Σεβάσμιες μπάντες που είναι κοινό μυστικό ότι δεν ακούγονται αλλά παραμένει μυστικό

th parastash mexri stigmhs kerdizei o filos pou de thimatai riff Bolt Thrower

Πρέπει να έχει δει κάποια ταινία με τον Σωτήρη Μουστάκα όμως, μετράει κι αυτό.

Ωραίο θεματάκι. Γενικά θα έλεγα Jethro Tull, KISS, Rush και Whitesnake.
Για πάνω από 2 σερί τραγούδια δεν παλεύονται ούτε AC/DC, Motorhead.
Για Ελλάδα συγκεκριμένα Nevermore, Iced Earth, Anathema με διαφορά και οριακά Paradise Lost.

Με την σειρα μου να πω για Opeth και Agalloch που δεν την παλεψα να ακουσω πανω απο δευτερο τραγουδι, ποτε μου…

Από τις θεωρουμενες πολύ μεγάλες (δεν ασχολούμαι με γ’ διαλογής που θεωρούνται σπουδαίες), έχουμε:
AC DC, Motorhead, KISS, Led Zeppelin, whitesnake, van halen, πιθανώς οι accept και οι Jethro Tull, GnR κ.α.

Τρομερό, μου άλλαξε τη γνώμη πραγματικά :!:

Δεν είχε αυτόν τον σκοπό, σιγά μην αλλάξεις γνώμη μετά από 500 χρόνια που δεν τους έχεις εκτιμήσει :p.

Απορω πως ξεχασα να αναφερω Nevermore.

yesyesyes

gia tous Zeppelin eimai akoma sthn in denial fash, alla kserw oti de paizei na valw na paiksei diskos tous sto spiti. Kala kiriws giati den exw disko tous , alla me pianete

Μεγάλη παραληψη και για μένα οι GnR.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Καλό θρεντ αυτό, να ξεσκεπάζεται η αμπαλίαση και το μέγεθος αυτής πολλών εδώ μέσα που σας είχαμε για πιο σοβαρούς! :stuck_out_tongue:

(ontopic: HELLHAMMER, Sunn O))))

Αφού το γαμήσαμε που το γαμήσαμε, θα πω και Faith No More και τα solo album του Tankian

METALLICA…αλλά μην το πείτε…

Ελα νταξ… ψιλο ακυρο το θρεντ. Περα απο καποια κοινως αποδεκτα παραδειγματα ( βλεπε GnR, AC/DC, Dream Theater) εχει πολλες τρολλιες.
Επισης δε καταλαβαινω το λογο αρνητικων επιθετων σε μπαντες που δε γουσταρεις, προβλημα σου! γιατι να μειωνεις και καλα τους αλλους φαν?

evil apo dw to internet, internet o evil

Anathema,Paradise lost, Rotting Christ.

α και οι Τρύπες βέβαια. Search your feelings, you know it to be true. Λογικά μυθοποιημένοι μεν μέσα στο απόλυτο τίποτα του ελληνικού ροκ, αλλά ντααααξξξ. Μια χαρά πάντως ως γλυκιά ανάμνηση της εφηβείας. πάντως το μέσα στη νύχτα των άλλων είναι σχεδόν δισκάρα. σε σχέση με μπαγλαμαδάκια του Αγγελάκα που ακολούθησαν δλδ.

Δεκτό να μην αρέσουν σε κάποιον οι Τρύπες, αλλά μου φαίνεται παράξενο να θεωρείται δισκάρα το “μέσα στη νύχτα των άλλων” και το “κεφάλι γεμάτο χρυσάφι” να περνάει στα ψιλά. Προσωπικά, αν το ένα είναι “σχεδόν δισκάρα”, το άλλο είναι δισκάρα.

είναι σαφώς το δεύτερο καλύτερο.

Καλησπέρα Ίντερνετ: Οι AC/DC και οι GnR σου γαμάνε ότι αγαπάς.

Όταν πει κάποιος King Diamond, να το ξέρει, ΕΓΩ θα έρθω να του γαμήσω ότι αγαπάει και να του δαγκώσω το λαρύγγι και για να τον προλάβω, να κατουρήσω και λίγο. Την μάπα του και την ανοιχτή πληγή στο λαρύγγι.

ΜΕΤΑΛΛΟΠΑΤΕΡΑΣ - 7.