Μου αρέσει

Να ρίξει μέσα. Μάλιστα. Και νομίζετε πως μετά απ’αυτά που λέτε (και τις εικόνες που μου έρχονται!), θα κάτσω εγώ να φάω γιουβαρλάκια! Δε σφάξανε. :stuck_out_tongue:

Και αν τα γιουβαρλάκια είναι και κόκκινα τότε μιλάμε για τελειότητα!!!

Μήπως είσαι…

[SPOILER]…χορτοφάγος; 8O[/SPOILER]

Χαχαχα, εννοείται, τρώω μόνο βλήτα, μαρούλια και καρότα (κουνέλι γαρ). :stuck_out_tongue:

Τώρα που είπες καρότα, η μαμά μου(τί συνειρμός κι αυτός:p), μέσα στα γιουβαρλάκια βάζει ένα ολόκληρο καρότο να βράσει… :expressionless: Μόνο η μάνα μου! :lol:

Μετά το ανούσιο ποστ μου για τα toblerone μπαίνω ανυποψίαστη και 8O

  1. ελάνορ είναι η μαμά σου Ελληνίδα και δε σου έχει φτιάξει ποτέ από μικρός γιουβαρλάκια?
  2. Πώς σας αρέσει το τυρί? (νταξει αυτό είναι δικό μου κόλλημα)
  3. και κυριότερο Δε γίνεται να μη σας αρέσουν τα toblerone εκτός αν έχετε απέχθεια στη σοκολάτα γενικά. που και αυτό δεν το καταλαβαίνω.
    4)γιουβαρλάκια χωρίς αυγολέμονο δεν πολυλένε (εκτός και αν είσαι φοιτήτρια και δε σου βρίσκονται αυγά οπότε μια χαρά τα τρως:p)

σύντροφε, και εσύ του κόμματος?:wink:

Καλή η τομπλερόν αλλά ούτε καν στο τοπ5.
Αυτά τα κρίτσι κρίτσι που κολλάνε στα δόντια σαν διάολος να μην είχε…

  1. Προσωπικά δε μου αρέσουν πολύ τα τυριά, ούτε καν… Φέτα τρώω μόνο όταν έχουμε σούπα, αλλιώς δεν την ακουμπάω, όχι από απέχθεια, απλώς η γεύση της δε μου αρέσει και γενικότερα όλα τα τυριά, με εξαίρεση κάποια τύπου ανθότυρο.
  2. Δε μου αρέσει η σοκολάτα, όχι ότι δε θα φάω, αλλά δε μου κάνει και κάτι να μην φάω, ίσα-ίσα αισθάνομαι ενοχές όταν τρώω.
    4)Σωστή.-

ό,τι είπε η Ράνια για την toblerone.

ρε Πάνο, τι κόκκινα γιουβαρλάκια?

και αναλύστε αυτά για τους “συντρόφους” και το “κόμμα” παραπάνω :p:p

μια από τα ίδια, αλλά αν δε φάω έστω ένα κομματάκι για μέρες τρελαίνομαι.

έχεις δει εσύ ποτέ στην πραγματική ζωή το όραμα του Πάνου?

χμμ, σα να σε πιάνω αλλά δώσε λίγο παραπάνω…

ειλικρινά τώρα. είπα μια βλακεία και θες εξήγηση?

[SPOILER]Κιάμος και επανάσταση[/SPOILER]

Βγήκε κιόλας ο Πάνος για να μας έδινε αυτός την εξήγηση…
βγαίνει και καλά αμέριμνος και δεν αναλαμβάνει την ευθύνη

Εχμ, κόκκινα…με ντομάτα…you know αυτό το κόκκινο λαχανικό που δίνει χαρακτηριστικό χρώμα στα φαγητά που προστίθεται…τι διάολο…μόνο η γιαγιά μου τα φτιάχνει έτσι?

Φρουτο ειναι.

Τί σκατά είναι; Και μου αρέσει, κυρίως στην εποχή της.

Πες το κι έτσι.

το garage/punk.

Αντιγράφω από wikipedia:

Από βοτανικής άποψης η ντομάτα είναι φρούτο. Όμως με βάση μια δικαστική απόφαση του Ανωτάτου Δικαστηρίου των Ηνωμένων Πολιτειών το 1893, η ντομάτα προκηρύχθηκε ως λαχανικό.

Από τις λίγες φορές που θα συμφωνήσω με την (προ 100+ ετίας) απόφαση του Α.Δ. των ΗΠΑ :roll:

Γλυκό… άρα φρούτο… όχι τόσο γλυκό ή καθόλου… άρα λαχανικό.- :stuck_out_tongue:

H ντοματα που κοβεις απο τον κηπο σου πιο πολυ προς το γλυκο τεινει παντως…

^ Δηλαδή η χωριάτικη σαλάτα είναι γκουρμέ ελληνικό πιάτο;;; :stuck_out_tongue: