Σεβάσμιες μπάντες που είναι κοινό μυστικό ότι δεν ακούγονται αλλά παραμένει μυστικό

Δηλαδη, για να καταλαβω, καποιος πρέπει να ηταν σε ηλικια να ακουει μανογουορ το 80 ωστε να μπορει να κραζει τοτε, γιατι τωρα, παει η ευκαιρια, χαθηκε. Once in a lifetime που λεν και στο χωριο μου.

Μπαααα…μάλλον έτσι διαβάζω τα όσα ανυπόστατα γράφεις για τους θεούς

Όχι δε με κατάλαβες. Το να κράζει κάποιος τους Manowar τώρα όσον αφορά μουσικά δεν έχει να κάνει με το τι έκανε​ στο παρελθόν. Μιλάμε για τη μουσική πάντα. Παλιά μου άρεσαν τώρα όχι. Απλά.
Όμως στο θέμα με το promotion και το image της μπάντας (σωβρακα, λάδια) θεωρώ -τουλαχιστον εγώ- κάπως υποκριτικό να ενοχλεί κάποιον αυτό ενώ παλιά που η μπάντα ήταν στα ντουζένια της όλα μέλι γάλα. Οι Manowar δεν άλλαξαν, πάντα αυτό σερβιραν. Εμένα προσωπικά αυτό δεν μ’αρεσε ποτέ ούτε μ’αρεσει τώρα. Γελοίο το θεωρούσα τότε και ήμουν το μαύρο πρόβατο γιατί τόλμησα να αμβισβητησω την τρουιλα, γελοίο το θεωρώ και τώρα με τις Harley και τα ξεκωλα επί σκηνής. Με την μόνη διαφορά ότι τώρα αυτοί οι λίγοι που με κραζαν τότε, βάλανε από 20 χρόνια στην πλάτη και “ξαφνικά” ωρίμασαν και τους φαίνονται και αυτών κάπως. Ε, μαλακία.

Οι Μanowar είναι φουλ οφφτοπικ, πάντα διχάζαν και έχουν απομυθοποιηθεί από αρκετούς (δικαίως η αδίκως είναι άσχετο με το θρεντ, μετατρέψατε την κουβέντα σε κάτι άσχετο) aka δεν τυχαίνουν καθολικού σεβασμού ή έστω πλειοψηφίας, άρα δεν έχει νόημα να τους βάλει κάποιος εδω. Σε φάση όταν έφτιαξα το θρεντ παίζει και να είχα σκεφτεί ότι ''οκ, συνήθως για 5-10 μπάντες τσακώνεται ο κόσμος (με πρώτη Manowar), ας φτιάξουμε ένα θρεντ για αυτούς που είναι απυρόβλητο επειδή έτσι. ‘’

‘‘ας φτιάξουμε ένα θρεντ για αυτούς που είναι στο απυρόβλητο επειδή έτσι’’… για τους Motorhead ας πούμε. Πολλή. Βαβούρα. Για το τίποτα.

Δικαιολογεισαι, γιατι ως ακεφαλος που εισαι, δεμ εχεις αυτια!

Ξεκόλλησε προσπαθώντας να καταλάβει γιατί μια μπάντα με το ίδιο, μπιχλιάρικο τραγούδι για 22 δίσκους έγινε τόσο μεγάλη. Μάλλον γιατί είχε cool frontman και λογότυπο.

Ναι, τα ειχε και αυτα. Και επαιζε και υπεργαματο ροκενρολ.

EDIT: πλακα σου εκανα πριν ρε, μην αρπαζεστε ολοι με το παραμικρο, σιγα μη ποινικοποιησουμε και το γουστο.

Εχει τα δίκια του ο ακεφαλοςκαβλιάρης.