Προσφορές σε καταστήματα

Αδερφέ όχι. Τους ζήτησα μάλιστα και tracking number και μου απάντησαν Q

Hello,
We regret to inform you that we generally do not have package tracking numbers for letters.
Thank you for your understanding.
Best regards,
Your Dodax Customer Service

Μου έστειλαν πάντως ειδοποίηση ότι my order has been shipped.

Εσένα ούτε αυτό το τελευταίο δεν σου έστειλαν;

Θα έρθει ρε. Τι θέλετε, να έρθει και σε μια βδομάδα :stuck_out_tongue:; Υπομονή!

Όχι τίποτα πέρα από ότι δέχτηκαν την πληρωμή. Φαντάζομαι βρίσκεσαι στην Ελλάδα, εγώ από την άλλη είμαι Γερμανία αλλά τι ρόλο να παίζει αυτό? κανέναν μάλλον.

Παντελή λογικά θα έρθει αλλά έχουν περάσει 10 μέρες και δεν το έχουν στείλει ακόμα, δεν το λες και πολύ επαγγελματικό αυτό. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Δε σου έχουν στείλει email ότι το έστειλαν; Μήπως πήγε σε κάνα spam folder; Τι να πω, εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα που να μην έχει λυθεί μαζί τους. Κερδισμένος είμαι, έχω και το Concrete And Gold δύο φορές :stuck_out_tongue_winking_eye:.

Όχι κανένα μαιλ πουθενά, θα τους στείλω μήνυμα.

Από διπλές παραγγελίες άλλο τίποτα εδώ και είναι καθαρά λάθος του κούριερ, γιατί όταν δεν με βρίσκει στο μαγαζί το παραδίδει κάπου γύρω μου αλλά κάποιες φορές δεν μου αφήνει ειδοποιητήριο για το που το άφησε, οπότε το ανακαλύπτω από το τράκινγκ νάμπερ ότι το άφησε κάπου με το όνομα Μπέκερ ξερωγω. Στέλνω μήνυμα την εταιρεία λέγοντας ότι δεν θα παίξω το κυνήγι του χαμένου θησαυρού χτυπώντας κουδούνια σε όλο το τετράγωνο και το ξανά στέλνουν.

Αν αυτός ο Μπέκερ φιλοτιμηθεί και το φέρει o ίδιος μετά από κανένα μήνα, το έχω διπλό, εάν όχι το χαίρεται ο ίδιος :yum:
Πολύ συχνό φαινόμενο εδώ.

edit @akefaloskavalaris Μαλλον πήρες το τελευταίο κομματι :yum:

Due to a stock shortage we had to reorder the item from one of our suppliers.

We expect a prompt receipt and the title will be sent to you as soon as possible.

If you wish to cancel the order, please let us know.

Please accept our apologies for the delay.

Τώρα το έχουν πάει 7 λίρες. Υπάρχει και το άμαζον, το έχει σε καλή τιμή.

Τους έστειλα μήνυμα για το εάν για εμένα ισχύει η προηγούμενη τιμή και όχι η καινούργια, εάν ισχύει η δεύτερη τιμή τους γράφω να μου ακυρώσουν την παραγγελία.

Το άμαζον το έχει 8.99€ και είναι και prime.

Καλά αυτό με τις διπλές παραγγελίες κλπ είναι μπίζνα για κάποιους.

Βασικά έτσι και μυριστείς ότι σε μια παραγγελία σου δεν σου δίνουν tracking number, μπορείς σε γενικές γραμμές να ειπκαλεστείς ότι δεν σου ήρθε ποτέ και να το ξαναπάρεις ή να πάρεις αποζημίωση. Ειδικά σε συνεργαζόμενους με το Amazon που σε καλύπτει πλήρως και τεκμαίρεται μαχητώς ότι εσύ έχεις δίκιο.

Από κει και πέρα αν πήρα το τελευταίο κομμάτι τι να πω! χαχαχ, κωλοφαρδία :slight_smile:

1 Like

Μπορεί μα το πήρα και εγώ πάντως που το χτύπησα σήμερα. Βασικά περίμενα μπας και το μεταφράσουν στα ελληνικά γιατί βαριέμαι πραγματικά να διαβάζω στα αγγλικά αλλά δεν βλέπω φως (περίεργο μου φαίνεται πάντως)

Παρέλαβα σήμερα αυτοβιογραφία Bruce από Dodax, όλα κομπλέ με την παραγγελία. Άρα το site είναι αξιόπιστο και γρήγορο!

2 Likes

Και σε εμένα το έστειλαν χθες τελικά και με την πρώτη τιμή (3,99)

1 Like

Η Svart Records κάνει μεγάλο ξεσκαρτάρισμα με cds και LPs, με αρκετά χαμηλές τιμές και ισχύουν μέχρι 7 Μαρτίου.
Έχει κάποια ενδιαφέροντα “κομμάτια”.

1 Like

Θέλω να κλείσω παραγγελία και ψήνομαι για αυτήν τη δισκάρα. https://www.public.gr/product/a-prelude-to-sorrow/prod9680909pp/?sn_ref=s&sn_cat=cat1830216pp&sn_id=prod9680909pp

Έχει πάρει κανένας τη συγκεκριμένη έκδοση; Επειδή έχει και πιο ακριβή, φοβάμαι μην είναι καμιά έκδοση φάκελος. :thinking:

Τσεκαρε το στο discogs ρε.

2 Likes

Κοίταξα κι εγώ από περιέργεια, τυχαίνει να έχω το discogs ανοικτό.

Η πιο ακριβή που λες είναι το “6 panel digipak” που γράφει εδώ:

Αυτή με τα 11,99 ευρώ είναι ή η κλασική jewel case:

ή κάποια καινούργια έκδοση (γράφει 2019) που δεν έχει περαστεί στο discogs, οπότε υπάρχει και μια μικρή πιθανότητα να την πατήσεις με έκδοση-φάκελο. Δεν έχει το public κάποιο τρόπο επικοινωνίας για τέτοιες ερωτήσεις;

1 Like

Στις πληροφοριες του αλμπουμ στο public εχει αυτο τον αριθμο : ΕΑΝ: 0190759270127 …Το οποιο απ οτι καταλαβα ειναι το barcode…Το οποιο συμπιπτει με αυτη την εκδοση…

Αλλα δεν εχει φωτο για να δουμε ακριβως αν ειναι αυτο που ψαχνεις…Θελει κ αλλο λιγο ψαξιμο βασικα

1 Like

Στην περίπτωση του public, κοιτάς τις πληροφορίες για το συγκεκριμένο αντικείμενο. Ο αριθμός ΕΑΝ (που αναφέρει και ο @haunted5 ) είναι η πλέον αξιόπιστη ένδειξη και η ημερομηνία κυκλοφορίας με το tracklist ακολουθούν – ΟΧΙ η φωτογραφία που μπορεί να έχουν αναρτήσει.

Με αυτά τα στοιχεία μπαίνεις στο - πολύ πιο αξιόπιστο – discogs και βλέπεις περί τίνος πρόκειται. Το θετικό είναι ότι αν σου στείλουν κάτι που είναι διαφορετικό από αυτό που περιγράφουν, δέχονται να μην το παραλάβεις και να το αντικαταστήσουν. Διαφορετικό με όρους τιμής, ειδικής έκδοσης ή όχι, τα πάντα όλα.

2 Likes

Jewel case πρέπει να είναι. Η ευρωπαϊκή έκδοση βγήκε 25/1.

https://www.cmdistro.de/Item/Witherfall_-A_Prelude_To_Sorrow-Standard_CD_Jewelcase-/3356
https://napalmrecords.com/english/a-prelude-to-sorrow-cd.html

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

2 Likes

Είναι η κλασική πλαστική θήκη cd, κανονικά με booklet, το αγόρασα πριν 2 βδομάδες.

1 Like

Η Sabotage Records έχει 30% έκπτωση σε δίσκους, κασέτες και μπλουζάκια μέχρι 21 Ιουλίου…

It’s Holliday season, the kids need icecream, new records are on the way , business is slow and we need space and money for new releases. So 30% discount on records, Tapes and Shirts till 21 st of july.
Code:thenightmarecontinues

Κάποια χαρακτηριστικά LP που μπορεί να ενδιαφέρουν είναι:

THE ESTRANGED (όλα) στα 8.40 €
RAKTA (ομώνυμο) στα 8.40 €
TERRIBLE FEELINGS (tremors) στα 5.60 €
SOCIAL DISTORTION (white light…) στα 9.80 €

1 Like