Εθνική Ελλάδος

…η μαλακία είναι που δεν έβαλέ εντεκάδα Μουντιάλ, που θα έβρισκε πιο εύκολα ρυθμό, και μετά θα προσάρμοζε και τους καινούριους:):!:

η μαλακια ήταν που κατσαμε και ειδαμε το παιχνιδι…

Η μαλακια είναι οτι στον σχολιασμό υπήρχε ο γκουμας που αδυνατεί να ολοκληρώσει πρόταση χωρίς να του έχει δώσει χαρτάκι ο φιλιππιδης(τι κάνει αυτή η ψυχή αραγες? ακόμη μέσα είναι?)

Γιαυτο φιλε κριμσον βάζεις ΟΤΕ σπορ και ακούς σπυροπουλα!

Ρε το γκούμα. Τελείως όργιο

Γιατί κοροϊδεύετε τον Γκούμα, εκεί στο 45’+ είπε ότι θα ήταν ιδανική στιγμή να ισοφαρίσει η εθνική πριν πάει στα αποδυτήρια. Δεν ξέρω, εμένα σωστό μου φάνηκε.

ναι. ήταν πολύ καλή ευκαιρία. κερδίσαμε φαουλ 5 μέτρα μετά το κέντρο.η καλύτερη ευκαιρία που είχαμε μετά το δοκάρι

είναι λίγο χαζουτσικος ο ρανιερι μου φαινεται.

Αν ισοφαρίζαμε όμως άλλα θα λέγατε τώρα για τον προφήτη Γκούμα. [-X

το γαματο ειναι οτι τις περισσότερες φράσεις τις έλεγε όπως ακριβώς τις εχει μάθει/ακούσει. αυτούσιες(άσχετα με το αν ταίριαζαν βεβαία). όταν δεν κολλούσε το μοτερ

βεβαια να μην μας φταίει ο καθε γκουμας. μπάσκετ και ποδόσφαιρο χθες οι δημοσιογράφοι στην επιγραφή πετάξαν τσιμεντοτουβλα

Ταίριαζαν με τις ομάδες :")

ολόκληρο κεφάλι τυρί πέταξα εδω ρε. κανε σχόλιο

δεν το είδα, χαχανίζω τώρα όμως <3

Ρε συ bastard, εσύ που το χεις μ’ αυτά, κάνε ένα gif με το κουτουλίδι Ταχτσίδη - Παπασταθό. ΟΚ, το ξέρω, δεν έχει Σάλπι μέσα, αλλά please, κάντο.

Με γκουγκλάρισμα μόνο σε μια σελίδα βρήκα το βιντεάκι αλλά δεν μπορώ να πάρω το λινκ :frowning:

Θα το παλέψω όμως, είναι κρίμα να μην υπάρχει τέτοιο gifάκι

κανε τις 15 σέντρες του σαλπι. ποσοστό ευστοχίας 0. και σε μια κατάφερε να κάνει bounce η μπάλα και να σηκωθεί στον αέρα λίγα μέτρα απο εκεί που το προσπάθησε.διέλυσε κάθε νόμο της φυσικής. εκείνη την στιγμή να ομολογήσω οτι σκέφτηκα τον bastard

μηπως λες τη φαση που του κανουν σεντρα, και περναει η φαλτσαριστη απο 10 ανυποψιαστα κεφαλια, φτανει στον σαλπι στο πισω δοκαρι και αντι να κανει κεφαλια απο το ενα μετρο παει να κανει κοντρολ με το στηθος και βγαινει ενα ermahgerd bounce αναμεσα ωμο και διπλοσαγονο? εγω εκει ψιθυρισα “gifακι” και με ρωταγαν οι αλλοι τι ειπα και αν ειμαι τρελος

Η φάση που λέει ο Γράκχος, γιατί δεν βλέπω φως με το λινκ και είναι κρίμα να μην την δουν όλοι: http://paikse-mpala-9.blogspot.gr/2014/09/video_7.html

Γελάω με Crimson που θυμήθηκε εμένα και με Private Joker που παραμιλάει :"")

Δεν ηταν οι μόνοι δυο που σε σκέφτηκαν. Και στις δυο φάσεις.
Στην φαση με το τρακάρισμα στο replay ηταν σαν έβλεπα ηδη να το ποστάρεις.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eιδικά στο κοντρόλ του Σάλπι.

Από το ματς αυτό που μου έμεινε είναι η κουβέντα που είχαμε με την παρέα όταν το βλέπαμε. Η δεξιά πτέρυγα έβγαζε κάτι από Γεωργάτο και Τζόλε, μόνο που ήταν φραγκισκανή καραφλίτσα. Και ήταν άθλιοι επίσης.

Βασικά άκουγα Πανουτσοκαρπετόπουλους χτες και έχει δίκιο σ αυτό που πε ο Καρπετόπουλος. Ότι σ αυτή την εθνική παίζουν πολλοί πριν να γίνουν καν παίχτες. Μάνταλος, Ταχτσίδης πχ. Γενικά οι επιλογές είναι πολύ περίεργες. Ένα κράμα ικανοποίησης αφεντικών και μάνατζερ.

Λοιπόν, στο προχθεσινό ματς η Εθνική μας παρατάχθηκε:

  1. Με τον Μήτρογλου για 90?, έναν παίκτη που έχει να αγωνιστεί ουσιαστικά από τον Δεκέμβριο του 2013 (9 μήνες) και επέστρεψε στην Ελλάδα βαρύς - αγωνιστικά και σωματικά.
  2. Με τον Σαμαρά που μέχρι πριν από μια εβδομάδα δεν είχε βρει ομάδα, με όσα ευκόλως εννοούμενα συνεπάγεται αυτό για την αγωνιστική του ετοιμότητα.
  3. Με τον Χοσέ τον Χολέβα, επίσης ανέτοιμο και με άθλια εικόνα στο γήπεδο, αμυντικά ανεπαρκή ως συνήθως (βλ. το πέναλτυ που έκρινε το ματς), αλλά δυστυχώς και επιθετικά αυτή την φορά.
  4. Με τον Διαμαντάκο σαν αλλαγή. Ναι, αυτόν που εντυπωσίασε στα φιλικά του καλοκαιριού με τη φανέλα του Ολυμπιακού.
  5. Με τον Μάνταλο, που χρίστηκε βασικός μόνον όταν πήρε μετεγγραφή σε ομάδα Β? Εθνικής (έστω κι αν αυτή λέγεται ΑΕΚ), αντί για τον Κονέ που απέδωσε καλά στο Μουντιάλ.

Το ξέρω ότι ήταν πρώτο ματς, δεν είχε χρόνο με την ομάδα ο Ιταλός και είναι νωρίς για να κριθεί, όμως έχοντας [B]σωρευτικά[/B] αυτά τα χονδροειδή σφάλματα από μεριάς Ρανιέρι, είναι υπερβολικό να στέκεται κανείς στην απόδοση του Σαλπιγγίδη.