Nba

Μπηκα μονο και μονο για να διαβασω ενα 2σελιδο με το φαουλ του Γκρην και το φλοπ (ή οχι φλοπ) του ΛεΒρον και δεν εχετε γραψει τιποτα. :frowning:

1 Like

λειπει το τρολ γιαυτο!! :joy::joy:

1 Like

Δεν υπάρχει κάτι να ειπωθεί για το φάουλ του Γκριν. Είναι βλάκας και φαίνεται. Όλοι συζητούν για το ποια θα ήταν η εξέλιξη του τελικού αν δεν είχε κάνει αυτά τα συνεχόμενα flagrant φάουλ και ο τύπος πάει και κάνει flagrant/άμυνα για το NFL, κόντρα στον Λεμπρόν και μετά συμπεριφέρεται σαν ούγκανος. Το φάουλ ήταν flagrant, στο επόμενο flagrant νομίζω τιμωρείται από το ΝΒΑ και κανείς από το ΝΒΑ δεν θα του χαριστεί (όπως δεν του την χάρισαν πέρσι που μόνο ο Quintom πίστευε πως δεν είχε κάνει τίποτα το παιδί). Στα πλέη οφ, όλοι θα πλακώνουν αυτόν και τους συμπαίκτες του στο ξύλο και θα ξέρουν πως το bulldog της 5άδας των GS δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα, γιατί θα χάσει τα επόμενα ματς αν κάνει την παραμικρή κίνηση.

Αστεια πραγματα. Πρωτον, δεν ειπα ποτε οτι τιμωρηθηκε αδικα, αυτα ειναι στο μυαλο των λεμπρονικων (αραγε τι πηγε στραβα καποια στιγμη για να γινει καποιος λεμπρονικος?), ασχετα αν στον Λεφλοπ δε θα ειχε σφυριχτει καν φαουλ η κλωτσια στα παπαρια περυσι.

Το χθεσινο ηταν πολυ τραβηγμενο για flagrant, στα 90ς οριακα θα δινοταν φαουλ αλλα ας πουμε οτι οπως ειναι οι κανονες τωρα, το δινεις. Σιγα το εγκλημα, χαλαρωσε, δεν επαθε τιποτα ο υπερεκτιμημενος. Ειχε πολλη πλακα παντως το θεατρο του, την ευχαριστηθηκα ολη τη φαση. Αμυνα για NFL λεει χαχαχαχαχα :joy:

Αστειο το πως ο Λεφλοπ οταν παει για καλαθι και τον τραβανε κατω με τα δυο χερια 2 παικτες ταυτοχρονα μπορει να κρατησει την ισορροπια του και να βαλει ΚΑΙ το καλαθι με φαουλ, αλλα τωρα εκανε λες και τον χτυπησε τρενο στη μαπα. Εχετε πλακα οι λεμπρονικοι.

To αν είναι flagrant ή όχι δεν εξαρτάται από το αν συμπαθούμε τον αντίπαλο ή από το αν έκανε θέατρο ο άλλος. Αυτή είναι παιδική σκέψη. Ο Green πέφτει με τόση ορμή πάνω σε έναν αντίπαλο που έχει αρκετή ορμή ώστε ο Green να καταλήξει στο επόμενο βήμα, ένα βήμα στην αντίθετη κατεύθυνση από την οποία πήγαινε ακριβώς πριν συγκρουστεί με τον αντίπαλο. Αν πιστεύεις πως ο Λεμπρόν φταίει για το flagrant του Green και άρα φταίει και για την παραβίαση της αρχής διατήρησης της ορμής, τότε μάλλον πιστεύεις και πως ο Λεμπρον έχει υπερφυσικές δυνάμεις…

Btw, νομίζω είναι εμφανές. Ανάμεσα στους 2 μας, δεν είμαι εγώ αυτός που σκέφτεται τον Λεμπρον μέρα-νύχτα.

Δυστυχως για σενα, τον Λεμπρον τον σκεφτομαι μονο οταν γραφω κατι για αυτον, και ουτε ενα δευτερολεπτο παραπανω, αλλα οπως νομιζεις.

Εσυ ειπες πως ειναι βλακας ο Green και εγραψες μια ολοκληρη παραγραφο για αυτον, οχι εγω. Δεν κατηγορησα τον ΛεΦλοπ για κατι, ηρεμησε. Ο ΛεΦλοπ το πουλησε καλα το θεατρο του. Καλα εκαναν και το σφυριξαν ως flagrant. Γενικα ολα καλα, μη μου αγχωνεσαι. Ο Γκρην το ευχαριστηθηκε, ο παγκος που κοροιδεψε τον Λεφλοπ το ευχαριστηθηκε, εγω το ευχαριστηθηκα, και ο Λεφλοπ πηρε το φαουλακι του και 35 ποντους ξεφτιλα.

Την αρχη διατηρησης της ορμης την ξερω αρκετα καλα αφου τη διδασκω 3 φορες καθε τριμηνο. Και γελαω καθε φορα που ο Λεφλοπ κανει σβουρες για να πουλησει την επαφη με αντιπαλο. Ας μη γραψουμε εξισωσεις καλυτερα. Οπως εγραψε και καποιος σε ενα αρθρο σχετικο με την συζητηση για τους 10-15 καλυτερους παικτες στην ιστορια του ΝΒΑ, ο Λεφλοπ ειναι ο ΜΟΝΟΣ για τον οποιο γινεται μονιμως κουβεντα για το θεατρο που κανει, αναλογισου λιγο τι σημαινει αυτο.

Ο Green πρέπει κάποια στιγμή να φάει μια καλή τιμωρία 10-15 αγωνιστικών να νιώσει λιγάκι. Μου θυμίζει τον Bynum ώρες ώρες. Καλός παίκτης αλλά απίστευτα βρώμικος. Κάτι τέτοια τα κάνει πολύ συχνά, κάποια στιγμή θα στείλει κανέναν στον νοσοκομείο να πούμε. Μοσχάρι!!

Russell Westbrook απλα μοναδικος… εχω πεθανει στο γελιο

1 Like

ξεχαστηκε με την κουβεντα ; Ηθελε να κανει τον προπονητη μεσα στο γηπεδο ; Οπως και να εχει απλα υπεροχος !

Θεος. Παει μαζι με το σχεδον αυτοκαλάθι μαριον, δευτερη βολή σακ που την ξεχναει και φευγει, κτλ.

εδω ακομη καλυτερος

1 Like

Xαχαχαχα.

Γελιο εχουν επίσης οι κουβεντουλες που “έπαιξαν” μεσα στο Game αναμεσα στους δυο πρωην συμπαίχτες.
Σε ενα κάρφωμα του γουεστμπρουκ που δεν ηταν και ακριβώς στα μούτρα του ντουραντ, στην επιστροφή στην άμυνα του πετάει ενα “dont jump” χαχαχα

1 Like

Αν και ηταν σιγουρακι, ειναι απιστευτα συγκινητικο να παιζει ο Giannis starter σε All Star Game ε :heart:

Δικαιες οι πενταδες νομιζω, αν και θα εβαζα LeFlop στον παγκο ετσι για το γουστο. Και κυριως για να μη χαλαει ολη η αφισα απο το αντιπαθεστατο του παρουσιαστικο :confused:

EDIT: Βασικα τι βλακειες λεω, δεν μου περασε για καποιο λογο απο το μυαλο οτι ειναι απαραδεκτο να μην ειναι στην αρχικη πενταδα ο Westbrook και να ειναι ο Harden… τεραστιο λαθος.

Ο Curry κάνει καλύτερη σαιζόν από τον Westbrook;

Οχι, αλλα ειναι καλυτερος, θεαματικοτερος, και ουσιαστικοτερος απο τον Harden. Ανα κατοχη, κανει και καλυτερη σεζον απο τον Harden. Απλα ο Harden ειναι υπευθυνος ισως για πανω απο 75% των καλαθιων των Rockets με τον εναν τροπο ή τον αλλον, λογω ελλειψης αλλων παικτων. Δε μου αρεσει το ball hogging οπως ξερεις, και μεταξυ των δυο μεγαλυτερων ball hoggers του ΝΒΑ, ο Westbrook ειναι ΠΟΛΥ ανωτερος του Harden.

Harden, Westbrook έπρεπε να ξεκινάνε και το ξέρεις. Κι ο Steph πάγκο.

Μπα, πολυ παρομοιοι παικτες για να ξεκινανε και οι δυο. Απλα κι εδω εισαι αντιδραστικος γιατι βλεπεις fanboys εκει που δεν υπαρχουν… κλασικο σου συμπτωμα αλλεργιας αν καποιος γουσταρει εναν παικτη, να μηδενιζεις και να φτανεις στο αλλο ακρο :sunglasses:

Δε θα διαλεγα ΠΟΤΕ τον Harden αντι του Curry, σε καμια ομαδα, σε κανενα συστημα, σε καμια περιπτωση. Ουτε σε All STar.

Έχουμε να δούμε απίστευτες συνεργασίες μεταξύ του Βασιλιά και του Giannis, alley oops και τέτοια. Θα πάθει εγκεφαλικό ο hater Quintom.

Τα βρήκε σκούρα ο φλώρος Westbrook από τον Zaza Pachulia. http://www.sport-fm.gr/article/basket/patsoulia-kata-gouestmprouk-ela-an-sou-bastaei/3259490