Ευρωμπάσκετ 2015

Μα ο κοσμος (τουλαχιστον, εγω) δεν τους αντιπαθει για τις αλλεπαλληλες ψωλες που μας κερασαν, αλλα για το εχει γινει το αδιανοητο.

Μια ομαδα να εχει Gasol και Rudy και να διαλεγει το DNA του δευτερου, μενοντας πιστη σ’ολες τις αρχες του.

Ο Datome δε θα ξαναπαιξει φετος, ο δικος σας ο Hackett κινειται σε πολυ ρηχα νερα και δεν εχουν τοσο καλους ψηλους, αν θελουμε να πουμε και για τα μειονεκτηματα της Ιταλιας, που, ωστοσο, ειναι χαρμοσυνο το οτι επανερχεται στο προσκηνιο.

I second that. Αν μπορεί μια ομάδα να κάνει τον Τεόντοσιτς να δώσει 10+ ασίστ, πάει για μεγάλα πράγματα αυτομάτως.

Ρε σεις, εκείνος ο Μπάλασιτς, Μπάλαζιτς, πώς τον λένε της Σλοβενίας, δεν είναι σαν τον χαμένο μικρό αδερφό του Άγγελου Κορωνιού που όμως το έτρωγε από μικρός όλο το φαΐ του;

οι του εξωτερικου πως βλεπουν; ειχα βολευτει καποτες με το lshunter αλλα μου κανει νερα τελευταια

usagoals

εγω βλεπω απο αντ1 με vpn extension στο chrome

ειμαι φαν φιλιππουση, τι να κανω

Ποιο extension χρησιμοποιείς;

Εγώ με ένα 5ευρο έχω αγοράσει όλα τα ματς στο livebasketball.tv

α, στον αντεννα τα δειχνει; γιαυτο δεν εβλεπα προκοπη με ερτ.

αμα θες εξτενσιον, γω προτεινω το tunnelbear. Σου δινει 500mb free data το μηνα για vpn.

το θεμα ειναι πως χρειαζεται να το εχεις ανοιχτο μοναχα για να περασεις τα οποια φιλτρα του αντεννα, σα μπεις, μπορεις να το κλεισεις, οποτε τα 500mb ειναι υπεραρκετα

το livebasketball ειναι HD; να τα δωσω αν ειναι

Ναι, έχει και HD.

Αν η σύνδεσή σου είναι καλή, δε θα χεις πρόβλημα πιστεύω.
Εμένα μου κάνει κάποια σκαμπανεβασματα και στιγμίαια ρίχνει αυτόματα την ποιότητα της εικόνας.

Αλλά σε γενικές γραμμές είναι αξιοπρεπέστατο.

Έδιτ - παίζει και σπλιτάρισμα οθόνης, πχ:

Και HD να μην είχε, καλύτερο από το NBA Live 96 του ΑΝΤ1 θα είναι σίγουρα

Δεν ειναι αυτο.

Στην τελικη, ο Μιλος ασσιστς θεωρω παντα εδινε, και οσες φορες τον εχω πει λιγο για την CSKA, αλλες τοσες τον εχω πει μοναδικο και παιχτη απο αλλη δεκαετια για το ευρωπαϊκο μπασκετ, για την εθνικη του.

Το θεμα ειναι οτι η Σερβια απο το 2009 και μετα, αποτελει τη μονη οαση στο νεροβραστο, πια, ευρωπαϊκο μπασκετ.

ΥΓ.: Και μια που μιλαω για Ευρωπη …ΛΟΙΠΟΝ, ΛΕΛΕΔΕΣ, ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΦΟΡΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ 4 ΩΣ ΤΟ 15, ΓΚΕΓΚΕ;;;

Ρε ο κόουτς της Ολλανδίας φέρνει λίγο σε μαραμένο Γουόλτερ Γουάιτ. [emoji2]

Μαπα το ματσακι. Οι δικοι μας πηραν +11 με τα ψεματα κι αλλοι το γυρισαν και 'χασαν 5 βολες στο τελευταιο διλεπτο.

Μονο ο Ιακωβος προσεφερε θεαμα για αλλη μια φορα. Highlight εκει που μας ενημερωσε οτι ο Akerboom λεγεται ετσι, επειδη ετσι λεγοταν κι ο πατερας του.

Σχετικο

Να κάνουμε και ένα μικρό απολογισμό σε αυτά τα παιχνίδια των ομίλων.

Σε γενικές γραμμές αφήσαμε νομίζω καλές εντυπώσεις. 2 οι μεγάλες διαφορές από τα προηγούμενα τουρνουά. Ο Κουφός και ο Σπανούλης. Ο πρώτος γέμισε την ρακέτα για τα καλά, σε όλα τα ματς κερδίσαμε τα ριμπάουντ. Μεγάλη υπόθεση να έχεις 2 καλούς αξιόπιστους ψηλούς στην ομάδα τελικά. Ο δεύτερος ήταν ο Σπανούλης που θέλουμε, δηλαδή ο παίκτης που στα δύσκολα ματς θα κάνει τα καλύτερα παιχνίδια του.

Ο Αντετοκούνμπο πάντως έχει αρκετές δυσκολίες. Κυρίως επειδή δεν έχει τους χώρους για να πάει στα isolation και σουτάρει το τρίποντο περισσότερο από ότι χρειάζεται.

Με το Βέλγιο αν συνεχίσουμε να παίζουμε όπως στους ομίλους εύκολα η δύσκολα θα περάσουμε. Με την Ισπανία όμως πραγματικά δεν ξέρω. Δεν έχω δει και κανέναν αγώνα της φέτος.

Την έχω δει εγώ την Ισπανία με Σερβία και Ιταλία και μέρος από το χτεσινό. Σε γενικές γραμμές παίζει ασόβαρη ή και καθόλου άμυνα ενώ χτυπάνε κάπως και οι απουσίες Καλντερόν, Ρούμπιο. Παρολαυτά, κανέναν δε θα παραξενέψει στα νοκάουτ να πατήσει γκάζι μέχρι τον τελικό όπως και το 2009.

Σε άλλα νέα:

Μακράν ο κορυφαίος Ευρωπαίος μπασκεμπολιστας που θυμάμαι.

Sent from my D5803 using Tapatalk

Μπουρούση εσύ σούπερσταρ…

Το Βέλγιο του β’ μέρους πρέπει να ήταν από τις χειρότερες ομάδες που έχω δει ever. Ράγισε η στεφάνη.

Πάντως με εξαίρεση το παιχνίδι με τους Κροάτες σαν πολύ εύκολα φτάσαμε στους 8 και δεν ξέρω αν αυτό είναι και τόσο καλό.