Συναυλιες στο εξωτερικο

Kαι τον πρώην αλκοολικό που παίζει και κομμάτια απο liquid tension experiment, και ulver, και leprous που θα έχουν σετ με κομμάτια επιλεγμένα απο το κοινό, και το αλογο του καλιγουλα που είχε βγάλει πολύ καλό πρώτο δίσκο, και animals και townsend που έχω περιέργεια πως δουλεύει η μουσική τους Live.

Άγιε βασίλη, έλα νωρίτερα…

Λογκιν μετά από αιώνες μαζί με reset passwords και τα ρέστα γιατί κοντεύω να κατουρηθώ από χαρά που συνέβη τούτο δω!
http://www.rogerwaters.com/
:four_leaf_clover:

Που λες οτι θα καταφερεις να τον δεις ;

εισιτηρια απο 55 εως 200 δολαρια (περιορισμενα τα ακριβα 150 και 200);

Βγαζει και καινουργιο δισκο , λεει!

Ε νταξ, το 2011 που τον είχα δει Αθήνα 65 είχα δώσει. Χαλάλι αν είναι να ακούσουμε όλες τις ομορφιές που υπόσχεται να ακούσουμε.
Μάλλον Louisville αλλά παίζει να μας βγει πανάκριβο το τρένο για εκεί, οπότε ανάλογα Louisville ή Kansas City. You? :slight_smile:

Πρέπει να δω τι βολεύει όταν θα έρθω με το καλό Αμερική. Επειδή μάλλον τέλος Ιουλίου δεν τον προλαβαίνω θα το ψάξω για Φιλαδέλφεια.

Πολυ τιμιο !

https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17264416_10154547341113391_67329643387643962_n.jpg?oh=d9eb8f8184ffe622e5599240268d73e2&oe=596AA9A3

92e εισητηρια metallica.και 52,75 νομιζω σα να ειδα.
η πραγα τι λεει να παει καποιος για λαιβ.ειναι φτηνη εχω ακουσει

Πράγα είναι η πιο φθηνή επιλογή -κρίνοντας από το παρελθόν.
Και στην πόλη είναι φθήνια σε σχέση με δυτικοευρωπαϊκές, και τα εισιτήρια είναι φθηνά για το live -σε σύγκριση με Αυστρίες, Γερμανίες κλπ και ξενοδοχεία κλπ πολύ φθηνότερα. Επίσης, έχει/είχε wizzair που πετάει φθηνά όταν είχα πάει στη By Request περιοδεία τους.

ειχανε παει κατι φιλοι μου βουδαπεστη για sabbath το 16.με ραιναερ παει κανα 75αρι.για πραγα παει πιο ακριβα ειδα.170 και πανω.και βουδαπεστη εχει μετρο που βολευει για μετακινησεις ειναι κοντα οι αποστασεις.το εισητηρια για funclub presale ειναι sold out οποτε καταλαβενεις τι θα γινει οταν ανοιξουν αυριο για το υπολοιπο κοινο.παντως για εκει με βλεπω εκτος απροοπτου.πεφτει μ.πεμπτη.5 Απριλιου του 18.αργεια δλδ.για να δουμε τελικα.

αρχιζουν τα sold out σιγα σιγα.ηδη η πολωνια.βουδαπεστη εχει μονο για ορθιους.

Όλα έγιναν sold out . Μπαίνεις σε λίστα αναμονής . Που να ήταν και φθηνότερα δηλαδή .

1 Like

ρε μα τον αγιο καπουτζιδη μολις πηγα να κλεισω μετα απο 10 λεπτα ητανε sold out η βουδαπεστη.και το ελεγα σε κατι δικους μου μλκες επρεπε ηδη να ειχαμε παρει.εγω φταιω που τους περιμενα τελευταια ωρα.τωρα πηραμε το παπαρι.και ειναι με ονομα ειδα.για λογο μαυρης αγορας τα εισητηρια. ελπιζω μονο στο να μπουν και αλλες μερες χωρες.νομιζω μετα απο αυτο που εγινε.ουτε οι ιδιοι δε το περιμεναν.λευτα υπαρχουν χαχα.τι να πω δε ξερω.

αν θα μπουν νεες ημερομηνιες μην περιμενεις πανω απο 4-5 συνολο … Και πολλες λεω.

Ειπαμε οι Metallica ειναι φαινομενο . Δειχνουν οτι και οι αμφιλεγομενες κινησεις που εχουν κανει εδω και χρονια δεν ειχαν μεγαλη επιρροη πανω τους.
Μεγαλωνουν εντυπωσιακα το status τους.

Αλλες ημερομηνιες μονο στην αρχη και στο τελος, οχι ενδιαμεσα.

1 Like

ωχχχ καταλαβα. Φοβεροι οι Μetallica αλλα βλεπω κανα 30ρια σελιδες απο δωκαι περα που θα μιλανε μονο για την περιοδεια τους… Μηπως να ανοιξουμε ενα νεο τοπικ γιατι αυτο το κοβω μονο για Μetallica ?? (ADMINS ???)

Μπα μην ανησυχείς. Όλα στο thread του HTSD τα γράφουμε.

Άσε που φέτος δεν παίζουν σε summer festivals οι Metallica.

On topic εγώ θα το τιμήσω το φετινό rockwave και ας υπάρχει γκρίνια . Μια χαρά θα είναι .

2 Likes

Έεεετσι!

Ο Danko Jones live γαμάει μάνες! Δεν περίμενα να έχει τόσο πέραση, η Γερμαναράδες κάνανε σαν παλαβοί. Το πακέτο με Audrey Horne (και αυτοί τα σπάνε άσχημα λάιβ) είναι ταμάμ να πας να περάσεις σούπερ. Επίσης σημαντική παρατήρηση. Στο venue τα 0,5λτ μπύρας είχαν 2€ και εδώ στα διάφορα λαιβάδικα πληρώνουμε 4-5€ για τα 330ml…

Οι The Neal Morse Band αν και όχι ο μεγαλύτερος φαν θα πω πως έδωσαν καθηλωτικό show. Απίστευτοι μουσικοί…τι να πω. Είδα το άλμπουμ με τελείως διαφορετικό μάτι. Συνέβαιναν υπέροχα πράγματα πάνω στη σκηνή.

Και εννοείται πως και στα 2 live ο ήχος ήταν άψογος

1 Like

Αυτό με την μικρή μπύρα στο Piraeus Academy πχ στα 4 ευρω είναι για γέλια…

Το 5αρι στο Gagarin που το πας. Πραγματικά νιώθω μαλάκας κάθε φορά που παίρνω μπύρα εκεί…