Nba

Κι αν καποιος ειδε το ματς, θα δυσκολευτει να καταλαβει οτι αυτος ο παικταρας ειναι 41 χρονων.

1 Like

Έσωσαν το γόητρο τους οι Spurs. Είτε με Leonard του χρόνου ή χωρίς αυτή η ομάδα χρειάζεται τεράστιες αλλαγές.

Το Boston - Bucks είναι από τις πιο όμορφες σειρές play-off. Συνεχίζω να πιστεύω πως θα περάσουν οι Bucks. Όταν το δίδυμο Middleton-Giannis πάρει λίγη βοήθεια από τους υπόλοιπους δύσκολα χάνουν.

Blazers ντροπή σκέτη.

Για τους Blazers είναι αναμενόμενο ρε παιδιά. Μιλάμε για ομάδα που στηρίζεται αποκλειστικά σε 2 καλους-εξαιρετικους περιφερειακους. Απο εκεί και πέρα έχουν ένα συμπαθητικό ψηλό που είναι ούτε κρύο ούτε ζέστη και δύο ρολιστες. Από πάγκο ελάχιστα πράγματα. Τέτοιες ομάδες πάνε καλά στη regular season και συνήθως τρώνε τα μούτρα τους στα πλέι οι που οι άμυνες προσαρμοζονται.

Αυτό παθαινε και το Τορόντο τόσα χρόνια, μέχρι που ενισχυθηκαν κάπως με τον Ιμπακα, έβαλαν στο παιχνίδι και άλλους παίκτες και έκαψαν να στηρίζονται αποκλειστικά στο DeRozan και τον Lowry που είχε γίνει προβλεψιμη ακόμα και η αντιμετώπιση τους στα πλέι οφ.

Οι Σπερς και δευτερευοντως οι Σελτικς είναι η χαρά του καλού μπάσκετ. Χθες στο ταιμ άουτ που μιλούσε ο Stevens ενώ έκαναν 15 πόντους λέει παίζουμε καλό μπάσκετ, πρέπει να βάλουμε τα σουτ. Και όντως έπαιζαν καλά. Και μόλις μπήκαν τα σουτ το έκαναν ντέρμπι. Οι Μπακς δε νομίζω να περάσουν αν δεν βρουν τρόπο να βοηθήσουν το Γιάννη. Είναι ο παίκτης που ιδρωνει πιο πολύ από κάθε άλλον για τον κάθε του πόντο.

ο Maker ειναι πολυ ανεβασμενος και ο Bledsoe μηδενικο

2 Likes

104 - 100 οι Cavaliers μέσα στην Ιντιάνα. Άντε να τελειώνει σιγά-σιγά το παραμύθι.

Και ένα στατιστικό στοιχείο,

MOST PLAYOFF 30-POINT GAMES IN NBA HISTORY

Michael Jordan 109
LeBron James 100
Kobe Bryant 88
Kareem Abdul-Jabbar 75
Jerry West 74

179 παιχνίδια έπαιξε ο GOAT και 224 ως τώρα το υπερεκτιμημενο σίχαμα.
Να τα λέμε και αυτά

Τι “ποιοι Bulls” βρε ηλίθιε

3 Likes

Δεν ειμαι χειτερ αλλα ουτε κ καιγομαι να περασει, αλλα αν δεν περασει και φετος ο γιαννης καλυτερα να φυγει απο κει γιατι τον κραταει πισω

Φιλαδέλφεια πάει δυνατά. Τους βλέπω ακόμα και πρωταθλητές ανατολής.

FIXED

Ευτυχώς που δεν υπάρχει θεός τότε, και μπορούμε να απολαμβάνουμε μπάσκετ κι εμείς οι άθεοι, που βρίσκουμε το μπασκετ του ΛεΦλοπ αποκρουστικό σε σχέση με παικταράδες όπως Στεφ Κάρι, Αντετονκουνμπο, Μπεν Σιμμονς, Τζέισον Γουιλιαμς, Καηρι Ερβινγκ, Στηβ Νας, Μαηκλ Τζόρνταν και άλλους πάμπολλους του παρόντος και του παρελθόντος.

Απορία, μιας και μιλάμε για Champions League εδώ. Πρέπει μα λατρεύεις κάθε αντιπαθητικό από την πλειοψηφία αθλητή? Μήπως γουστάρεις και Πεπε και Κασεμιρο?

2 Likes

Ναι, σιγουρα ετσι γινεται, αλλωστε ο Κλοπ δεν εχει δειξει δειγματα εξαιρετικου προπονητη σε οποια ομαδα εχει δουλεψει, αλλα τους κερδιζει ολους με την μαγκια. :roll_eyes:

Πολυ ωραιο το ποδοσφαιρο της φετινης Λιβερπουλ, οπως πολυ ωραιο ειναι και το ολοκληρωτικο ποδοσφαιρο, και το τικι τακα, και το αμυντικο με τακτικη, και καθε ειδος, οταν μια ομαδα το εφαρμοζει στο υψιστο επιπεδο. Δεν απαγορευται να γουσταρεις πανω απο ενα ειδος ποδοσφαιρου ξερεις, μπορεις να θαυμαζεις και την Αρσεναλ του Βενγκερ, και την Γιουβεντους του Λιππι, και την Μπαρτσελονα του Γκουαρντιολα, και την Ντορτμουντ του Κλοπ, και ακομα και την Πορτο του Μουρινιο ταυτοχρονα…

5 Likes

Ναι απλά δεν γίνεται να σου αρέσει ο Αντετοκούνμπο για παράδειγμα και να μην σου αρέσει ο Λεμπρόν. Αφού ο Λεμπρόν είναι ένα επίπεδο πιο πάνω, ο ίδιος ο Γιάννης το παραδέχτηκε φέτος. Μπασκετικά μιλάμε πάντα. Αν δεν τον γουστάρεις σαν άτομο είναι άλλο θέμα.

Δεν νομίζω ότι ο Λεμπρόν είναι ένας αθλητής που τον αντιπαθεί η πλειοψηφία. Απόδειξη ότι βγαίνει χαλαρά πρώτος στις ψήφους για το All Star Game. Ψήφους πολλές παραπάνω από τον Steph Curry. Υπάρχουν και άλλες αποδείξεις αλλά σου λέω μία χαρακτηριστική.

Τώρα ότι υπάρχει κόσμος που τον αντιπαθεί, αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό γνώρισμα όσων βρίσκονται στην κορυφή. Αυτό το φαινόμενο δεν συμβαίνει μόνο στο μπάσκετ και τον αθλητισμό. Συμβαίνει και στη μουσική και αλλού. Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι Metallica. Βρίσκονται στην κορυφή του μέταλ αλλά έχουν και κόσμο που τους αντιπαθεί. Στη ζωή είναι και οι haters τι να κάνουμε τώρα.

Δε μου αρέσει το μπάσκετ του Λεφλοπ, τι να γίνει τώρα? Παικταράς είναι, ήταν ο καλύτερος παίκτης του ΝΒΑ για μερικά χρόνια, και είναι ίσως στο τοπ 5 όλων των εποχών, δεν αμφισβητώ τίποτα από αυτά. Απλά δε μου αρέσει να βλέπω αγώνες των Καβαλιερς, γιατί αυτό το μπάσκετ μου είναι αδιάφορο.

Το λογύδριο για τους haters περιττό, δε με αφορά. Όσον αφορά τις ψήφους για τα All Star, για τσέκαρε ξανά τα νούμερα σου.

Κάποιος να τα μεταφέρει στο ΝΒΑ? Έλεος με το οφφ τοπικ

1 Like

Εμ, αυτοι ειστε… https://media.giphy.com/media/RkG1Fj69ldCgCdrC1k/giphy.gif

1 Like

Αδερφέ ήταν πολύ φανερό goaltending ρε σύ… Πω… Το είδε κανείς; live? Γιατί δεν κάνανε instant replay?

Κι εγώ φαν Λεμπρόν είμαι αλλά πιο πιθανό να είναι ο Jordan καλύτερος όλων των εποχών παρά ο Λεμπρόν.

Λοιπόν κοιμόμουνα και δεν είχα πάρει πρέφα ότι είχε παιχνίδι τα ξημερώματα. Είδα όμως μετά εκτεταμένα στιγμιότυπα και νομίζω ότι τα σχόλια είναι περιττά. Νομίζω ότι στη συζήτηση ποιος είναι ο καλύτερος μπασκετμπολίστας όλων των εποχών, το αντίπαλον δέος του Jordan είναι ο LeBron. Κανένας άλλος. Ούτε Κόμπι Μπράιαντ ούτε κανένας. Είναι αστείο και να το συζητάμε για οποιονδήποτε άλλο.

Όσον αφορά τα εξωπραγματικά που έκανε χτες ο Λεμπρόν, νομίζω ότι αυτό το άρθρο τα λέει τα πράγματα με το όνομά τους. Ο LeBron είναι εξωγήινος.

Larry Bird
Magic Johnson
Michael Jordan

τα σιγουρακια, και το συζηταμε για κανα 2 ακομα

Δε γινεται instant replay αν δεν υπαρχει σφυριγμα… αν το ειχαν σφυριξει, τοτε θα μπορουσαν να το κανουν review.

1 Like

Και Kareem.

2 Likes