Χόμπιτ

γκαβλα το τρέιλερ :smiley: Και Λίλυ και Σμάουγκ μια χαρούλα φαίνεται:D
αντε να περάσει ο γαμημένος ο καιρός.

Elves watching fans watching the teaser trailer for The Hobbit: The Desolation of Smaug.

http://www.youtube.com/watch?v=qQ1LCvs8Xcc

Αυτή τη φορά αποφάσισα να μη μείνω spoiler free. Οκ πάμε για πολύ δυνατό πράγμα μάλλον!!! 6 μήνες ρεεεεε

Το πάνω video γάμησε :slight_smile:

Θα φαω χλεπες αλλα ο Smaug μου φαινεται γενικα δυο κλικ πιο ψευτικος απο οτι ειναι αποδεκτο για τετοια budget και για τετοιο team.Νταξει trailers ειναι βεβαια, θα δουμε.

…θα περάσει, που θα πάει θα περάσει…στο χέρι του είναι:p :slight_smile: :!:

Τα εφέ στα trailer που βγαίνουν τόσο νωρίς ποτέ δεν είναι αυτά της τελικής επεξεργασίας. Το ίδιο είχε κάνει ο Jackson και με τα πρόωρα trailer που έβγαζε για τον Άρχοντα από όσους θυμούνται τα extras από τις extended editions. Απλά επεξεργάζονται κάποιες σκηνές στα γρήγορα για να βγάλουν όσο πιο νωρίς το teaser.

καλά, εδώ που τα λέμε και τα εφέ στο πρώτο Χόμπιτ, ειδικά στη σκηνή με τα 3 τρολλ δεν ήταν και τα πιο ρεαλιστικά

Εμένα μια χαρά μου φάνηκαν. Γενικά με όλα τα creatures τα πήγαν καλά στα εφε και δεν αναφέρομαι μόνο στο hobbit αλλά και στον Άρχοντα. Στον οποίο άρχοντα τα πιο fail εφε ήταν κάτι (φαινομενικά τουλάχιστον) πιο απλά όπως κάτι ψηφιακές φωτιές και 1-2 σκηνές με τα hobbit που προσπάθησαν να δείξουν την διαφορά ύψους με ψηφιακό τρόπο (συγκεκριμένα στην σπηλιά του Boromir στο two towers για μένα η πιο fail σκηνή από εφε του άρχοντα).

Φαραμιρ!:slight_smile:

τα ορκ στον αρχοντα παντως ηταν πολυ πιο ωραια απο αυτα στο hobbit

:lol: :-k

ναι σωστά :stuck_out_tongue:

cgi μακιγιάζ έκαναν στον legolas?

Βλέποντας το trailer νομίζω ότι δεν έχει μείνει και πολύ πράμα για την τρίτη ταινία, τουλάχιστον απ το βιβλίο ‘‘Hobbit’’ (δεν ξέρω τι άλλο έχουν σκοπό να δείξουν).
Δηλαδή πρακτικά -ΒΙΒΛΙΟ- [SPOILER]η επίθεση του δράκου στην πόλη και ο θάνατός του[/SPOILER] , [SPOILER]οι διαπραγματεύσεις νάνων-ξωτικών-ανθρώπων[/SPOILER], [SPOILER]η τελική μάχη[/SPOILER] και άντε και [SPOILER]η επιστροφή του Μπάγκινς[/SPOILER].
Οι τελευταίες (ούτε) 100 σελίδες του βιβλίου.

Ε λογικα ο πετρης μας ετοιμαζεται να γραψει ιστορια με [SPOILER]την μαχη των 5 στρατιων. Θα την κανει τοσο μεγαλη και επικη που θα κραταει κανα μισαωρο,40 λεπτο φαση χελμς ντιπ[/SPOILER]

…υπέροχα:):!:

Πιθανότατα στην τρίτη ταινία θα χώσει και [SPOILER]το τι έκανε ο Gandalf όσο έλλειπε απ τις περιπέτειες του ‘‘Hobbit’’, δηλαδή Necromancer, δεν βγαίνει αλλιώς, εκτός αν το ξεχειλώσει τελείως[/SPOILER] , γιατί στη δεύτερη έχει πράμα να δείξει.

[SPOILER]Νομίζω έχει πει ότι θα το περιλάβει μέσα, και θα υπάρχει και μάχη στο Dol Guldur.[/SPOILER]

Από το fb του Jackson:
“Seconds ago we finished our last shot with Gandalf. The end of an incredible adventure that began in 1999. I’m feeling very sad right now.”

14 χρόνια LOTR…αυτό πάει να πει πιασάρικος κινηματογράφος.:smiley: