Συναυλιες στο εξωτερικο

Εγώ δεν έχω πάει σε κάμπινγκ φεστιβάλ όποτε δεν ξέρω. Αλλά αυτές οι καλύβες και τα δωμάτια που νοικιάζει το φεστιβάλ φαίνονται αρκετά πιο ασφαλή από μια σκηνή. Πάντως γενικά σε τόσο μεγάλα φεστιβάλ παίζει περιφρούρηση ιδιωτική κατά τη διάρκεια των συναυλιών αν και, αν είναι να σε κλέψουν στοχευμένα, δύσκολα μπορείς να το αποφύγεις.

@plex27
Η οδήγηση στο Βέλγιο γενικά πως είναι;
πχ θα έχει μπλόκα συνέχεια (λόγω του τρομοκρατικού χτυπήματος; )
Να παρκάρεις στο φεστιβαλ βρίσκεις ή γίνεται χαμός κ το παρκινγκ που έχουν γεμίζει αμέσως;
Επειδή ξεκινάει από τις 11:00 το πρωί, αν φτάσεις κατά τις 4:00 - 5:00 το απόγεμα π.χ. είναι καλά;

Δεν ξέρω τι εννοείς για οδήγηση στο Βέλγιο… Θεωρώ απίθανο να έχει στήσει το φεστιβάλ μπλόκο στο δρόμο για ελέγχους όπως δεν έχουν στηθεί προφανώς πουθενά παρά μόνο στο αεροδρόμιο αλλά όταν μπαίνεις στις εγκαταστάσεις του μόνο και αυτό γιατί πλησιάζεις αρκετά στην είσοδό του.

Στο φεστιβάλ το πιο κοντινό πάρκινγκ είναι 10 λεπτά περπάτημα όποτε δε νομίζω να υπάρχει μπλόκο εκτός και αν πρόκειται για το VIP parking ίσως… Σίγουρα όμως θα έχει κάποιο έλεγχο πεζών σε κάποιο σημείο που δεν είχε πέρσι.

Πέρσι εγώ είχα πάει κατά τις 2-3μμ αν θυμάμαι καλά και είχε αρκετές θέσεις πάρκινγκ σε μη εργάσιμη μέρα (Κυριακή). Νομίζω, σχεδόν σίγουρα, δε θα έχεις πρόβλημα αλλά ετοιμάσου να περπατήσεις πολύ (πάνω από 20 λεπτά). Και ίσως να φας κάποια κίνηση στο γυρισμό (αλλά όχι κάτι εξωφρενικό).

ΟΚ ευχαριστώ
Εννοώ αν κάνει μπλόκα η αστυνομία γενικά στους δρόμους (όχι μόνο του φεστιβάλ)

Δεν έχω δει μέχρι στιγμής την αστυνομία να κάνει μπλόκα δειγματοληπτικά σε δρόμους, ειδικά σε επαρχιακούς δρόμους (όπως αυτός του φεστιβάλ) ή σε εθνικές οδούς.

Παιδες τα εισητηρια που παραγγελνεις, π.χ για Maiden στο Βουκουρεστι, μπορω να τα πληρωσω μεσω της καρτας μου?Και αν ναι θα απορροφησει το ποσο αυτοματα σε ευρω? Επειδη εχουν αλλο νομισμα το λεω.Σορρυ αν ειναι χαζη ερωτηση αλλα πρωτη φορα θα παρω ετσι εισητηρια, συνηθως παω με εκδρομες:p

Δεν υπάρχουν καζές ερωτήσεις σε αυτά ρε. Η κάρτα σου θα χρεωθεί σε ευρώ ανάλογα με την ισοτιμία της τράπεζάς σου για το νόμισμα στο οποίο θα αγοράσεις το εισιτήριο. Η τράπεζα δε θα σε κλέψει σε αυτή την περίπτωση, δε χρειάζεται να ανησυχείς.

Thanks mate!

Οι the who ξαναγυρνανε ευρωπη φετος το καλοκαιρι, τζαμπα τσακιστηκα να παω περσι αυθημερον παρισι για να τους δω φοβουμενος τα περι “τελευταιες ευρωπαικες εμφανισεις” κ τελειωσαμε σα μπαντα, 50 χρονια στο σανιδι κτλ…

Οποιος παντως εχει ευκαιρια να τους δει να μην το χασει, σπερνουν λαιβ κι ας ειναι 70 χρονων. Μια πιθανη εκδρομη βουλγαρια πχ αν παιξουν δεν θα την εχανα

Κλείσαμε για Rock in Rome 24/07 με Iron Maiden, BFMV, Anthrax, Sabaton

Αντικειμενικά υπήρχαν πολύ οικονομικότερες επιλογές, αλλά ήθελα να πάω Ρωμη πολλά χρόνια

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παίδες, υπάρουν ακόμα 2 combi tickets για Graspop, που δίνονται στην τιμή τους.
Όποιος ενδιαφέρεται pm!

Σημερα αυριο μεθαυριο Rock Hard Festival

Ευχομαι να μπορουμε να δουμε livestreaming…

3 βδομαδες και φυγαμε για Graspop !!!
Ειδα το ιστορικο του καιρού εκει, συνεννεφια βροχή και κρύο (16-18 C) Ιούνη μηνα περσι και 2014!!!

Στο έχω πει ήδη, πάρε αδιάβροχο, παπούτσια που δεν σε ενδιαφέρει να λασπώσουν και καλό, αδιάβροχο, bag pack με αλλαξιά!

Γαλοτσες και αδιαβροχο poncho.

http://www.accuweather.com/el/be/brussels/27581/may-weather/27581?monyr=6/1/2016&view=table ελπιζουμε εστω σε αυτο!:roll:

Περα απο αδιαβροχο τιποτα αλλο που ΔΕΝ πρεπει να ξεχασουμε? ειδικα εμεις που θα ειμαστε και στο καμπινγκ?

Δεν έχω πάει ποτέ σε κάμπινγκ οπότε δεν ξέρω να σου πω δυστυχώς… Νομίζω θα είναι αρκετά οργανωμένα γιατί έχουν εμπειρία χρόνων, άρα πέραν των ρούχων που είναι καλό να έχεις προβλέψει για φθινοπωρινές συνθήκες δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο που να μην το έχεις σκεφτεί ήδη… Σίγουρα βέβαια θα χρειαστείς ωτοασπίδες! :slight_smile:

Βουλγαρία, είναι καλή περίπτωση το φεστιβάλ στην ΚΑΒΑΡΝΑ. Φέτος άργησε λίγο, αλλα λέει Avantasia, Therion, Myrath, Axel Rudi Pell, Varg, κα. καθόλου άσχημα.

ζεστό sleeping bag και καμιά κουβέρτα έξτρα, τα βράδια πέφτει πολύ η θερμοκρασία σε σχέση με την ημέρα, ειδικά αν το καμπινγκ είναι σε χωράφι με γκαζόν

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω από που έχετε πάρει εισητήρια για την συναυλία για Βουκουρέστι και τι τιμές παίζουν?