Συναυλιες στο εξωτερικο

Δε θυμαμαι να υπαρχει αναλογο θρεντ, αλλα για να μη σπαμαρουμε τα αλλα ας τα μαζεψουμε εδω.

Λονδινο:

http://www.thedesertfest.com/london/

Cult of Luna με Bossk

Το desert fest με ψήνει τρελά

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Είναι κανείς για GrasPop στο Βέλγιο?

Θα πάει κανείς Gilmour στο Βέλγιο τον Ιούλιο;

Δε με πολυψηνει φετος το Temples αλλα εχει ωραιο δωρακι :

Be afraid. Be very afraid. Norwegian black metal pioneers Mayhem will perform De Mysteriis Dom Sathanas in full at Bristol Temples Festival…

http://metalhammer.teamrock.com/news/2016-03-07/mayhem-announced-as-temples-festival-headliner

Ειπα να συνεχισω το thread και να μην ανοιξω αλλο. Μπορουμε να συνοψίσουμε σημαντικές συναυλιες/φεστιβαλ [B]στα Βαλκάνια[/B] φετος το 2016 που εχουν ανακοινωθεί ? (οχι φημες…)

Καλησπέρα εγω παντως χθες εκλεισα για ρουμανια 30 Ιουλίου που παιζουν οι maiden

κι εγώ κανόνισα την καλοκαιρινή άδεια στη δουλειά και θέλω να οργανωθώ…Μ αρέσει στις 24/07 Maiden στη Ρώμη αν ενδιαφέρει τον φίλο (επειδή είπε μόνο Βαλκάνια, η Ιταλία είναι το ίδιο κοντά)

Πληρωσες εισιτηριο μεσω ιντερνετ, και ποσο ?

Ειναι σημαντικο να αναφερουμε σε αυτο το thread μεγαλα gigs στις γειτονικες χωρες/Βαλκανια, σιγουρα θα ενδιαφερει πολλους γιατι αν περιμενουμε απο τους Di-Diδες θα αρκεστουμε με ψαραντωνη και Αγγελακα…

εχω παρει και γω για Ρουμανια.και το τυπωσα σπιτι.65ε μπροστα.eventim.com 35 νομιζω εχει γενικη εισοδο.

Οπως τα λεει ο mike.65 ευρο για μπροστά συν 1 ευρο περιπου για να τα εκτυπωσω ηλεκτρονικα.η αλλη επιλογη ηταν να τα παραλαβεις απο εκει Όταν πας Αλλά ηθελα να είμαι σίγουρος.
Τα αεροπορικα με ryanair για πσκ ηταν 65 ευρο χθες που κοιταξα αλλα ακομα δεν Έχω κλείσει

Αλλος ενας για Ρουμανια εδω.

Σιχαίνομαι να “υπερασπίζομαι” τον DiDi, αλλά είναι επιχειρηματίας. Χέστηκε αν κάποιοι θέλουν να δούνε Maiden. Το μόνο που τον ενδιαφέρει, και δικαίως από τη στιγμή που είναι επιχειρηματίας, είναι να βγάλει λεφτά. Αν έχει τη αίσθηση ότι θα βγάλει με τον Ψαραντώνη και όχι με τους Maiden, ας βρεθεί κάποιος πιο μάγκας να φέρει τους Maiden να μαζέψει το χαρτί. Αλλά όποιος τολμήσει να κάνει τέτοια συναυλία στην Ελλάδα σήμερα, πιθανότατα θα μαζέψει το πουλί και όχι το χαρτί.

Συγκεκριμένα για τη DiDi τώρα, εγώ βλέπω πως από τη στιγμή που έφτιαξε και πολύ καλό δικό της χώρο (Academy), θα ενδυμώσει ακόμα περισσότερο τη θέση της στην ελληνική αγορά (πράγμα που είναι κακό).

Το ειχα κοιταξει και εγω αρχικα αλλα το εισητηριο ειναι σχεδον 81 ευρο, οι θεσεις για μπροστα απο την σκηνή ηταν sold out ομως.και τωρα να κανεις τοσο ταξιδι και να μην βλεπεις κιολας δεν λεει…
Ασε που και το υπολοιπο line up του φεστιβαλ δεν με τρελαίνει κιολας.
Ρουμανία ειχα ξαναπαει και το 13 ωραιος χωρος στο κεντρο Οποτε το προτιμώ.

Εκλεισα τα παντα για Βουκουρεστι να ειμαι ησυχος απο τωρα.

Αεροπορικα δυο επιλογες.
*Ryan air πηγαινε ελα, συνολικα 68 ευρω. Αλλα εκει θες 2 διανυκτερευσεις διοτι φευγει μονο απογευμα. Αρα αλλα 50? για ξενοδοχειο, σε καποιο πολυ κοντα στο χωρο του event.
*Επιλογη δευτερη, Aegean πηγαινε φτανεις πρωι την μερα της συναυλιας, Ryan ελα με 93? και 25? ξενοδοχειο. Ιδια λεφτα και στις δυο περιπτωσεις.

Ευχαριστώ για την απάντηση…καλά να περάσεις φίλε μου

Εγώ βρήκα ελκυστικό το lineup και το ψηνω

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μια απο τα ιδια + 1 Ρουμανα για το βραδυ

Για ενα βραδυ Mike η δυο? (η Ρουμανα… :slight_smile: )

ε πριν το live παρασκευη.To Σαββατο θα ειμαστε κομματια.