Nba

Καΐλας δεν είναι όποιος θυμάται τον Μπρούγος. Καΐλας είναι όποιος αναγνωρίζει τους υπόλοιπους στη φωτό :joy:.

Ε καλά μην πιάσουμε ελληνικό πρωτάθλημα γιατί έχουν περάσει από Μπρουγος και Υφαντης μέχρι Σαμιρ Γκουντα!

1 Like

Τον Γιώργη τον Μποσγανά τον έχω κάτω αριστερά.

Ο κάτω δεξιά είναι ο Μίσκο Μισούνοφ, με μαλλιά. Ο μαύρος είναι νομίζω ο Έντγκαρ Τζόουνς.

Ψηφίζω Σέλερς

Παίζει πολύ ισχυρά, με τη μεγαλύτερη ένδειξη να είναι το μαλλί του Μισούνοφ, το οποίο δεν είναι ακόμα αραιωμένο. Ο Σέλερς έπαιξε Άρη το 1990-91, ενώ ο EJ το 1991-92. Ένας χρόνος μεν, κρίσιμος για την τριχόπτωση του Μίσκο, δε.

Άρχισαν να γίνονται οι πρώτες συμφωνίες. Πρώτη μεγάλη έκπληξη για μένα η παραμονή του Geοrge στους Thunder. Κάτι που σημαίνει πως ούτε φέτος να παίξει με Lebron. Μικρή έκπληξη και οι επιλογές των Ariza (Suns) DeAdre Jordan (Mavs). Επιλογές με βάση το συμβόλαιο φαντάζομαι και όχι τις πιθανότητες play-off και τίτλου.

Lebron προς το παρόν όλα δείχνουν Lakers μαζί με Leonard (και ίσως τον Cousins όπως λένε τα τελευταία reports).

Ο LeBron αποφάσισε! Την Τρίτη αναμένεται να ανακοινώσει σε ποια ομάδα θα παίζει του χρόνου. Άντε να δούμε!

(το παρακάτω από το ρεπορτάζ στο sport24)

Ο “Βασιλιάς” επέλεξε να μείνει ελεύθερος από το συμβόλαιο που τον “έδενε” στο Cleveland την τελευταία ημέρα της προθεσμίας. Αν και περπατάει το 34ο έτος της ηλικίας του, ο James προέρχεται από την καλύτερη και πιο ουσιώδη χρονιά της καριέρας του. Οδήγησε μία από τις χειρότερες ομάδες που είχε ποτέ στους Τελικούς του ΝΒΑ, έχοντας 27,5 πόντους, 8,6 ριμπάουντ και 9,1 ασίστ κατά μέσο όρο.

Ε λογικά Lakers. Σήμερα ήταν L.A.

Και εμενα μου φανηκε περιεργο που εμεινε ο PG, τι να πω θα τον επεισε ο Russ οτι θα του αφηνει κανα ριμπαουντ του χρονου

Παμε για το el classico του ΝΒΑ και παλι του χρονου λοιπον :sunglasses:

BRON

Η απλά θα αποκλειστεί μια φάση πιο πριν. Προσωπικά προτιμούσα να μείνει Κλίβελαντ. Έτσι τον είχα συνηθίσει. Αποδυναμώθηκε πολύ ή έτσι κι αλλιώς αδύναμη ανατολή. Πάρτυ θα κάνει η Βοστώνη αν δεν έχει τραυματισμούς

Αμα δεν παει κανας Kawhi στην Φιλαδελφεια λογικα ναι. Κακος χαμος θα γινει στην Δυση του χρονου.

Το πραγματικά μεγάλο νέο της ημέρας είναι ότι ο Lebron θα είναι συμπαίκτης με τον Lance Stephenson που επίσης υπέγραψε για ένα χρόνο με τους Lakers.

1 Like

Τελικά ίσως και να μην είχε πρόταση σε ισχύ ο PG από τους LAL και να μην ήταν και τόσο έκπληξη η παραμονή του στην OKC. Αν ισχύουν τα σενάρια για Kawhi ή/και Cousins δε νομίζω να ήταν προτεραιότητα τους ο George.

Boogie στο GS. Με συμβολαιο 5.3 μυρια. Περσυ επαιρνε 18. ΟΚ το γαμησαμε και ψοφησε.

2 Likes

Και Rondo στους LAL. Μεγάλη κίνηση των GSW που πήραν τον Boogie μέσα απ τα χέρια των Lakers.

Άντε να πάει και ο Leonard στους GSW να τελειώνει το θέμα. Γελοία πράγματα. Κανονική dream team πλέον με πεντάδα που όλοι τους έχουν παίξει τα τελευταία χρόνια σε εθνική ομάδα (Curry, Thompson, Durant, Green, Cousins). Ούτε στην Ελλάδα δεν είχαμε ποτέ τέτοιο πράγμα με Παναθηναικό Ολυμπιακό ε.

Ο Rondo στους Lakers είναι παράξενη κίνηση, όπως και όλες οι κινήσεις τους πέραν του Lebron δηλαδή. Δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει πως ο Lonzo Ball έχει ήδη συμπεριληφθεί σε κάποιο πακέτο ανταλλαγής με Leonard. Και πάλι βέβαια Rondo στην ίδια πεντάδα με Lebron δεν βγαίνει και τόσο.

edit:

4 Likes

Οι αντιδράσεις παικτών του NBA στην απόφαση Cousis να πάει Warriors είναι θεικες. η καλύτερη ανήκει στο δίδυμο Kanter, Beverly.

Γενικά έχει ξεφτιλιστεί πολύ το θέμα πλέον. Πάμε για το πιο σούπα NBA στην ιστορία.

1 Like

«Εγώ κάθε φορά που τον αντιμετώπιζα γινόμουν καλύτερος παίκτης».

Πες τα ρε Giannis! To μόνο κακό είναι που ακούει Παντελίδη λολ!