Συναυλιες στο εξωτερικο

1 Like


:sunglasses:

2 Likes

Για να μη λεμε μονο για λωρη εχω ξενερωσει απειρα φετος με το night of the prog και την καθυστερηση που εχει στο κλεισιμο του λαιν. Καιγομαι να δω camel απτη στιγμη που παιζουν ολο το moonmadness αλλα δυσκολα θα παω στη μεση του πουθενα χωρις παρεα για να δω μια μπαντα. Εκτος αυτου σιγουρα χρειαζεται αλλο ενα δυνατο ονομα και 2-3 των 70’s για να εχει αξια. Αργουν ομως, και τα καταλυματα στο μικρο χωριο εκει διπλα ανεβαινουν στα υψη. Ελπιζω μεσα στο φλεβαρη να εχει βελτιωθει το πραγμα

Δες τους αλλού τους Camel.

Περιμενω μηπως βαλουν καποια στιγμη κατι απο eloy, gong, king crimsοn, transatlantic, focus κλπ γιατι φαινεται πολυ φτωχο

Οι King Crimson εκεινες τις μερες ειναι σε περιοδεια. Οι Transatlantic λογικα ειναι ανενεργοι αυτη την περιοδο. Gong δεν υπαρχουν πλεον, ειναι λιγο ντροπη ε. Τι να σου πω ρε, εγω αν ηθελα να δω Camel θα εκλεινα καπου αλλου.

2 Likes

'Ελλα Ολλανδία μεγάλε. Θα παίξουν παντού

Τσεκαρα βαρσοβια, τζαμπα μεταφορικα. θα δειξει. Με ψηνει η ολη φαση προγκ φεστιβαλ και πιστευω οτι θα υπαρξει βελτιωση του λαιν απ γιαυτο θα περιμενω λιγο ακομα

1 Like

Αν τελικά αποφασίσεις να πας σε αυτό το φεστιβάλ θα σε συμβούλευα να μην μείνεις στα χωριουδάκια τριγύρω γιατί είναι καθαρά τουριστικά (και πολύ κιτς :yum:) λόγω ότι βρίσκοντε μπροστά στον ποταμό Μόζελ και ειδικά το καλοκαίρι είναι πανάκριβα.

Υπάρχουν πόλεις κοντά όπως το Κόμπλεντζ στο οποίο ζω και είναι περίπου 30-40 λεπτά οδικώς αν έχεις αυτοκίνητο αλλά υπάρχει δυνατότητα και λεωφορείου, οπότε φθηνότερη διαμονή, περισσότερα να δεις (αν έχεις χρόνο) και ευκολότερη πρόσβαση σε τρία αεροδρόμια όπου είναι σχεδόν ίδια απόσταση και από τα τρία, Κολωνία, Φρανκφούρτη και Φράνκφουρτ Χαν (είναι ένα μικρό αεροδρόμιο μόνο της Ryanair και δεν έχει καμία σχέση με την Φρανκφούρτη, απλά έτσι το ονομάσανε).

2 Likes

Ωραιος ευχαριστω, ειχα περασει μια μονοημερη απο κομπλετζ πριν 3 χρονια και οντως ηταν αρκετα φθηνα, αφου ειναι τοσο κοντα σιγουρα ειναι καλη λυση

1 Like

eloy επισης ελεγε ο frank tour μετα το part 2.


:joy::joy:

Νόμιζα ότι διαβασα Bonnie Tyler κάτω από το όνομα των Slayer χαχαχαχα. Πουλάκια κάνουν τα μάτια μου. Καμιά φορά άλλα βλέπεις, άλλα διαβάζεις, άλλα καταλαβαίνεις.

1 Like

ότι να 'ναι το line up αλλά θα γούσταρα τρελά να πάω Ισλανδία!

2 Likes

Κι ομως δεν κανουν!

2 Likes

Μάλλον πάω Σκωτία για να δω τους dark angel στο lord of the lands. Αρκετές και καλές μπάντες του ακραίου ήχου (unleashed, carpathian forest,vallenfyre κ.λ.π).

2 Likes

Όχι 19 ρε γαμώτο Λονδίνο που ειναι οι pj. Βάλτε το 20 να πάρουμε όλα τα live σβάρνα. :stuck_out_tongue:

!!! Tι φεστιβαλάρα είναι αυτή; Dark Angel, Demolition Hammer είναι όνειρο ζωής να δω και έχει και Unleashed, Cannabis Corpse (μεγάλη αδυναμία) και Discharge!

5 λεπτά με τα πόδια από το σπίτι μου, έχω κλείσει εισιτήρια από τότε που ανακοινώθηκε :sunglasses:
Χτίζει καλή φήμη για φεστιβάλ ακραίου ήχου και είναι σε καλό χώρο (εκεί έχουν παίξει Priest, Mastodon κοκ) οπότε μαζεύει και αρκετό κόσμο.

Φέτος είναι πολύ πιο thrash/death-oriented, έχει και τους Lawnmower που είχα δει στο Download και θέριζαν σε πολύ σύντομο σετ τότε.
Dark Angel και Demolition Hammer όμως θα ήταν λόγος και να ταξιδέψω να τους δω!

1 Like