Συναυλιες στο εξωτερικο

βρε φιλε, αμαξι απο Βελγιο εννοει ο ανθρωπος, ποια Ελλαδα…#-o

Φιλε plex27, μια που πηγες και γνωριζεις, απο τιμες φαγητου, μπυρας μεσα και εξω απο το φεστιβαλ πως ειναι ? Με τα tokens συμφερει ?

Το token πέρσι είχε 2,5? το ένα και μπορούσες να το αγοράσεις εκ των προτέρων με μια μικρή έκπτωση του στυλ 10% online. Με ένα token έπαιρνες το μικρό πλαστικό ποτήρι της Μπύρας (κάποια βελγική στυλ Jupiler ή Maes). Για πιο ακριβή μπύρα ή κρασί, προφανώς ανέβαινε η τιμή. Μπορούσες να χρησιμοποιήσεις και μισό token.
Το φαγητό είχε γύρω στα 1,5 με 2 tokens και ήταν από burger ή hot dog μέχρι durum και… Καρμπονάρα! Είχε τα πάντα αλλά προφανώς σε ποιότητα φεστιβάλ.

Απ’ έξω οι τιμές στις καντίνες ήταν μειωμένες (φαγητό με 3?) με πιο φτηνές αυτές που ήταν πιο μακρυά. Ειδικά σε μπύρα μπορούσες να βρεις και με 1? νομίζω… Έξω συνήθως θες μετρητά (αν και υπάρχουν αρκετοί με μηχάνημα κάρτας) αλλά έτσι κι αλλιώς έχει atm ακόμα και μέσα στο χώρο του φεστιβάλ.

αυτα που αναφέρεις ειναι παρα πολυ χρησιμα. Οποιος ενδιαφερεται να παει πρεπει να προυπολογισει κ φαγητο/ποτο κτλ τα οποια δεν μπορεις να ξερεις ποσο εχουν!
Εδω στην Ελλαδα υποτιθεται ξερουμε ποσο εχει το φαγητο αλλα στις καντινες π.χ. μετα απο ενα Live στην Αθηνα, ενα βρωμοσαντουιτσ απο καντίνα χλέμπουρα κοστιζει σχεδον οσο μια μεριδα φαγητου ταβερνας!

Ειδα τα tokens στην σελιδα του φεστιβαλ και με την προ-αγορά τους(οπου οι πληροφοριες ειναι αρκετες!) αλλα πρεπει να ξερουμε και τι πέρνεις μ’αυτα… Θυμαμαι παντως στο Download στην Αγγλια ειχε παρομοιες τιμες με αυτες που αναφερεις.

Τα ασφαλισμενα ντουλαπακια για πράγματα που νοικιαζουν ξερεις ποσο κοστιζουν ?
Επισης αφηνουν μεσα να παρεις φαγητο/ποτά/φωτογραφικη μηχανή ?

Μια διόρθωση μόνο: φέτος τα tokens κοστίζουν 2,75? και 2,50? κάνουν στην online προπώληση.

Ντουλάπι δεν είχα χρησιμοποιήσει γιατί είχα τα πάντα στο bag pack μου όποτε δεν ξέρω τιμή αλλά αποκλείεται να έχουν παράλογη τιμή. Θα έλεγα γύρω στα 5? ανα ημέρα πάνω κάτω να υπολογίζεις… Όμως είναι μικρά όπως γράφει το σάιτ δηλαδή 30?30?45.

Μικρή ψηφιακή ερασιτεχνική φωτογραφική μηχανή σε αφήνουν να έχεις. Φαγητό όχι εκτός και αν έχεις ειδική δίαιτα και χαρτί γιατρού. Αλκοόλ και νερό όχι. Απ οτι γράφουν έχει δωρεάν πόσιμο νερό στις τουαλέτες (?).

Άτομο που πήγε πέρσι μας είπε οτι βάζεις ο,τι θες απο φαγητό μέσα :confused:
Επίσης tokens χρησιμοποιεις για να κανεις μπανιο…
Γενικα ξέρουμε αν στο καμπιγνκ κλεβουν; Μπορει να γυρισουμε το βραδυ και να μην υπαρχουν οι βαλιτσες, η σκηνη κλπ;

Καλημέρα,

Ένας φίλος πουλάει εισιτήριο για το Graspop combo για όλες τις ημέρες. Αγοράστηκε ?200 (?195 τιμή + προμήθεια site αγορών) και το δίνει ?190.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει pm ώστε να του δώσω τα στοιχεία του φίλου να επικοινωνήσει απευθείας.

Thanks!

Tylerdurden, ειδες το p.m. ?

Στο site υπάρχει στις πληροφρίες για το camping αυτο “Tapping equipment and beer dispensers are forbidden. You can bring not more than 24 cans (33cl) of soft drink and/or beer per person.” άρα μπορεις να έχει ο καθένας 24 κουτάκια των 330ml ή οχι;

Το είδα. Είπα στο παιδί να επικοινωνήσει απευθείας μαζί σου. Μιλήσατε;

οχι, τσεκαρα το email μου και δεν εχω κάτι… Πιστευω να του εστειλες σωστα το email, στο εστειλα ετσι για λόγους spam…
Μπορεις να τον ξαναρωτησεις σε παρακαλώ αν το εχει ακόμη και να μου στειλει ενα email για να ξερω ? Σ’ευχαριστω!

Θα τον ρωτήσω αν και ξέρω ότι είναι επαρχία για δουλειά μέχρι το Σάββατο και ίσως έχει ελάχιστο χρόνο.

Του έκανα copy το message σου.

Αυτό καταλαβαίνω εγώ, ότι μπορεί. Αλλά μιλάμε για το κάμπινγκ ε; Όχι για το χώρο του φεστιβάλ…

Θυμισε του το για να ξερω αν θα παραγγειλω εισητηριο. σ’ευχαριστω!:slight_smile:

Περι του ταξιδιού τωρα, η διαμονη σ αυτα τα festihuts φαινεται πολυ βολικη αλλα βλεπω οτι πρεπει κλεισεις συνολικα το σπιτακι(…?) π.χ. των 4 ατομων συνολο 739 για το 3ημερο…
Για διαμονη εψαξα μεσω booking αλλα το καλυτερο απο αποψη best value for money ειναι 100?/3 ημερες σε κουκετα σε μοντερνο νεανικο ξενωνα στο Χασελ, 45χλμ απο το φεστιβαλ (25’ με το αυτ/το)

Επισης λεω να νοικιασω αυτ/το, οι τιμες ειναι πολυ καλες. Αν θελει καποιος να μοιραστουμε το κοστος μετακινησης ή αν εχει κλεισει σε κοντινοτερο μερος και υπαρχει διαθεσιμο δωματιο/κρεβατι το συζηταμε… Το καμπιγκ το εχουμε φαει με το κουταλι και περασαν πλεον και τα χρόνια…:lol:

Το hasselt πάντως εχει έναν ωραίο χώρο για συναυλίες αν θες να κανείς ένα διάλειμμα με συναυλία ενώ είσαι εκεί [emoji12]

Σε αλλά νέα, διαβάζω στις βέλγικες εφημερίδες οτι για λόγους ασφαλείας, μετά το τρομοκρατικό χτύπημα, συζητείται να απαγορεύσουν το bag pack φέτος στα φεστιβάλ.

Μίλησα μαζί του. Μέχρι την Κυριακή θα σου έχει στείλει, όπως σου είπα είναι επαρχία σε δουλειά. thanks!

Μετά από αυτές τις φωτογραφίες μου έγινε ξεκάθαρο :stuck_out_tongue: ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΚΟΥΒΑΛΑΝΕ!!!
Imgur

Οσο για τα bag packs εβγαλε ανακοινωση και το graspop οτι θα γίνεται ενδελεχής έλεγχος σε όλους. Τωρα αυτό βέβαια το να σχοιματίζονται τεράστιες ουρές και να πρέπει να περιμένεις 2 ώρες να περάσεις τον έλεγχο φοβάμαι μη τους γυρίσει boomerang…

https://www.flickr.com/photos/graspopmetalmeeting/9153289885/in/album-72157634685286593/ XAXAXA

Και για τα festihuts: All pitches for mobilhomes and caravans are SOLD OUT! The last 20 festihuts are now on sale. Or if you prefer to spend the night at the regular campsite then you can rent a FestiTent, all set up for you!

Καλα εαν δεν εχετε ξαναπαει σε τετοιο φεστιβαλ πολυ-ημερο με καμπινγκ θα ειναι μεγαλη εμπειρια.
Γενικα ο μεγαλος χαβαλες ειναι στη περιοχη του καμπινγκ, οπου θα δειτε τα παντα… Πολυ αλκοολ, μουσικη 24/7 (παρτε οτοασπιδες), after/pre parties… Παρτε αλκοολ για τη σκηνη, και να πινετε πριν μπειτε στην αρενα και φυσικα ΝΕΡΑ.
Το μεγαλυτερο θεμα θα το εχετε στη τουαλετα, η οποια και μερα με τη μερα θα μυριζει ολο και χειροτερα, και θα δειτε και τη δημιουργια πολλων μικρων ποταμιων γυρω γυρω. Οποτε να στεισετε μακρια.

Καλά όλα αυτά αλλά το θέμα είναι, κλέβουνε στα καμπινγκ αυτα???

λεφτα κινητα θα εχουμε πανω μας προφανως αλλα επειδή θα μείνουμε παραπάνω μέρες στο βέλγιο μη μας παρουν τις βαλιτσες και φοράμε τα ίδια μιαμιση βδομάδα :stuck_out_tongue:

Κοιτα, το “κακο” μπορει να γινει παντου…Ειτε εισαι στο Βελγιο, ειτε στην Αμοργο.
Προσωπικα δε μου εχει συμβει τιποτα τετοιο σε οσα παρομοια φεστιβαλ που εχω παει.
Λες και θα κλεψουν θα σου παρουν τα σωβρακα !

Σκεψου οτι κανω οργανωμενο καμπινγκ στην ελλαδα 4 χρονια και μας εχουν κλεψει μια χρονια πετσετες θαλασσης! Οποτε ολα τα περιμενω, ποσο μαλλον εκει που γινεται χαμος…απλα ρωταω εσεις που εχετε παει τι εχετε ακουσει/δει…