Συναυλιες στο εξωτερικο

Μυαλα στο μπλεντε και ταπερακι για το σπιτι χθες

2 Likes

Πολύ ενδιαφέρον

image

Συγκλονιστικος για αλλη μια φορα ο Nick Cave και παρα πολυ καλη η Patti Smith.

Μη το χασετε αυτο το τουρ…περσυ ηταν πιο πολυ promotional του Skeleton Tree οποτε στις φετινες συναυλιες το setlist σπαιρνει. Πολλα απο Let Love In , Where the wild roses grow με την KYLIE on stage, μεχρι και απο B-Sides and Rarities επαιξε δηλαδη νταξ, και φυσικα στο τελος ο κοσμος απανω και παρτυ.
Μου ελειψε το Mercy Seat βεβαια, αλλα λογικα το αντικατεστησε με το guest appearance.

3 Likes

Τζάμι η 1η μέρα!! Τι ωραία line up στο εξωτερικό ρε γαμωτο…

Να οργανωνουμε και τη χειμερινη σεζον …

1 Like

1 Like

Μου κάνει μέγαλη εντύπωση που παίζουν σε τόσο μικρό χώρο στο Λονδίνο. Περίμενα τουλάχιστον Brixton, για να μη πω Wembley.

Δες εδώ lineup γμτχρστ :’(

2 Likes

Θα φέρει η smoke the fuzz i think

Sleep να φέρει!

3 Likes

Sold out για πρώτη φορά στην ιστορία του το Graspop και για τις 4 μέρες του (πρώτη φορά φέτος που έγινε 4ημερο).

7 Likes

Wembley παιζουν οι Slayer φαντασου, στο μικρο κιολας ετσι.
Μη νομιζεις, εδω Sleep στο O2 Shepherds Bush τους ειχαν φαντασου και Amenra στο Heaven…

ισως το φεστιβαλ με το καλυτερο line-up παγκοσμιως τα τελευταια χρονια, χωρις υπερβολη !!! Και φετος αν διαβασετε τα ονοματα θα παθετε ιλιγγο !!!

2 Likes

Sleep και Amen Ra δεν ακούω οπότε δε ξέρω και τι κόσμο έχουν. Οι slayer μια χαρά είναι στο Arena, τι περίμενες, στάδιο? Το Heaven δεν είναι κακό, είχα δει Satyricon εκεί και ήταν καλύτερο από ότι περίμενα. Απλά υπολογίζω ότι το πακέτο Kreator / Dimmu θα απαιτήσει περισσότερο κόσμο από τους 2.500 που χωράει το Roundhouse. Για αυτό και ανέφερα το Brixton.

Sorry μπερδευτικα, ηταν αργα και νομιζα μιλουσες για Deafhaven :slight_smile:
Οι Slayer εγιναν sold out σε 5 λεπτα παντως, οποτε περιμενα τουλαχιστον O2 Arena ( 20,000 capacity) απο Wembley Arena (12,500) .

Καλά, “sold out” my ass, θα ξαναβγούνε εισιτήρια. Για όλους ξαναβγαίνουν όσο πλησιάζει το live.

O2 Arena θα με βόλευε περισσότερο, καλύτερο access στο Waterloo για το βραδυνό τρένο, αλλά και Wembley καλά είναι. Και ναι θα βγουν τα production tickets, δεν είχα δει όμως ότι έγινε sold out. Εν τω μεταξύ δε ξέρω αν πήγε κανείς χθες το βράδυ στο Bonamassa αλλά ως συνήθως γάμησε.

:open_mouth: