Χόμπιτ

Έχουμε νέα από την τρίτη ταινία που αλλάζει τίτλο αλλά και από το extented του Desolation που θα έχει άλλα 25 λεπτά μέσα (αρα μάλλον περισσότερο Beorn και την σκηνή με τον Bombur που όλοι περιμέναμε και δεν είδαμε)

Από το facebook του Peter Jackson

The Hobbit: The Battle of Five Armies λοιπόν. I like it!!!

Ακόμη έχει την ευκαιρία να το σώσει μετά την (καλλιτεχνική) αποτυχία του Desolation.
Δεν μιλάμε για εμπορική ή για την επιτυχία της τελευταίας τεχνολογίας.

Από πλευράς κριτικής αποδοχής πάντως το desolation τα πήγε πολύ καλύτερα από το πρώτο μέρος. Αντίθετα εισπρακτικά είχε πτώση (μικρή βέβαια αλλά οκ).

τη ξενερα που εφαγα με το desolation δεν μπορω να την ξεχασω παντως.:?

μια απτα ίδια, το είδα μια φορά και δε μου έκανε αίσθηση μετά καν να το ξαναδώ.

σε αντιθεση με τη πρωτη,που ειχα παρει μαζι μου χαρτομανδηλα και την ειδα δυο φορες στα καπακια.ελπιζω σε καλο κλεισιμο για εμας τους αρρωστους.

Πλάκα έχεις τις τελευταίες μέρες η φήμη για μεγάλη αλλαγή που υποτίθεται πως θα κάνει ο Jackson στην τελευταία ταινία.

HEAVY SPOILER ανοίγουν μόνο όσοι έχουν διαβάσει το βιβλίο.

[SPOILER]Υποτίθεται πως στην τελευταία ταινία ο Thorin θα μείνει ζωντανός. Η φήμη ξεκίνησε παραδόξως από οπαδούς που ήθελαν αυτή την αλλαγή:!:

http://www.ipetitions.com/petition/from-the-fans-of-thorin-to-peter-jackson-we-would/

Στο link είναι η αίτηση τους προς τον Peter Jackson για να μείνει ο Thorin ζωντανός στην ταινία.

Ε αργότερα βγήκε και μια φήμη πως το στούντιο ήθελε happy ending ένας μικροπανικός δημιουργήθηκε ανάμεσα στους τελειωμένους nerds.

Προς το παρόν ο Armitage/Thorin είπε πως οι φανς θα έχουν το τέλος όπως υπάρχει στο βιβλίο. Ενώ ο jackson έχει ήδη επιβεβαιώσει (theonering.net) ότι έχει γυριστεί η σκηνή του θανάτου του Thorin.

Δεν νομίζω να κάνουν τόσο μεγάλη αλλαγή. Καμιά από τις αλλαγές που έκανε ο Jackson τόσο στο Lord όσο και εδώ δεν επηρέαζαν την ιστορία σε τόσο μεγάλο βαθμό.

άντε, θα έχουμε και trailer σε λίγες μέρες όπως διάβασα. :smiley:
[/SPOILER]

[SPOILER] ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ Ο ΘΟΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΠΟΥΤΣΑΡΟ, ΘΑ ΚΟΨΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ ΤΩΡΑ!??? Ελπιζω ο Πετρης να δειξει κακαλα και να κρατησει το τελος με τα καλυτερα τελευταια λογια χαρακτηρα που σημαδεψαν το τοτε παιδικο μυαλουδακι μου. Αντε μου στο διαολο καταραμενο χολυγουντ, happy ending my ass!! Ακου εκει απαιτηση των fans. Απαιτηση των FAGS ειναι[/SPOILER]

Εμενα δεν θα μου κανει εντυπωση να κανει τετοια μεγαλη αλλαγη στην υποθεση. Απο τη στιγμη που η δευτερη ταινια δεν ειχε σχεδον καμια σχεση με το βιβλιο,λογικο ειναι να αλλαξει ολη η υποθεση. Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι το γεγονος οτι η ταινια εξακολουθει να λεγεται “The Hobbit”… Aς ελεγε οτι ειναι βασισμενη στο βιβλιο του Τολκιν… Τιμια πραγματα…

…ακόμα αυτά συζητάμε:?:…υποτίθεται ότι αυτό το Καλοκαίρι θα βλέπαμε το φινάλε…μήπως αυτά γίνονται απλά και μόνο για να το συζητάμε?:):!:

…ΚΑΙ για να πλουτιζει ο Πετρακης…:!:

Επίσημη αφίσα για το comic con

…σε φτιάχνει αυτή η αφίσα…άντε νά’ρθει ο Δεκέμβριος:):!:

Ελπίζω τα θετικά της τρίτης ταινίας να μην σταματάνε σ’αυτή την αφίσα

…ποστεύω ότι θα κλείσει καλά και αυτή η σειρά…και πιο εντυπωσιακά:):!:

The Hobbit: The Battle of the Five Armies - Teaser Trailer

…πο πο πο8O :slight_smile: :!:

Όπως και καινούργια αφίσα

Το teaser ωραίο αλλά όπως αναμενόταν πολύ μικρή δόση, φανερή βέβαια η πιο lord of the rings πολεμική ατμόσφαιρα. Εννοείται στο replay :stuck_out_tongue:

Πάντως για να μην ξεχνιόμαστε αυτή θα είναι η τελευταία φορά που η μέση-γη θα περάσει από την μεγάλη οθόνη. Τα δικαιώματα του Σιλμαρίλιον δεν τα έχει κανένας και ούτε βλέπω να τα αποκτάει κανένας.

ωραίο τρέηλερ.μικρό αλλά καλό.

πώρωση μεγάλη στις σκηνές με τα ξωτικά!!!

Γιατί τώρα θέλω να απαντήσω ότι τον κόβω πως αργά ή γρήγορα θα το δούμε κι αυτό;

Προφανώς ΧΥΝΩ_ΜΠΑΜΙΕΣ με το τρέιλερ