Σεβάσμιες μπάντες που είναι κοινό μυστικό ότι δεν ακούγονται αλλά παραμένει μυστικό

Δεν απευθυνόμουν σε σένα για τους Θίατερ, αλλά οκ.

Επομένως, έχω δώσει το τέλειο παράδειγμα με τους Saxon. Συνεχίστε. :–

H on topic mpanta htan mpanta pou pithanws legate psemmata oti sas aresei palia. Sthn arxh to kanate giati den eixate siniditopoihsei oti th varieste. Meta pou kati siniditopoihsate to kanate gia na mh pesei fapa ap ton rokometalopatera filo kai genika apo th koinh gnwmh, giati thewreito gamw tis mpantes ,cool me RESPECT status. De thn ekrazan kai polloi gia na kanete join. Isws o Angmar. Megalonontas apo anasfaleia perissotero piesthkate na sas aresoun, alla apotixate patagwdws. Sth pragmatikothta den ipirxe faneros logos gia na mh sas aresei kai afto to kane akoma pio diskolo. Afhnw twra na ksexithoun oi tipseis wsan emetos

Από αυτή την άποψη οι Sex Pistols που είπα πριν δεν μπαίνουν μέσα. Σπάνια είχα θέμα με το να θάψω μια μπάντα λόγω τεράστιου respect από τους υπολοίπους. Ίσως επειδή στην παρέα πάντα ήμουν πιο κοντά σε metal ακούσματα από ότι rock/pop/alternative/punk που είχαν άλλοι. Δηλαδή ενώ όλοι άκουγαν μετά μανίας Nirvana εγώ δεν είχα θέμα να τους την πω για το πόσο απαίσιους τους θεωρούσα από την πρώτη στιγμή που τους άκουσα :stuck_out_tongue:

Νομίζω 2 περιπτώσεις υπάρχουν μόνο.

Watchtower. τρελή αποθέωση από παντού, λέω του πούστη θα γαμάνε. Αγοράζω το control and resistance και το ακούω σερί από το πρωί ως το βραδύ, σε ψυχαναγκαστικό βαθμό να μου αρέσει ένα πράγμα. Το πίεσα το πράγμα αλλά δεν. Κανένα χρόνο πριν το ξέθαψα το έβαλα και πάλι… τίποτα. Από το ένα αυτί μπαίνει από το άλλο βγαίνει. Νύστα.

Bolt Thrower. Εντάξει αυτοί οριακά μπαίνουν μέσα. Δεν είναι ακριβώς χάλια, αλλά ναι σε ήμουν σε φάση οκ γαμάνε respect είχα 2-3 κασέτες τις έβαζα και τις ξαναέβαζα αλλά κακά τα ψέματα ποτέ δεν ένιωσα και τόσο. Πάντα τους βαριόμουν. Πρέπει να έχω ακούσει, αν όχι όλα, τα περισσότερα άλμπουμ τους αλλά αυτή την στιγμή δεν μπορώ να φέρω στο μυαλό μου όχι rif αλλά ούτε καν τίτλο άλμπουμ.

ntaksei h dramatikh istoria htan apla gia na mpeite sto nohma, de xreiazetai na legate psemmata ontws :stuck_out_tongue:

Bolt thrower . Μου λέγανε οτι ειναι σεβαστοί απο παντού ! Τι να το κάνω άμα δεν ακούγονται …κρίμα . Επίσης razor( τελείως σκατα )

Burzum

Watchtower είναι το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό…για τον μπέο!
Μετά ίσως να έβαζα τους Celtic Frost αλλά καταλαβαίνω ότι επηρέασαν ένα κάρο μπάντες που γουστάρω συν ότι μου αρέσουν κάποια πράγματα(Morbid Tales, To Megatherion)

Δεν υπάρχουν watchtower , γιαυτο χάθηκαν και στη λήθη του χρόνου

Bolt Thrower.

Ωρε θα αρχισω να μοιραζω infractions !

DREAM THEATER και μετα το χαος

Εννοείται Savatage , η Χαρούλα Αλεξίου του metal.

“Εννοείται” κιόλας.

Κοινό μυστικό δηλαδή ότι δεν ακούγονται οι Saxon, Bolt Thrower και Savatage. Κομπλέ, όλα κουλ.

[SPOILER][/SPOILER]

1 Like

Ροκινγκ,η χαρά του άμπαλου…

Ρε σεις, ο τίτλος του θέματος είναι ξεκάθαρα προβοκατόρικος. Ο καθένας έρχεται και γράφει ό,τι δεν γουστάρει από γνωστά ονόματα, χωρίς επιχειρήματα για να γίνει τζέρτζελο. Μην τρελαίνεστε. Βασικά, πείτε και τις δικές σας επιλογές.

Dream Theater
Celtic Frost
Morbid Angel
Immortal
Megadeth

Ναπαλμ ντεθ, ντιστρακσιο εδιτ, ροτινγκ κραηστ.χάλια.

Γειά σου ροκιν!

Συνεχίστε … Όλοι στο τρουβα

Obituary !

ευτυχως εμαθα σημερα οτι δεν ακουγονται οι Savatage…εδω και χρονια υποπτευομουν οτι κατι δεν παει καλα με αυτους…

Οι απόλυτοι βασιλιαδες του τιποτα:

nirvana

3 Likes