Εθνική Ελλάδος

εγώ φοβάμαι με το νέο ασφαλιστικό για τους δημοσίους υπαλλήλους μην πρέπει να παίζει ο Χαριστέας υποχρεωτικά μέχρι τα 65 του στην Εθνική.

συμφωνώ ότι ο νίνης θα παίζει λίγο, τύπου τσάρτας

ο τορο πρέπει να ειναι στο κέντρο σίγουρα. παπασταθο γιατι να παιξει κεντρο? ποτε τον εβαλε εκει ο οττο ?

νομιζω θελει 3 στο κεντρο, τορο, καρα, κατσουρ κ νινη αλλαγη του καρα

Προβλέπω ο Παπασταθό να έχει το ρόλο που είχε ο Κωσταναντινίδης το 2002, ο Κατσουράνης το 2004 και ο Άντζας το 2008. Δηλαδή παίκτης που θα μαρκάρει μπροστά από τα στόπερ και όταν χρειάζεται θα γίνεται κι αυτός στόπερ. Από ότι είχα διαβάσει το έχει δοκιμάσει ο Ρεχάγκελ και μου μοιάζει συμβατό με τη λογική Ρεχάγκελ.

Aν παιξει με το 3-5-2 που λενε για μενα ειναι το ιδανικο ειναι δεξια Βυντρα, αριστερα Σπυροπουλος και χαφ Κατσουρανης, Καραγκουνης, Τοροσιδης.

Και βλεπετε ολοι οτι αφηνω εκτος 11αδας τον υπερ-Σακη Πριττα. :smiley:

Toν ρόλο που λέει ο Κάρβου μπορει να τον παίξει και ο Μόρας.

ο μόρας ειναι βαρύς στις προωθήσεις

Λοιπόν, έτσι όπως τα βλέπω εγώ τα πράγματα, με Σειταρίδη δεξί μπακ και Χαριστέα δεξί εξτρέμ μπορούμε να πάμε για μεγάλα πράγματα. Ειδικά αν τολμήσει ο Ρεχάγκελ και βάλει τον ΤΙΜΙΟ Σάκη Πρίττα βασικό, τότε θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι.

Vamos Ελλαδάρα.

Ρε ο Χαριστέας θα πάρει την καλύτερη σύνταξη! Ξέρεις γιατί ε?

ΕΘΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ:lol:

:lol3::lol3::lol3:

η ιδεα της σεντρας μαρεσε περισσοτερο και τη θελω και σημερα

Με ωραίο σχήμα ξεκινά σήμερα ο Ότο, η άμυνα θα είναι όλα τα λεφτά…Αβραάμ και Βύντρα στο κέντρο(ωχ) δεξιά Σεϊταρίδης(έλεος) και αριστερά Τοροσίδης(για όνομα)…

κατι δεν μου κολαει στην συνθεση της αμυνας:-k.φοβαμαι λιγο το κεντρο της αμυνας

Tεσπα, ας μην είμαι τελείως αρνητικός, καλή επιτυχία στην ομάδα και τα υπόλοιπα μετά το ματς…

το κέντρο της άμυνας μια χαρά είναι.ειδικά ο βύντρα έκανε την καλύτερη χρονιά του φέτος.και στην τελική με την κορέα χρειάζεσαι ταχύτητα και ευελιξία.
στα πλάγια δεν υπάρχουν και άλλοι για να βάλει.δεν έχουμε στην τελική και κανένα ιδιαίτερο βάθος στο ρόστερ…

1-0 το ματσακι σημερα, το γκολ ο κατσουρανης!!!

1-0 αλλα το γκολ ο Λι Γιουνγκ-Σου…:stuck_out_tongue:

anton θελω να μου δόσεις κανα 2 ματσακια για στοίχημα…

:stuck_out_tongue:

Φάγαμε γκόλ από στημένο από τους ΚΟΡΕΑΤΕΣ.
Δεν έχει νόημα να δω άλλο.

Α ρε Τζόρβα…Τώρα να πω οτι τα’λεγα; Άστο…Άλλα 45 λεπτά.

Δεν υπαρχει λογικη να παιζει ο Σειταριδης αντι του Σπυροπουλου αφου ολη τη χρονια στον παναθηναικο βασικος ηταν ο Σπυροπουλος ενω ο Σειταριδης δεν επαιξε ποτε.

Δεν υπαρχει λογικη να παιζει ο Χαριστεας (και καλα για κεφαλιες) δεξια (αρα πως να παρει
κεφαλιες αμα δεν ειναι σεντερ-φορ) αντι του Σαλπιγγιδη που εκανε εξαιρετικη χρονια φετος και φυσικα ειναι πιο φορμαρισμενος απο τον αλλον.

Δεν υπαρχει λογικη στο ΑΘΑΝΑΤΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΓΙΟΜΕΣ.
Αλλα ετσι ειναι , αμα δεν ξερεις μπαλα ωστε να την κυκλοφορησεις, κλοτσα απο την αμυνα και ασε τους αλλους να την κυνηγανε μπας και…

Ελεος πια.
Ο,τι και να κανουμε τελικα στη διοργανωση, το ‘‘να το χαρουμε’’ που ειπε ο Ρεχαγκελ μου ακουγεται σαν να πηγε απλα για τη συμμετοχη πριν τη συνταξη.
Ε να το χαρεις ρε μαλακα απο το σπιτι σου αμα ειναι ετσι, μην ταλαιπωρεις τα ματια μας αλλο.