Στράτευση και στρατός

Καλός πολίτης ωρέ!!

Που στο διαλο πάμε ρε μαλάκες

καλη τυχη μαγκες οσοι μπαινετε αυτη την βδομαδα…

:? :?

ευχαριστουμε ντεθακια.

Αυτό. 1 + σήμερα…

KEMX παρουσιαζεσαι φριδομ? Άντε καλή θητεία να έχετε μάγκες…

ΚΕΠΒ Θήβας. Να 'σαι καλά

καλή θητεία σε όσους πάνε αυτόν τον καιρό.
καλά κουράγια

Καλή θητεία σε όλους! Don’t worry όλα μια ιδέα είναι :wink:

Yπάρχει ένας χρυσός κανόνας για τη στρατιωτική θητεία: “όπως τη δεις, έτσι θα την περάσεις”. Κοινώς, αν τη δεις μίζερα, μίζερα θα περάσεις, αν τη δεις τρελίτσα, θα είσαι μια χαρά.

Μη μασάτε, όσο “χάλια” ή καλά να είναι, είναι οι τελευταίες διακοπές. Άπειρος χρόνος για σκέψη γενικά:lol:. Κρατήστε τα καλά (φιλίες).

Kαλη θητεια μαγκες.
Μη μασατε, χαλαρωστε, μη παιρνετε τπτ στα σοβαρα και περασετε τελεια! Ενας μικροκοσμος ειναι που καποια στιγμη θα τελειωσει. Δειτε το σαν κατι που δε θα κανετε ποτε ποια στη ζωη σας: απο το να κανετε γοπινγ στο να φυλατε σκοπετα οταν κανονικα θα κοιμοσασταν βλεποντας καμια ταινια.
Και εγω παλυ προτινω Κυπρο!

Νταξει, πριν λιγο ξυριστηκα. Αφου αντεξα και αυτο μια χαρα θα περασουμε:p:lol::roll:

να ειστε καλα παιδες!

Μια χαρά θα περάσεις; Μην παραμυθιάζεσαι… τέλειωσε η ζωή που ήξερες! Μόλις πατήσεις το πόδι σου στο στρατόπεδο, θα πήξεις! Δεν θα ξέρεις από που σου έρχεται! Θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις!

[SPOILER]Μην ψαρώνεις :stuck_out_tongue: μια χαρά θα είναι βασικά… ειδικά αν βρεις και καλή παρέα εκεί, θα γίνεται άπειρος χαβαλές για να ξεχνιέστε από τις μαλακίες του στρατού :wink:[/SPOILER]

Καλη θητεια μαγκες και μην μασατε θα περασει γρηγορα :wink:

Kαι ο αδερφός μου αύριο μπαίνει Γρεβεννά.
Καλή θητεία παιδιά. Μια χαρά θα περάσετε! Ούτε ευθύνες ούτε βάναυσες σκέψεις, στον στρατό θα στε. :stuck_out_tongue:
Πω κοντεύει ένας χρόνος που μπήκα…:roll:

φρήντομ, όταν αρχίσουν οι έξοδοι αν έρθεις Λιβαδειά καμιά βόλτα στείλε ένα πμ να βρεθούμε για μπυρίτσα και Παπακωνσταντίνου :wink:

Παιδες σημερα πηρα το απολυοχαρτο μετα απο 1 χρονο θητειας στο Ναυτικο. Πηρα πισω την πολιτικη μου ταυτοτητα, πλεον ειμαι και παλι πολιτης. Και τωρα αρχιζουν τα πραγματικα ζορια…

Καλη θητεια σε οσους μπαινουν τωρα, μην μασατε, μια μαλακια και μιση ειναι, θα περασει νερακι. Πριν μπω ειχα ξενερωσει την ζωη μου γιατι δεν γουσταρω στρατοκαυλικια κτλ αλλα ο καιρος περναει γρηγορα τελικα. Σε φασεις θα τρωτε ξενερες, θα τσαντιζεστε, αλλα στο τελος θα λετε “ποτε περασε ο καιρος?” Εγω δεν μπορω να συνειδητοποιησω οτι πριν απο ενα χρονο πηγα να παρουσιαστω, μου φαινεται λες και ηταν πριν 3 μηνες.

Καλη θητεια σε ολους λοιπον και χαλαρα…

Που ήσουν ρε angus, γιατί την ίδια χρονική περίοδο μου φαίνεται ήταν και ο κολλητός μου μέσα;

Γνωριζεις απιστευτο κοσμο στο στρατο. Ατομα που αν δεν υπηρχε στρατος δεν θα τους εβλεπες ουτε κατα λαθος. Τοσο στελεχη κυριως εποπ και εμθ οσο φανταροι.

Θυμαμαι με καλες αναμνησεις τους περισσοτερους αξιωματικους που βγηκαν από ευελπιδων. Οτι και να’ναι προκειται για μορφωμενα παιδια και στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν θα χετε προβλημα μαζι τους. Υπαρχουν και κατι μπουμπουκια βεβαια… Αλλα το επιπεδο εχει ανεβει.

Το προβλημα ειναι στους καραβαναδες εμθ, στους εποπ και σε πολλους από τη ΣΜΥ. Εκει παιζει πολλη κακως εννοουμενη βλαχια, χαζα και αμορφωτα παιδια και δεν ειναι τυχαιο οτι η οποια προσβαση της ΧΑ στο στρατο, εγκειται σε κατι τετοιους.

Α και μακρια από τις γυναικες ειτε εποπ ειτε αξιωματικους. Μια καλημερα και ως εκει.

Καλά για ΧΑ δεν θέλω να σκέφτομαι το συντριπτικό ποσοστό των μόνιμων που την στηρίζουν και τα αμόρφωτα παιδιά που την ψηφίζουν.