Μπάντες με βάση τις οποίες κρίνετε αν ο άλλος έχει γούστο όταν δεν είστε σίγουροι

Όχι μόνο τα 4 πρώτα. Δηλαδή το KINGS OF METAL είναι δίσκος διαμάντι του μέταλ.

Death to the false ones :metal:

2 Likes

Εννοείται συμφωνώ!

2 Likes

Tο kings of metal περιεχει 3 επη (heart of steel, hail and kill, blood of the kings) 4 πολυ αξιολογα κομματια (wheels of fire, the crown and the ring, kingdom come, kings of metal) ενα ενδιαφερον instrumental-διασκευη (sting) και 2 που καλυτερα να μην υπηρχαν (pleasure slave, warrior’s prayer). Στο συνολο ειναι και γαμω τους δισκους, 9αρι για εμενα.

Δεν καταλαβαινω γιατι πολλοι λενε για “τους πρωτους 4 δισκους” το battle hymns εχει μεν ιστορικη αξια, αλλα μουσικα εκτος απο το υπερ-επος battle hymn και το εξαιρετικο dark avenger (αντε και το name song της μπαντας που εχει το χαβαλε του) δεν λεει τιποτα μπροστα στα επομενα.

2 Likes

Σίγουρα κατώτερο από τα 3 επόμενα αλλά και πάλι δισκάρα, βάλε και το ροκ εν ρολ Shell Shock και έχεις τον μισό δίσκο με έπη. Προσωπικά όλα μου αρέσουν όμως, και το Death Tone και το Metal Daze.

1 Like

Κάποιος έχει μουσικό γούστο όταν του αρέσουν:

Όπως και δήποτε οι
PINK FLOYD

καθώς ΚΑΙ

Τουλάχιστον 1 από
Rory
Dire Straits

ΚΑΙ

Τουλάχιστόν 4 από
Swans
Primordial
Agalloch
Therion
Ulver
Warlord
Omen
Queensryche (up to Promised Land)
Death

3 Likes

Θα μου στρογγυλεψεις το τελευταιο για να περασω την βαση? Μου αρεσουν οι Queensryche απο Empire και μετα. Περναω?

ΥΓ. Σιχαινομαι Rory, Warlord, Omen (μουσικα)

nexxt

3 Likes

FIXXXED!

1 Like

Χαχα το reload είναι 8.5 για μένα έχει και μέτρια αλλά έχει και κρυφά διαμάντια (fixxer,low man’s lyric, carpe diem ,πχ- οκ όχι και τόσο κρυφά για μεταλλικά μιλάμε)

Ο ρορης συμπαθεστατος δεν τον έχω ψάξει πολύ, αλλά το τατου είναι ωραίος δίσκος και κάτι σκόρπια χιτακια που έχω ακούσει επίσης ωραία.

Οι warlord με μικρή δισκογραφία έχουν βγάλει φοβερα πράγματα ( εκτός από το rising που το θεωρώ λίγο 7αρι)

Υπάρχουν πολλές μπάντες ροκ κ μέταλ που θα αναγνώριζα ως καλό γούστο {Rush, Lynyrd, Maiden, Soundgarden, Nirvana, Volbeat κλπ}. Υπάρχουν όμως 3 μπάντες οι οποίες είναι οι Queen, Pink Floyd κ Led Zep που ισχύει αυτό:

2 Likes

Άρα περνάω, αφού στο Reload βάζω 11 στα 10

Συγκροτηματα οπως οι Queen, οι Pink Floyd κλπ ακουει κι η κουτση μαρια. Εγω δεν θα καταλαβω αν ταιριαζουν τα γουστα μου με καποιον βασει αυτων.

2 Likes

Meshuggah
The Haunted
Ark
Grip Inc
Mastodon

2 Likes

Nanowar of Steel
Tankard

Coroner
Sade

Voivod, Coroner, Anacrusis, Warrior Soul, Love, Psychotic Waltz, Jethro Tull…ετερόκλητο πλήθος το ξέρω, φοβάμαι όμως ότι ξεχνάω αρκετά!

2 Likes