Σεβάσμιες μπάντες που είναι κοινό μυστικό ότι δεν ακούγονται αλλά παραμένει μυστικό

Motorhead. Μόνο θόρυβος. Ούτε έντεχνος θόρυβος καν. Μόνο για το ομολογουμένως γνήσιο χαρακτήρα και attitude του Lemmy δεν αρκούν για να τους ακούσω. Ποτέ. Πουθενά. Και όσο και αν προσπάθησα τώρα που έφυγε ο άνθρωπος, πάλι τζίφος. Μόνο θόρυβος.

Edit: 4 ώρες μετά: ουφ, δεν έφαγα block, μπορώ ακόμα και μπαίνω στο forum.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

me agaph

peite kai kamia rock. Doors as poume

Θα πούμε και rock, απλώς στο metal είναι τα πολλά σκουπίδια. Κάτι μικρομεσαίοι, κάτι γκοθοσυρφετοί, κάτι στρουμφομέταλ.

1 Like

o Thom Yorke απο το μισο King of Limbs και μετα

Μετά από πολύ σκέψη, οριακά και μόνο Iced Earth. Πέραν λίγων εξαιρέσεων, ότι έχω ακούσει απλά εμένα με φαίνεται αδιάφορο. Ίσως σε λίγα χρόνια να λέω άλλα, αλλά τώρα τους θεωρώ υπερεκτιμημένους.

Περιμένω κάποιον να πει Maiden, να το πάρω απόφαση να σταματήσω να βλέπω τέτοια topics.

1 Like

Αν αυτό δεν το θυμάται κάποιος προτείνω επίσκεψη σε νευρολόγο, όσο είναι καιρός. Nα τακτοποιηθεί πριν γίνει μόνιμο το Αλτσχάιμερ :stuck_out_tongue:

Οι ντορς είναι σε άλλη κατηγορία μονοι τους,ξεπερνάνε τον όρο "δεν ακούγεται "

Θα πω graveyard και ghost. Πολύς ντόρος για το απόλυτο τίποτα.

Uriah Heep

Από τις μπάντες που κάθε φορά που βλέπεις μια αναφορά σε αυτούς λες ωραία μπάντα αλλά νομίζω λίγοι το εννοούν πραγματικά :stuck_out_tongue:

Οκ αν κάτσω να ψάξω την δισκογραφία τους όλο και κάποιο συμπαθητικό κομμάτι θα βρω αλλά truth be told δεν νομίζω να υπάρχει ούτε ένα που να ήθελα να το ακούσω 2η φορά.

Dream theater εδω και πολλα χρονια
Maiden μετα το x-factor
guns n roses μετα τα 18
ολο το ατμομεταλ εκτος απο In the woods
ολο το φολκ μεταλ εκτος απο skyclad
μιση σολο δισκογραφια ronnie james dio
τα παντα απο φινλανδια (εκτος απο καποια stratovarius)
μανογουορ απο 90’ς και μετα
hammerfall και οτιδηποτε απο επικ μεταλ που δεν εχει αντρικια φωνητικα τυπου manila road
Οι sabaton
οι eluveitie
οι slipknot

α και οτι ειπε ο dead

Και πάνω απ’ όλα οι RUSH.

Οι MAHOGANY βέβαια…

Ghost

Υπερβάλλεις λίγο, υπάρχουν 2-3 καλύτερες μπάντες, δεν είναι πάνω απ’ ΟΛΑ οι Rush.

Όχι, δε λέω για τους μαχόγκανυ (μπαντάρα) και όχι, δεν υπάρχει καλύτερο παράδειγμα απ’ τους ρας στο να αντικατοπτρίζει τον τίτλο του θρεντ.

Ακόμα να πει κάποιος πρώτη περίοδο Pink Floyd να το χοντρύνουμε λίγο;

Fail. Δεν είναι κοινό μυστικό. Το ξέρεις μόνο εσύ…

Δεν το χοντραίνεις καθόλου αφού επιλέγεις πρώτη περίοδο. Αν έλεγες γενικά Floyd τότε ίσως να το χόντρυνες. Και πάλι to each their own :stuck_out_tongue:

Lyric video για το 2112: Overture και [I]άντε γεια[/I] φιλαράκο!!!

Μην τον παρεξηγεις δεν έχει ακούσει Rush