράβαση στα τελευταία δευτερόλεπτα ενός αγώνα.

Κατά τα άλλα οι Rockets μάλλον είναι η έκπληξη της χρονιάς, Harden δείχνει να έχει γίνει ο ηγέτης που χρειάζεται η ομάδα του και λειτουργεί πολύ καλύτερα χωρίς τον Howard. Από την άλλη Westbrook 49 πόντοι μεν, με 34 προσπάθειες δε και ήττα. Τους Thunder στα play-off δεν τους πιστεύω καθόλου. Όταν το παιχνίδι είναι σκληρό ο Westbrook θα παίζει τον Tarzan, δεν πρόκειται να πάρουν σειρά 7 αγώνων έτσι σε play-off.

Καλωστον. Για πες μας την αποψη σου για το ΝΒΑ μιας και ξερεις τοσα πολλα εσυ. Το ποσο μικροψυχος και κομπλεξικος εισαι, σε οδηγει να καθεσαι να υπερασπιζεσαι και τον ROR “το καημενο το παιδι” που κατα τα αλλα εχει εκτεθει μεσα απο δεκαδες γελοια ποστ του, μονο και μονο για να την πεις σε εμενα επειδη σε μαλωσα κανα 2 φορες στο Metallica topic για τις αρλουμπες που εγραφες. Καλα Χριστουγεννα!

Ο Ror δεν έχει “100%” δίκιο όπως ισχυρίζεται. Το καλάθι του Αντετοκούνμπο δεν θα έπρεπε να είχε μετρήσει όχι γιατί παραβίασε ο Αντετοκούνμπο κανονισμό αλλά γιατί πρώτα (και στην ίδια φάση -γιατί κατά τα άλλα υπάρχει λίστα ολόκληρη από “λάθη” σε προηγούμενες φάσεις) παραβίασε ο Καρμέλο κανονισμό και οι Bucks έπρεπε να βαρέσουν βολή και να κάνουν επαναφορά*. Αλλά κατά τα άλλα, η συζήτηση Ror με QuintomScenario μας έχει κάνει όλους να βαράμε ενέσεις από την βαρεμάρα και το χαμηλό της επίπεδο. Εγώ προτείνω να ανοίξετε παιδιά ένα άλλο τόπικ με θέμα το ποιος είναι ο GOAT και εδώ να μιλάμε για το ΝΒΑ όπου γίνονται αγώνες και ο Αντετοκούνμπο γίνεται εξώφυλλο στο Sports Illustrated (εξαιρετικό το άρθρο για αυτόν: link).

*Αυτή δεν είναι η ποινή για το defense 3s;

ΥΓ. Μα γιατί βγάζει το ΝΒΑ τέτοιες λίστες για τις διαιτησίες; Αν την έβγαζαν στην Ελλάδα, την επομένη θα είχε καεί το σπίτι όποιου την έγραψε!