Χόμπιτ

γτ τοσο μενος ομως με JJ; :stuck_out_tongue:

Ουτε εγω ειμαι μεγαλος φαν, αλλα κυριως γτ οι φιλοι του ειναι Λιντελοφ και σια, δλδ τα μεγαλυτερα σεναριακα παλτα της δεκαετιας…

Cloverfield και Super8 ηταν μια χαρα ταινιες, MI πολυ καλη προσθηκη ενω τα 2 Star Treks, αν και δεν ηταν Star Trek (και εκει του δινω μεγαλο φταιγμα οκ), ηταν -το πρωτο ειδικα, μιας και το δευτερο εχανε πολυ απο τις σεναριακες βλακειες προς το τελος- και γαμω τις sci-fi περιπετειες + θυμαμαι απο τοτε που ολοι λεγαν οκ, δεν ειναι καλη Star Trek ταινια το 1 αλλα σιγουρα θα ηταν ενα καλο Star Wars-like scifi αν ειχε αλλο ονομα…

και σα σκηνοθετης γνκ δν ειναι ασχημος, ισα ισα, ουτε shacky cam ουτε κοφτο μονταζ, μια χαρα σκηνες δρασης και wide screen πανοραμικα οπου χρειαστει, ειναι ενας αρκετα καλος copycat ενος Spielberg ή ενος Zemekis…

δεν τον θεωρω Δημιουργο, αλλα γνκ καλο σκηνοθετη και ισως ακομα καλυτερο σκηνοθετη for hire…

και το Star Wars so far δειχνει και γαμω και σιγουρα δεν περιμενω απο αυτον να κανει καμια διαφορα, αλλα κατι παραπανω απο το σεναριο, στο να βγει μια αξιοπρεπης ταινια χωρις να θυμιζει τιποτα τον καρκινο των prequel…

ε και ας μην ξεχναμε, αν δεν ειναι καλο το TFA, ποσες πιθανοτητες να γινουν καλα τα sequel αν πατησουν πανω σε μια γτπ βαση; (καμια)

Nταξ τι να κάνουμε, όλοι έχουμε τα κολλήματά μας. :stuck_out_tongue:

Τι να σου πω, θεωρώ για τον πούτσο τελείως σχεδόν τα πάντα που έχει κάνει, και άλλοι είναι καλοί σκηνοθέτες και όχι Δημιουργοί, αλλά δεν έχουν γίνει τόσο περιζήτητοι και attention whore σαν αυτόν. Μου σπάει τα νεύρα που έχει κοτσάρει το όνομά του σε 500 μαλακίες σειρές-ταινίες που έχουν κοπεί/είναι για τον πούτσο, και άλλοι το κάνουν ρε μαν (βλ σφραγίδα ΣΠΕΝΤΖΟΣ σε κρέατα-κοτόπουλα) αλλά εσύ το έχεις γαμήσει τελείως.

Με ξεπερνάει που έχει γίνει τόσο περιζήτητος ειλικρινά.
Νταξ για να σου γαμήσει τα πάντα με lens flares καλός είναι. Μέχρι εκεί.
To μόνο που γουστάρω μάλλον είναι πιλότος Alias (σκηνοθεσία-γράψιμο-ρυθμοί κλπ όλα καλά) αλλά δυστυχώς άλλο ένα πρότζεκτ που παράτησε και κατέληξε για τον πούτσο, και από ταινίες το super8 που απλά ήταν μια ευχάριστη περιπετειούλα. Αυτά, απ’ όλα τα υπόλοιπα δεν μου άρεσε τίποτα.

Καλά για το παρεάκι Λίντελοφ και σία δεν το πιάνω καν. :lol:

To Leftovers όμως του Lindeloff είναι μια αδιανόητη τελειότητα. Ειδικά η δεύτερη σεζόν είναι από τις καλύτερες που έχω δει.

καλα και γω συμφωνω οτι παραεχει γινει ντορος με αυτον χωρις λογο αλλα δν μπορω να του προσαψω κατι, μιλωντας ξεκαθαρα για το εργο του, δλδ σα σκηνοθετης και οχι για την υστεροφημια ή το buzz που προκαλει με το ονομα του…

δλδ αν ειναι να βγαλω σκουπιδι τον Abraams, για κατι Sneyder ή Bay τι να πω μετα…

σα σκηνοθετης, για να κλεισω, εμενα δε με χαλαει… ξερει να σκηνοθετει αυτο που κανει, αντικειμενικα πολυ καλυτερα απο τον μεσο μπλοκμπαστερα του σωρου στο USA (Sneyders’ Andersons, Bays κτλ) + παραμενει γνκ ενα εξαιρετικα πετυχημενο και αποτελεσματικο 80ς zemekis-Spielberg κακεκτυπο… σα δημιουργος, τιποτα, μηδεν, οντως οι σειρες του ειναι γτπ και δν μπορει να κανει κατι πρωτοτυπο ή να χτίσει κάτι με τα χερια του, γιαυτο και αναλαμβανει τη μια mission impossible, την αλλη star trek, τωρα star wars, δλδ ολο πετυχημενα και περπατημενα franchises… αλλα delivers καθε φορα.-

Aν μου λεγαν οτι φερνει και τον οχετο λιντελοφ, ορτσι και σια να γραψουν TFA, θα ειχα παθει εγκεφαλικο στο δευτερολεπτο, τωρα εναποθετω τις ελπιδες μου στον Kasdan στο σεναριο και σε β χρονο στις safe κινησεις Disney και στη safe επιλογη JJ.

υγ. τα Star Trek δεν ηταν Star Trek, αλλα ειναι και οι πιο πετυχημενες εμπορικα αλλα κυριως απο κριτικης αποψης (ειδικα το 1ο) απο ολα τα Star Trek που ειχαν βγει ως τωρα (πλην Καν)… δλδ οκ, sorry for the trekkies :stuck_out_tongue: αλλα hoorey for the μεσο scifi fan

και για να μην ειμαστε τελειως οφτοπικ :stuck_out_tongue: Τζακσον γυρνα ενα Doctor Who με μεσαιωνικες μλκιες και χωσε μια New Zeland μεσα και αποτελειωσε μας.-

Συλλογή blu ray και με τις 6 ταινίες middle earth για να τρίβεις τα μάτια σου.

Όλα τα βιβλία/bluray υποτίθεται πως είναι με δερματική επένδυση όπως και το κόκκινο βιβλίο του Bilbo.

Το χάζευα για αρκετή ώρα, μετά είδα την τιμή και λιποθύμησα. Τόσα χρήματα θα έδινα μόνο αν ήταν να πάω στα αλήθεια στην Μεση-γη.

:lol: Στην αρχή μπερδεύτηκα και είδα 79 και λέω Οκ, ψηλά μεν αλλά όχι εξωπραγματικά αλλά μετά είδα καλύτερα και μου πέσαν τα τσαουλια!! #-o

νομιζω για μια τετοια εκδοση μεχρι 150-180 ευρω ειναι λογικη τιμη…

Ακόμα και 250-300 αν έβλεπα και παρότι θα το θεωρούσα αρκετά τσιμπημένη τιμή (και πολύ δύσκολα θα πλησίαζα), θα το καταλάβαινα κάπου. Αλλά τα 800? είναι out of this world.

800 ? για 18 dvd και 12 σουβερ, ε οχι :stuck_out_tongue:

Και του χρόνου θα βγει μια πιο limited έκδοση που θα έχει και κλανιες του Serkis

Sent from my D5803 using Tapatalk