Συναυλιες στο εξωτερικο

χρειάζεται καμια φορά και το google translate :stuck_out_tongue:

Ανακοινωσαν ευρωπαικο τουρ οι airbourne και κλασικα ελλαδαρα στην απ’εξω… καμια ελπιδα για καλυτερες μερες δυστυχως. Πλεον για τα ακουσματα μου πρεπει να.γινονται 2-3 συναυλιες το χρονο στην αθηνα, κριμα. Βλεπω το αλμπουμ με τα εισιτηρια και στεναχωριεμαι, καθε χρονο και χειροτερα

Εδιτ: αν δεν ερθουν και οι helloween βλεπω να κλεινω το '17 με fates warning και rock n roll children που θα παιξουν καλαματα τον αλλο μηνα

Και Scott Kelly guest σε ορισμένες από τις συναυλίες των Μάσταντον.

Ρε συ γιατροέρωτα πρόσεξε πώς τα διατυπώνεις, γιατί μέχρι να το καταλάβω, έψαχνα να κατέβω Καλαμάτα τον άλλο μήνα…και έχω κανονίσει άδειες κλπ…χαχα…

3 Likes

Τελευταία, πλέον, headlining προσθήκη οι Emperor. Τα υπόλοιπα ονόματα θα σας τα πει ο @pantelis79
Βρίσκω τουλάχιστον τίμια την τιμή 99€ (early bird 3days ticket) για τα σχεδόν 66 συγκροτήματα.

1 Like

1,5 ευρω η μπαντα. Πολυ ειναι.

3 Likes

Darkspace ρε φίλε, τι μπαντάρα…
Έχει πολύ ζουμί το line-up

2 Likes

Οι angel witch είναι κάπως η πιο “άσχετη” μπάντα με το υπόλοιπο φεστιβάλ ή έχει και άλλες παρόμοιες και απλά εγώ δεν τις καταλαβαίνω εξαιτίας των γραμματοσειρων;

1 Like

Οι Angel Witch είναι τόσο Μεγάλοι που τους παραδέχονται οπαδοί απ’ όλο το φάσμα του metal! (γι’ αυτό άλλωστε βρίσκονται και ψηλά στο billing)

1 Like

Δεν το λέω από θέμα ονόματος και μεγέθους . Το λέω από θέμα μουσικού ύφους .

1 Like

Ήταν σαφές σε τι αναφερόσουν, απλά εγώ βρήκα ευκαιρία να θριαμβολογήσω για τους αγαπημένους μου Angel Witch που μπορεί να μην είναι εμπορικό μέγεθος, μπορεί να απουσιάζουν από τα δισκογραφικά δρώμενα εδώ και μια πενταετία (και πριν από αυτό μια… εικοσιπενταετία), όμως προφανώς απολαμβάνουν τουλάχιστον μεγάλου σεβασμού από όλους, αφού μπαίνουν στο billing ενός death metal festival και μάλιστα ψηλά.

Ζήτωσαν οι Angel Witch!

7 Likes

Συνήθως το 95% του billing προέρχεται (ποσοτικά) από Death, Grind, Thrash, Black, Punk και παρακλάδια… κάθε χρόνια βέβαια έχουν και κάποιον λίγο παράταιρο. Πέρσι πχ είχαν Candlemass. Οι Angel Witch όντως δεν “κολλάνε” στα υπόλοιπα αλλά έχω παρατηρήσει οτι γενικά οι διοργανωτές γουστάρουν συγκροτήματα που είχαν απήχηση αλλα είναι ανενεργά χρόνια τώρα, όπως Repulsion, General Surgery, Cancer, Nefelim, Demolition Hammer κ.ά.

3 Likes

Ειχα ανεβει το 13 στο metaldays . Το μερος πολυ ομορφο. Με τον χωρο μες στο πρασινο κ με το ποταμακι κατω στο οποιο αραζεις κ βλεπεις naked volleyball η’ topless badminton. Με τον κοσμο τοσο οσο πρεπει, 15000 περίπου. Κ με ομορφο γυναικειο πληθυσμο. Εγγυηση οι λαοι της πρωην γιουγκο . Κ με λαιν απ γενικα καλο(δεν εννοω μονο εκεινης της χρονιας) το οποιο στην ελλαδα ουτε καν το φανταζομαστε σε φεστ. Ακριβώς με παρεουλα περνας πολυ καλα. Συνδυασμος διακοπων κ μεταλ. Κ γενικα δεν εχει την κουραση του μεγαλου φεστ. Οποιος θελει να παει, ας μην το πολυσκεφτει. Θα περασει καλα.

2 Likes

2017 has been a heavy year for Oathbreaker, both for us as human beings and as a band. So we’ve decided to take some time off from touring for a while, to focus on life and staying sane. We’ll start writing a new record very soon, and may or may not play live shows in 2018. Life is strange, so who knows.
We are not breaking up, this is not a hiatus. We just need some time off from Oathbreaker to keep the fire burning.
With this in mind, we will play a handful of European shows in December 2017 with Syndrome. Hope to see all of you there. Thank you.
06/12/17 - Feierwerk - München, DE
07/12/17 - UT Connewitz - Leipzig, DE
08/12/17 - Musik & Frieden - Berlin, DE
09/12/17 - Radar - Aarhus, DK*
13/12/17 - The Scala - London, UK
14/12/17 - Le Petit Bain - Paris, FR
17/12/17 - Patronaat - Haarlem, NL
19/12/17 - MTC - Köln, DE
20/12/17 - Ancienne Belgique - Brussels, BE*

  • without Syndrome.

https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/21740015_10155102464122582_5725156831330657726_n.jpg?oh=0b692fa30832c1d692d734d7cfc56eed&oe=5A487F79

Mεσα σε 3 μερες Mastodon, Russian Circles, Red Fang, Oathbreaker, Syndrome!

1 Like

άσχετο, αλλά επειδή το πακέτο που λες θα παίξει στο ΑΒ (όπως και οι Oathbreaker, οι οποίοι είναι Βέλγοι άρα λογικό να κλείσουν εκεί την περιοδεία), ήθελα να πω ότι για ακόμα μια φορά οι Mastodon κάνουν sold out το venue. Είναι η 3η συνεχόμενη φορά και είναι περίεργο πως κάποιες μπάντες έχουν ιδιαίτερη απήχηση σε συγκεκριμένες χώρες (πχ Ελλάδα οι Iced Earth).

Το ίδιο φαινόμενο στο Βέλγιο και με μία άλλη μπάντα που έχει μηδενικό (νομίζω δλδ) fan base στην Ελλάδα, τους Papa Roach που δίνουν απανωτά sold out shows στο Βέλγιο.

Μέσα σε ένα μήνα Metallica, QOTSA (το σκέφτομαι όμως ακόμα), Royal Blood, Mark Lanegan, Leprous, Stone Sour, Annihilator + Testament + Dark Angel, Dying Fetus, Implore + Gadget :slight_smile: Το σκέφτηκα για Mastodon - Russian Circles - Red Fang αλλά προσπέρασα γιατί τους έχω δει όλους και προσωπικά δε θα ήθελα να ξαναδώ ποτέ live Mastodon. Και προσπέρασα (τον ίδιο μήνα όλα αυτά) και Paradise Lost + Pallbearer μετά από προτροπή αρμοδίων συμφορουμιτών.

Ζηλευω λιγο για Royal Blood και QOTSA αλλα ειναι πανακριβα γαμωτο και τους εχω δει , αλλα θα γουσταρα να τσεκαρω τα τουρ με τα νεα αλμπουμς. Ψηνω και εγω το πακετακι με Dying Fetus - Psycroptic.

Για πες ποιοι είναι οι αρμόδιοι να γελάσουμε λίγο…

Τα εισιτήρια ξεκινούσαν από 40 για QOTSA και πλέον έχουν μείνει τα 57άρια seated balcony. Royal έχουν 40. Από clubs των 2500 κι αυτοί πρόπερσι, τώρα πάνε σε μίνι αρένες.

Αν θέλουν ας βγουν αυτοί να αποκαλυφθούν… :stuck_out_tongue: Το κύριο επιχείρημα είναι ότι δεν είναι και στανταράκι ότι θα είναι καλοί στο live τους… Εσύ νομίζω, αλλού το πήγες!

Αν δεν τους έχεις ξαναδεί να τους δεις, νομίζω ότι τώρα που ο Holmes τραγουδάει μπρουταλ είναι καλύτερος, έχω να τους δω ακριβώς 3 χρόνια και μου έλειψαν :stuck_out_tongue:

1 Like

Θα δεις Λανεγκαν ρε νιμου;

1 Like