Περί υβριστικών ποστ και γραφικών ποσταδόρων

ο κρισπ τα λέει καλά, αν κ προσωπικά δεν θέλω να ξαναγυρίσει ο ίδιος χρήστης.

το λάθος που κάναμε στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν ότι ενώ ξέραμε από την αρχή ποιος ήταν, είπαμε να του δώσουμε άλλη μια ευκαιρία, μπας κ μιλήσουμε κ λίγο για μουσική. το τι έγινε το είδατε κ το είδαμε.

επίσης όταν κάποιος είναι καταφανέστατα επιθετικός κ αγενής είναι πολύ δύσκολο για εμάς να του συμπεριφερθούμε με το “γάντι”, γιατί η εμπειρία μας μας έχει δείξει ότι δεν καταφέρνουμε τίποτα.

τέλος πάντων. καλή χρονιά να έχουμε

Εγώ πιστεύω ότι τον ζηλεύετε.

Δύο σχόλια, κι ας στεναχωρηθούν κάποιοι

Αν η ειρωνεία συνιστά πρόκληση, ο χρήστης που φαγε σήμερα το μπαν περισσότερο προκλήθηκε παρά προκάλεσε στην αρχή.

Η έννοια της γραφικότητας είναι κάργα υποκειμενική (και ως εκ τούτου άχρηστη σε οποιαδήποτε συζήτηση αξιολόγησης).

:slight_smile:

πως θα σου φαινοταν αγαπητε αν καποιος που δεν τον ξερεις και δε σε ξερει σε φωναζε με το μικρο σου υποκοριστικο κιολας,και σου ελεγε διαφορα που ΔΕΝ επρεπε να ξερει?
μη λεμε οτι θελουμε,μιλαμε για εναν που εχει 5-6 accounts και συνεχιζει να μπαινει αλλα και να παρακολουθει το φορουμ.δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα

μιλαμε για εναν που εχει 5-6 accounts και συνεχιζει να μπαινει αλλα και να παρακολουθει το φορουμ.δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα[/QUOTE]

μηπως εχουν αγριεψει λιγακι τα πραματα λεω εγω τωρα

Δεν την ξέρω την περίπτωση και δεν αμφιβάλλω ότι όσα λες είναι αλήθεια. Απλώς είπα ότι, τουλάχιστον στην αρχή, και πριν ξεφύγει το πράγμα, ο χρήστης δεχόταν για αρκετές σελίδες ειρωνείες από αρκετούς, αποκλειστικά και μόνο γιατί βάφτισε διάφορες κυκλοφορίες ως σαβούρες. Σιγά τα ωά, δηλαδή. Και έχω την εντύπωση ότι πρώτος αυτός δέχτηκε προσωπικούς χαρακτηρισμούς. Και το χειρότερο είναι ότι δεχόταν ειρωνείες και από μοντς, έντιτορς κτλ, από άτομα δηλαδή που θα έπρεπε να είναι πιο συγκρατημένα και να μην τσιμπάνε. Δεν θεωρώ άδικο το μπαν, απλώς είδα χυδαιότητες και από άλλους χρήστες που παραμένουν εδώ μέσα και θα πρέπει οι μοντς/έντιτορς να προσέχουν ώστε να είναι απολύτως σαφή τα όρια και να ισχύουν για όλους.

μπορώ να εγγυηθώ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ πρώτος. ο χρήστης άρχισε. όπως κάθε φορά

και δε μιλάμε για νέο γιουζερ,αλλά για κάποιον που μας έχει βρίσει στο παρελθόν.

Quote:
Originally Posted by montecristo View Post
ή δεν διαβάζεις τι σου γράφουμε, ή είσαι αλλοδαπός.

Oι porcupine τουλάχιστον παίζουν μια μουσική που είναι ζωντανή… Το Aor/poser/sleaze κτλ είναι πιο νεκρό από τα αραμαϊκά…
Quote:
Originally Posted by montecristo View Post
Αναφορικά με το quote, φαντάζομαι ότι συμφωνεί μαζί σου όλη η λαοθάλασσα που είδε live τους skid row, ε?

Quote:
Originally Posted by montecristo View Post
hanoi rocks ρεεεεεεεεεεε. άμπαλοι. άμουσοι. άσχετοι. αρκουδέηδες.

τι μασιν χεδ, ούλβερ κ προκιουπάην

έλεος πια με τους ατάλαντους
Quote:
Originally Posted by montecristo View Post
όποιος καταφέρει να πείσει τον denander ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να ακούει ότι θέλει, γίνεται με την μια moderator…
Quote:
Originally Posted by montecristo View Post
1η του χρόνου και ασχολούμαστε με μαλακίες. πάμε να στο κάνω κ εσένα πενηνταράκια, μπας κ συνεννοηθούμε. θα το γράψω σε απλά ελληνικά, γιατί στα σύνθετα απ’ότι βλέπω ζορίζεσαι κ πρέπει να πετάξεις κ 10-15 λεξούλες αγγλικών lower μπας κ ψαρώσουν οι 15χρονοι…

μιλάς για ροκοπατερισμό κ φαντάζομαι πως παράλληλα κρατάς κ το λάβαρό του ψηλά, για να ξέρουν όλοι ότι εσύ και οι 2-3 στους οποίους αναφέρεσαι είστε οι καλύτεροι και πιο γνώστες. θα φτιάξουμε ένα μεγάλο βραβείο να σας το δόσουμε μπας και ξεχαρμανιάσετε.
Quote:
Originally Posted by montecristo View Post
διαφωνούμε, χαλιέσαι. σου λέω πως έχεις δίκιο, χαλιέσαι.

μέχρι εκεί φτάνει η νοημοσύνη μου, σόρυ.

Βλέπεις εσύ ρε φίλε καμία ειρωνεία?εγώ κομπλεξισμό βλέπω και ασχετοσύνη και φυσικά από συζήτηση για μουσικά κριτήρια άστο καλύτερα…

είναι το trademrk της χωματερής.:smiley:

σε λυπάμαι φίλος.

παιδιά. Το θέμα γιατί το κάνετε πολύπλοκο?

Το μπαν από το φόρουμ, δε το τρώνε τα nicknames και τα προφίλς. Το τρώνε οι χρήστες. Ο χρήστης αυτός έχει φάει μόνιμο μπαν και έτσι θα ισχύει στον αιώνα τον άπαντα. Αρχικά, με τα ip δε μπορούσαμε να έχουμε μια 100% απόδειξη (αν και από τα λεγόμενα του και τα μουσικά του γούστα όλοι ήμασταν πεπεισμένοι) και μόλις ανοίχθηκε περισσότερο έφαγε το μπαν.

Δεν κατάλαβα από πότε θα επιτρέπουμε σε κάθε μπαναρισμένο να φτιάχνει ένα νέο nickname και να συνομιλεί ξανά με χρήστες που τους έχει βρίσει τους γονείς (παλιότερα με το όνομα Lonesome Guitarist είχε βρίσει τους νεκρούς γονείς μιας κοπέλας και είχε πει τα μύρια όσα για άλλους χρήστες).

Το θέμα θεωρείται λήξαν…

λήξαν, αλλά κρατίστε αυτό που σας λέει ο hoegaarden, ε. δέχθηκε πρώτος ειρωνείες, χωρίς ο ίδιος να ειρωνευτεί. το τι ακολούθησε μετά και ποιος αποδείχθηκε ότι είναι, αποτελεί άλλο κεφάλαιο.

μηπως εχουν αγριεψει λιγακι τα πραματα λεω εγω τωρα[/QUOTE]

ασφαλιτης ειναι βσκ

ασφαλιτης ειναι βσκ[/QUOTE]

ε??? ποιος???

Παιδιά,σεβαστείτε αυτό που σας ζήτησε ο Κάρβου:wink:

BAN 'EM ALL!!! :twisted:

Εγώ το έκανα!:stuck_out_tongue: Μοδς μη με μπανάρετε ήταν πειρασμός…:-s

αυτο ειναι ενα ποτπουρι απο τα συνθηματα χωρις βρισιες μερικων μελων του φορουμ που δεν πειραξαν κανενα αλλα αυτο με τον κοκκαλη που ειπε ο ροκ σας εθιξε

τα σχολια δικα σας…

life is unfair… O καθένας έχει την αντιμετώπιση που αξίζει. Συμφωνώ με τον πόντο που έφαγε. Ίσως και άλλα συνθήματα να έπρεπε να είχαν φάει moderating, αλλά αφού πέρασαν τότε από τον έλεγχο μας, δε θα επανέλθουμε σε αυτά τώρα… Το ότι ξέφυγαν μερικά ποστ (δε βρίζουν όλα όσα πόσταρες τυφλά οπαδούς άλλης ομάδας για να είναι το ίδιο με του rock) δε μπορεί σε καμία περίπτωση να είναι η δικαιολογία να αφήσουμε το ποστ του rock ατιμώρητο.

Το έχω πει άπειρες φορές και το λεώ και τώρα. Το φόρουμ του rocking δεν είναι εξέδρα για να επιτρέψουμε χρήση και της αντίστοιχης γλώσσας. Our way or the highway. Η απόφαση είναι δικιά σας…

ΥΓ2. Θα μπορούσε να μιλάει και ο rock για τον εαυτό του…

απλα κατεθεσα την αποψη μου επειδη μου εκανε εντυπωση τεσπα το γιορ γεη ορ χαι γεη δεν αναιρει αυτα που ειπα…δλδ εχει 4 ποντους με εναν ακομα θα ινει μπαν λογω αθλητικων ειναι καπως οπως και να το κανουμε και η ζωη ειναι δικαιη απλα εγω ειμαι αδικος