Συναυλιες στο εξωτερικο

Πάντως το ότι τον έψαξα λίγο τον Eric μου βγήκε σε καλό γιατί είδα ότι παίζει σε μπάντα μαζί με Portnoy και την κιθαριστική τριάδα των Haken και θα παίξουν σύντομα το 12 step suite το οποίο ίσως με έψηνε να δω live.

Για κυκλοθυμικός δεν το ήξερα αλλά τον θυμάμαι πόσο το ζούσε όταν έπαιζε με Transatlantic και γενικά τη διάθεση που έχει όταν είναι δίπλα στον Neal και με παραξένεψε η απάθειά του χθες. Άσε που αντί να βγάλει κανά κλασσικό λογύδριο, μίλησε μόνο για 20 δευτερόλεπτα πριν το Freedom Song. Όπως είπα και πριν, μόνο ο Neal ήταν επικοινωνιακός με κοινό και με πάθος, οι άλλοι ήταν λίγο χλιαροί.

1 Like

Εγώ πάντως δεν τους είδα ιδιαίτερα χλιαρούς να σου πω την αλήθεια, πέρα του μπασίστα που σου δίνει την εντύπωση πως δεν έχει λαιμό και κατά συνέπεια για να κοιτάξει αλλού πρέπει να στρίψει το κορμί του, που ήταν λίγο βούδας φάση, οι υπόλοιποι και γελάγανε και πειραζόντουσαν και γενικά το ζούσαν πιστεύω. Ίσως φταίει το concept του δίσκου που το έχει πάρει πάνω του ο Neal εξολοκλήρου.

Το shattered fortress θα είναι γαμάτη φάση, αλλά δύσκολα να βγω έξω μόνο γι’ αυτό.

2 Likes

Καλα εννοειται θα παω το καλοκαιρι να δω Neal Morse με τη δισκαρα που εβγαλαν και με το ποσο γαματοι μουσικοι ειναι. Με ξενερωνει λιγο που θα ειναι μονο καθημενοι η φαση, αλλα απο την αλλη… ετσι απολαμβανεται μια τετοια συναυλια πραγματικα.

3 Likes

3 Likes

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει πιο πανω, αλλα αυτη μαλλον θα ειναι η συναυλια του 2017 (διημερο εστω):

http://www.beprogmyfriend.com/17/wp-content/uploads/2017/02/distribucion_dias_en.jpg

1 Like

Μολις γυρισα σπιτι απο πρωτη μερα Μαριλλιον γουικεντ, γαμησαν :smiley:. Τι δυναμη αυτος ο Χογκγουαρτς ρε!

1 Like

Λογικο δεν ειναι, η μεγαλυτερη σχολη μαγων στην Αγγλια ειναι, απο τις πιο παραδοσιακες χωρες στη μαγεια…

Ηταν παρα πολυ πετυχημενο το λογοπαιγνιο μου, γιατι απεπνεαν μια μαγεια την οποια αισθανθηκα κινεγω, χωρις να ειμαι αρρωστακι.

Μετα χτυπησα και τρια κοκτεηλακια με 16 ευρω ΣΥΝΟΛΟ σε μαγαζι που το πρωι ειναι κουρειο και το βραδυ μπαρ.

2 Likes

Αναφέρθηκε την αφραγκία μου μέσα…

pantelis, ζηλεύω ε

Που να δεις τον παγκο με το μερτς. Δεκα μετρα μηκος και βαλε :joy:. Και οι Ελληνες Μαριλλιοναδες εδω ειναι απογοητευμενοι γιατι λεει “δε φερανε τιποτα” :joy:. Φεηλ οτι δεν παιρνουν καν καρτες, αλλα μονο πολωνικα ζλοτια.

Ζωαρα στην Πολωνια, φτηνα (ακομα) ολα τα πραγματα. Ειδικα το αλκοολ, γαμησε τα, μπυρες με 2 ευρω παντου

4 Likes

[quote=“pantelis79, post:290, topic:29438, full:true”]μπυρες με 2 ευρω παντου
[/quote]

2 Likes

Βασικα εχει και με 1,75 ακομα μισολιτρη βαρελισια, καλα ειναι.

Η χωρα αξιζει για διακοπες ευκολα.

1 Like

Σεπτέμβρη πάντως οι marillion θα είναι βουλγαρια…

Ωραιος ο κριμσον, δεν το χα παρει χαμπαρι.
Αν διοργανωθει εκδρομη εστω απο θεσσαλονικη παιζει δυνατα

Απλα ειναι Κυριακη και ειναι Πλοβντιβ, οχι Σοφια. Ωραια θα ειναι, να πατε!

Ross The Boss πριν μια βδομάδα.

Ross the Boss Setlist Voodoo Lounge, Dublin, Ireland 2017, The Discipline of Steel Tour
Edit this setlist | More Ross the Boss setlists

Γαμώ ήταν γενικά αν και προτιμώ το λάιβ εκείνο στο An το 2006. Κάτι drum & guitar solos τελείως αχρείαστα (ειδικά του Ross στη μέση του Hail & Kill ξενέρωσε όλο το κομμάτι αλλά τέσπα) και ο τραγουδιστής τράβαγε σέλφις και βίντεο με το κινητό του όλη την ώρα ενώ τραγουδούσε - έλεος.

τι ; το drum solo δεν ηταν Manowar cover ? Μισες δουλειες κανουν!

Οχι, γιατι δεν ηταν προηχογραφημενο, ηταν το μονο live part

1 Like

Λίγο νωρίς (2-3-4 Μαρτίου 2018) αλλά βγήκαν τα πρώτα ονόματα για το Netherlands Deathfest III.

Τσίμπησα και το early bird μου :sunglasses: . Θα ξανακάνω το κάλεσμα αν και 2 χρόνια μόνος μου πάω, οπότε δεν έχω πολλές ελπίδες… PM όποιος πάει.

Ευρωπαική περιοδεία απ’ τους Queen