Εθνική Ελλάδος

νωρίς ακόμα… Το 2008 λήγει το συμβόλαιο του.

Πάντως εγώ δεν χρειάζεται να πω ποιον Ντούσαν θεωρώ ιδανικό αντικαταστάτη:lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: 8) 8)

τι φανατισμός είναι αυτός μωρέ?ένα ματς είναι.έλεος (για αυτούς που είναι μέσα στο γήπεδο κι όχι μόνο,λέω)

Ελληνάρες… μη το ψάχνεις.

Λοιπόν, έχει ημίχρονο και θέλω να πω ότι ο Σαμαράς με διαψεύδει παταγωδώς… Μέχρι τώρα ο Φύσσας έχει φάει από εμένα τα περισσότερα μπινελίκια και νομίζω ότι δεύτερος έρχεται ο Γιαννακόπουλος που μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει τίποτα. Ο Χαριστέας πάει μια χαρά, παρά τρίχα να βγάλει και τετ α τετ από το τίποτα.

Αλλά εσύ βρε αγόρι μου Τάκη Φύσσα, αφού δε το έχεις στην επίθεση, γιατί επιμένεις εκεί ψηλά? Γύρνα στην άμυνα σου τουλάχιστον που από την πλευρά σου κάνουν πάρτυ οι Τούρκοι. Όλο ο Κυριάκος πάει και κόβει αντί για σένα…:thumbdown:

εκεί γιατί πλακώθηκαν??τι έγινε?εθνίκια?

μείναμε με την…σημαία στο χέρι:p

To ειπαμε και πριν.Δεν ειναι καθε μερα του Αη Γιαννη…

:x :x :x :x

1.H περιγραφή του Σωτηρακόπουλου ήταν για τον Πέο…

2.Ο Φύσσας και ο Μπασινάς πρέπει κάποια στιγμή να πάρουν τον πούλο.Ακόμα και εγώ παίζω καλύτερα σαν χαφ από αυτούς.

3.Ο Ρεχάγκελ πλέον δεν τραβάει.Ωρα να πάει για λουκάνικα και μπύρες στο Caiserlautern.Aυτή η εμμονή του με μερικούς παίκτες έχει γίνει εκνευριστική πια…Και επίσης αυτό το γαμήμενο σύστημα φυλάμε τον κώλο μας πίσω και ότι γίνει μπροστά πρέπει να αλλάξει…

ετσι ειναι το ποδοσφαιρο…αν ειχε κανει το 2-2 ο γιαννακοπουλος στη συνεχεια κανενας δεν ξερει πως θα ειχε εξελιχθει το παιχνιδι…οπως και αν ειχε κανει το 2-3 ο κυριακος…:-k

ο νικοπολιδης απαραδεκτος…[-X σημερα δεν μας πηγε τιποτα…και οι τουρκοι οτι βαρουσαν εμπαινε…

παντως τζαμπα ηττα λιγο πιο καθαρο μυαλο αν ειχαν στις δυο χαμενες ευκαιριες δεν θα χαναμε αν και οι τουρκοι ηταν πολλοι καλυτεροι…

οσο για αυτους τους μαλακες που αποδοκιμασαν τους παικτες και ειδικα το σειταριδη τι να πω…η μαλακια σε ολο της το μεγαλειο…#-o

καλα μ αυτους που πετουσαν αντικειμενα στους τουρκους δεν ασχολουμε καν[-X

πρώτον, επειδή είμαι παρτάκιας άνθρωπος και πάντα βλέπω τη θετική πλευρά των πραγμάτων, θέλω να πω το εξής: Ευτυχώς που αρρώστησα και δεν πήγα!!!:lol: :lol:

Αυτή η Εθνική είχε κάποιες σταθερές στα σημαντικά ματς. Σήμερα σχεδόν όλες μας διέψευσαν. (Νικοπολίδης, αμυντική ανεπάρκεια Φύσσα, ανυπαρξία Γιαννακόπουλου). Αλλά ειλικρινά δε με νοίαζει. Σήμερα θυμήθηκα τι με χάλαγε στην Εθνική Ελλάδος. Με χαλάει ο Έλληνας οπαδός… Τουλάχιστον αυτός ξενέρωσε:thumbdown:

Γίναμε ρεζίλι σε όλη την Ευρώπη και δε γίναμε ρεζίλι για την 4αρα… Άσε που είμαι πεπεισμένος ότι τα ρεζιλίκια της εξέδρας αποδιοργάνωσαν ως ένα βαθμό και τους παίκτες και έτσι ήρθε και αυτό το σκορ. (Μα είναι δυνατόν να γιουχάρουν τον Σεϊταρίδη και τους υπόλοιπους παίκτες?)

Μπράβο στην Τουρκία. Είναι Ομάδα με “ο” κεφαλαίο και δικαίως έχει κάνει το 4 στα 4. Μου αρέσει που άκουγα στο ραδιόφωνο ότι τους λείπει και η μισή επίθεση!:frowning:

Καλα περασαμε και σημερα…

Οι εμμονες του Οτο τεινουν να εξελιχθουν σε βιτσια. Δεν μπορω να καταλαβω τι αλλο μπορουν να προσφερουν πλεον στην Εθνικη Αχρηστεας, Δελλας, Μπασινας, Φυσσας…

Οι 3 που ξεκινανε στην επιθεση πρεπει να εχουν βαλει γυρω στα μισα γκολ απ οσα ο Γκεκας τον τελευταιο μονο μηνα… Ο Δελλας ειναι μελος της ομαδας η άμυνα της οποιας στα 4 απο τα 5 τελευταια ματς με τον Ολυμπιακο εχει φαει 3αρες. Επισης προερχεται και απο μια φοβερη εμφανιση στο 1-4 με τον ΠΑΟ. Σημερα επιβεβαιωσε πληρως την καλη του κατασταση στο 1ο και το 4ο γκολ.

Ο Φυσσας εχει σχεδον χασει τη θεση σε μια ομαδα που ο καλυτερος παικτης της ζηλευει την τεχνικη του Ανατολακη. Επισης η τελευταια φορα που ακουσαμε για καλη εμφανιση του Μπασινα πρεπει να ηταν στο 2-2 του ΠΑΟ-ΟΣΦΠ το 2004. Η εμφανιση του Νικοπολιδη αποδεικνυει οτι ισως (ισως λεω…) εχει ερθει η ωρα να σκεφτομαστε τη διαδοχη κατασταση…

Ξυπνα Βαυαρεεεε! Υπαρχουν παικτες που ουρλιαζουν με την αποδοση τους οτι επρεπενα βρισκονται στην Εθνικη. Τοροσιδης (αριστερο μπακ??? ημαρτον!), Σαλπιγγιδης, Γκεκας (απο την αρχη ομως ετσι?), Λυμπεροπουλος (κι ας ειναι ψιλοντεφορμε τωρα), Σπυροπουλος (ξεχασα, αυτον δεν τον καλει επειδη δεν παιζει σε ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΑΕΚ η εξωτερικο) και τοσοι αλλοι…

Τι φωναζω θα μου πειτε? Και με τη Μαλτα η ιδια ενδεκαδα θα ξεκινησει…

ΥΓ. Αφηνω στην ακρη τα αντικειμενα απο τους διαφορους καφρους Ελληναραδες γιατι στην τελικη παντου γινονται αυτα και απο τους υπολοιπους καφρους του κοσμου. Αλλα το γιουχάισμα στον Σεϊταριδη (τους οποιου ουδεποτε υπητξα μεγαλος φαν) επιβεβαιωνει πληρως το συνθημα: ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΤΕ, ΕΛΛΗΝΑ ΜΙΚΡΟΑΣΤΕ!!

Σκεφτόμουν να αναλύσω το παιχνίδι αλλά τα πολλά λόγια είναι φτώχια.

Οι παίκτες μας ήταν αδερφές και η τσατσά (Ρεχάγκελ) κοιμόταν.
Αυτά.

Ηταν ενα κλασικο παιχνιδι Εθνικης γενικα.
Καναμε 4-5 φασεις,οσες και οι αντιπαλοι.
Μονο που αυτη τη φορα αντι να βαλουμε εμεις ενα γκολ κ οι αλλοι κανενα βαλαμε εμεις 1 και ο νικοπολιδης 3(αντε ας πουμε οτι για το τελευταιο δεν φταιει).

Ο απαραδεκτος αυτος γκριζομαλλης δεν αξιζει ουτε στον παγκο να καθεται.Αυτη τη στιγμη ο καλυτερος τερματοφυλακας που θα μπορουσε να εχει βασικο ο Ρεχαγκελ ειναι ο Χαλκιας.Και μετα ο Σηφακης.Και μετα ο Κοτσωλης.Και πολυ πολυ μετα ο νικοπολιδης.
Καραγκιοζη.Αντε πανε παιξε μπαλα με το γιο σου να σου βαλει κανα γκολ.
Ντροπη μας για ολα.
Για την 4αρα,για το αδερφιστικο παιχνιδι,για την συμπεριφορα της εξεδρας και τα ξυλικια μεταξυ μας(γαυροι-βαζελοι πλακωνονταν εκει…?).Ολα ηταν σκατα σημερα.

Α,μπηκε 25η Μαρτιου.
Χρονια μας πολλα.

έχει τα κολλήματα του ο Ότο,αλλά δεν θέλω να βλέπω προσβλητικά σχόλια για τον συγκεκριμένο άνθρωπο…
είπε ο Γιακουμάτος ότι πληρώνουμε έναν Γερμανό να βάζει τα ΚΑΠΗ μέσα και πέταξε ΤΗΝ ατάκα ο Πανούτσος “έχουμε 7 τοις εκατό ανεργία και έχουμε έναν άσχετο στο υπουργείο”
:smiley: :smiley: :smiley:

α,και μακριά από το μπασκετάκι μας τα εθνίκια,να είναι καλά οι πελαργοί

ακουω ολοι κραζετε το ρεχαγκελ αλλα για πειτε μου ποιον θελατε να βαλει στη θεση αυτων των παικτων???αφηστε το καλυτερα…

βεβαια οι καρπετοπανουτσοχελακηδες ισως τον φανε τον ρεχαγκελ αλλα κανεις δεν αναφερει οτι μετα την ηττα της νορβηγιας ειμαστε με το ενα ποδι για δευτερη συνεχομενη φορα στο euro πραγμα που αν το ελεγες πριν 5 χρονια θα σε περναγαν για τρελλο…

επισης το θεωρω μεγιστη υποκρισια καποιοι να μιλανε για εθνικο διασυρμο και αλλες τετοιες μπουρδες…γιατι αν αυτη η ηττα γινοταν πριν 5 χρονια στην προ euro εποχη κανεις δεν θα εδινε σημασια θα περνουσε στα ψηλα με το πολυ πολυ 5 χιλιαδες κοσμο στο γηπεδο…αυτοι οι παικτες δημιουργησαν οπαδους της εθνικης ποδοσφαιρου και πρεπει να τους σεβαστουμε…

Η ευθύνη είναι συνολική.

Ένιωσα πάντως μεγάλη ξεφτίλα σήμερα και από τον χειρότερο εχθρό.
Δεν έπρεπε να γίνει αυτό…

ποιον εχθρό ρε παιδιά?τι λέτε??:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Για τους φιλους μας τα ζωα λεμε.

δηλαδή μας γά-ggfbmapf-σαν τα ζώα??:stuck_out_tongue:

Συγχαρητηρια σε ολα τα εθνικια που πηγαν στο γηπεδο και γιουχαρανε και τον υμνο της Τουρκιας… Παλι κανατε υπερηφανο το Εθνος σας… Οταν οι Γκριζοι Λυκοι θα καινε την ελληνικη σημαια εγω θα κανω παρτυ…