Στράτευση και στρατός

Αν θεωρούν οι moderators οτι πρέπει να κλειδωθεί το topic ας κλειδωθεί.Πρώτα όμως θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια εντελώς φιλικά…

Πως είναι δυνατόν να μένει ανοιχτό για παράδειγμα ένα topic που όλοι (συμπεριλαμβάνω και εμένα ) γράφουμε το τι φάγαμε κάθε μέρα,κάθε ώρα και στιγμή.
Δηλαδή έχει κάτι πιο ενδιαφέρον εκεί να συζητήσουμε?
Τι πειράζει που κάποιος ανέφερε τη γνώμη του για τα φασιστοειδή είτε για πλάκα είτε σοβαρά…Θα μπορούσαμε να το συζητήσουμε και να λυθεί εκεί το ζήτημα.Στο κάτω κάτω στην κατηγορία Off Topic έγινε το post…

Oχι τίποτα άλλο αλλά με την ίδια λογική αν ήμουν π.χ. ξάδερφος του Αρναούτογλου έπρεπε να ζητήσω το λόγο που βγαίνει πρώτος στο poll κάγκουρες απ’ότι βλέπω…

Αν όντως θεωρήθηκε υβριστικό ή οτι τεστάρει τις ‘‘νοητές’’ αντοχές του forum πάω πάσο.Απο την άλλη ποιό είναι το υβριστικό του thread???
Εγώ πιστεύω οτι απαξιώνουμε τα σκατά με αυτό τον τίτλο και είναι κρίμα αν σκεφτεί κανείς τον ρόλο τους στη βιολογική αλυσίδα(κοπριά κλπ…βλ. βιβλία Βιολογίας)

Αυτά…και συγγνώμη εκ των προτέρων αν ξύνω πληγές που δεν πρέπει…Τα ίδια θα έλεγα όμως και για ένα thread που θα ασχολιόταν με τους αναρχικούς, με τους κυνηγούς πάπιας,με τα μέλη της οργάνωσης σώστε τον θαλάσσιο ιππόκαμπο ή οτιδήποτε άλλο…
:roll:

χώθηκα κι εδώ!:stuck_out_tongue:
το θέμα προφανώς είναι ο τίτλος (που δηλώνει το θέμα και “εκπροσωπεί” το περιεχόμενο) που είναι προσβλητικός…

Ναι δε διαφωνώ…και το ‘‘Κάγκουρες’’ όμως είναι προσβλητικό αν το δούμε έτσι :stuck_out_tongue:

Συμφωνώ… Πρέπει να είναι κάτι πολύ extreem για να κλειδωθεί με αυτόν τον τρόπο…

άλλο να σχολιάζεις κριτικάρεις πρόσωπα της δημοσιότητας κι άλλου κοινωνικές (ε,πώς αλλιώς να το πεις?) ομάδες

Μαλακιες τωρα, αλλα χωνομαι κι εγω. Ετσι για συμπαρασταση στον αγωνιστη νεο Headshot…

Όταν κατακρίνουμε όλους τους σκυλάδες και μάλιστα όχι και με τον καλύτερο τρόπο?? Κοινωνική ομάδα είναι και αυτοί κατά μία έννοια…

πού είναι το υπόλοιπο “two minutes to locking team??”

Sumfwnw me ton filo headshot.Egw eipa kati sto off topic kai arxisan oloi na me krazoun!mexri to oti eimai mikros se hlikia akousa!an pragmatika prosevala kapoion mporei na vgei kai na mou to pei,kai den 8a ksana grapsw otidhpote politikou periexomenou!tapeina sugnwmh ston megalutero kai sofotero kurio gigatron!auta

Το ‘‘φασίστες’’ δεν αναφέρεται σε κοινωνική ομάδα.Είναι ‘‘ιδεολογία’’ ας πούμε.Μάλλον εκεί πάει το σκατά.
Κοινωνική ομάδα είναι οι χαμηλόμισθοι,οι άνεργοι,οι συνταξιούχοι…Μια κοινωνική ομάδα δεν την χαρακτηρίζεις με τον όρο σκατά :stuck_out_tongue:
Φαντάζεσαι να λέγαμε σκατά στους εμποροϋπαλλήλους ας πούμε ?
Κάποιος όμως θα μπορούσε να γράψει Κάγκουρες Προτεστάντες για παράδειγμα και να γίνει ένα θέμα συζήτησης στο Οff Topic μέσα στους κανόνες του forum,πέρα απο το τι φάγαμε σήμερα,τριαλαρί τριαλαρό :roll:

Eδω και τωρα thread “σκατα στους σκυλαδες”

για ποιο λογο κλειδωθηκε δεν καταλαβα ακομα…

Τέσπα, όσο είναι ανοικτό το thread μπορούμε να κάνουμε τη συζήτηση που θέλαμε…
Λοιπόν, ποιοί από σας μισούν και ποιοί αγαπούν τους φασίστες???:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δεν ντρέπεσαι να λες τέτοια πράγματα για τους σκυλάδες? Κλείδωμα εδώ και τώρα :stuck_out_tongue:

ρε παιδιά,συγνώμη κιόλας,αλλά υπάρχει topic σκατά στους σκυλάδες?
μήπως έχουν αναφερθεί πολλές τέτοιες εκφράσεις εδώ μέσα και έχουν μείνει χωρίς παρατήρηση?
το αν κάποιος είναι φασίστας και ανοίγεται ένα τέτοιο topic είναι προσβλητικό.και δεν μπορεί να βγει να πει “εμένα με θίγει αυτό το topic”

επισης, δεν καταλαβα ποιο ακριβως ηταν το προβλημα του gigatron???
προσβληθηκε???
ηταν ενα απο τα ποιο αξιολογα και συζητησιμα threads, εκτος μουσικης βεβαια… για αυτο ομως ηταν και στο off topic!!

Η ονομασία του thread θα ήταν άραγε αρεστή σε εναν φασίστα ο οποίος θα ήταν και κοπρολάγνος???

Εντάξει γιατί να μη βγει να το πεί ? Συζήτηση κάνουμε…Και σου είπα τη γνώμη μου…Και ο όρος κάγκουρες μπορεί να είναι προσβλητικό για κάποιον άλλο και ειδικά επειδή αναφέρεται σε δημόσια πρόσωπα…Τέλοσπάντων εγώ είπα απλά τη γνώμη μου σε σχέση με το κλείδωμα προηγούμενου topic που ίσωςαδικήθηκε σαν thread…
Αν χρειαστεί κάποια απάντηση καλύτερα να την πάρω public εδώ ή όπου αλλού…

μια φορα σοβαρος δε γινεται?

μα κι εγώ δεν σου απάντησα,την γνώμη μου είπα
το ίδιο είμαστε δω μέσα,λαουτζίκος:p