Στράτευση και στρατός

Μπαίνω Μάρτιο και εγώ σιγά σιγά. Μεσολόγγι. Για πείτε οι παλιοί που έχετε πάει σε αυτό το κέντρο τι παίζει; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

2003 εγω, χαλαρότητα. Τα βασικά και τίποτα άλλο. Βέβαια έχουν περάσει και 13 χρόνια

Όντως όλα cool; Ακούγονται διάφορα γενικά, πως είναι αυστηρά τα πράγματα εκεί κτλ αλλά άλλοι λένε αυτό που λες και εσύ, πως είναι χαλαρά τελείως

Υποθέτω πρέπει να βρεις κάποιον πολύ πρόσφατο για να σου πει αν είναι χαλαρά ή όχι. Αυτά αλλάζουν ακόμα και από εξάμηνο σε εξάμηνο αναλόγως με το διοικητή του στρατοπέδου.

Επίσης κάποια σώματα είναι εξ’ ορισμού πιο χαλαρά, και στατιστικά αποκλείεται να σε τεντώσουν.

Επειδή δε θυμάμαι, τι ακριβώς είναι μεσολόγγι; Πυροβολικό;

Πεζικό, υγειονομικό.

Είχα ένα φιλαράκι που πήγε εκεί το 2004 . Ζωή κ κότα !

Λες για αυτό να με πήραν εκεί; Έχω τελειώσει τεχνολόγος- ακτινολόγος.

Anyway, όλοι λένε για ζωή και κότα οπότε έτσι θα είναι η φάση λογικά

Thanks, καλή μου θητεία :stuck_out_tongue:

Δε θέλω να σε αγχώσω metal militia, αλλά κάτι σειρές μου που είχαν παρουσιαστεί Μεσολόγγι έκαναν λόγο για πολύ τέντα καταστάσεις. Καμία σχέση με τη ζωάρα που λένε οι παλιότεροι που αναφέρονται σε κάτι 2003, 2004 κτλ. (η δική μου σειρά είναι πολύ πιο πρόσφατη - 2012 συγκεκριμένα. Δεν αποκλείεται πάλι να έχουν αλλάξει τα πράγματα, απλά έχε το κατά νου).

Τώρα αν εσύ πας για υγειονομικός δεν έχω ιδέα τι σημαίνει αυτό πρακτικά. Anyway, καλή θητεία σου εύχομαι μαν. Και κοίτα μη γίνεις κάνας γαμωσείρης ε; :stuck_out_tongue:

Υγειονομικό σημαίνει κάθομαι και ξύνω τα παπάρια μου ! Μην το αγχώνεις ρε το παλικάρι !:slight_smile:
Άκου τον Dallas τον παλιό αγόρι μου .

O Βλάχος ήταν ο παλιός. Ο Νταλας ήταν ο γόης

Σωστός . Κάτσε να βάλω να δω κανα best of να γελάσουμε λίγο .
Φίλε Παντελή να είσαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις και τον αντίστοιχο . …χλαπατσα ! Θα σου πούμε και τον τροπο που θα τον κανείς δικο σου άνθρωπο και στο Φινάλε θα σε καβαντζώνει κιόλας !

Είναι αρκετά παλιά η εμπειρία μου οπότε δεν ξέρω τι κλίμα παίζει πλέον. Ισως ειναι οπως τα λεει ο γερογρακχος

Χαχαχα σε ευχαριστώ! Δεν ξέρω τι είναι ο γαμωσείρης όμως :p’'
Επίσης ποιος είναι ο χλαπάτσας και πως τον κάνεις δικό σου;

Το χαρτί που πήρες τι λέει; Σε ποια μονάδα του Μεσολογγίου μπαίνεις;

Αν όντως είναι υγεινομικό, τότε η μεγαλύτερη ταλαιπωρία σου θα είναι εκεί - στο Μεσολόγγι. Μετά, όπου και να πας, θα είσαι άνετα και επειδή πολλοί θα σε έχουν ανάγκη, μπορείς να περάσεις ακόμα καλύτερα.

BTW ρόλο παίζει και σε τί ηλικία θα μπεις. Λογικά στο υγειονομικό μπαίνει κόσμος που έχει πάρει το πτυχίο ή τελειώνει, οπότε είναι από 25+ εως 40… Και σε αυτές τις ηλικίες, δύσκολα σε τεντώνουν, ειδικά αν είσαι ελάχιστα “αξιοπρεπής” (δεν κάνεις φασαρίες, καραγκιοζιλίκια κτλ.)

Λογικά, ναι. Εντάξει, καλά θα είναι για σένα ρε.

Ρεεε μην το αγχώνετε το παιδί. Πλέον κέντρο= 10 αναφορές τη μέρα και παρέλαση. Ισα ισα να σε κουράζουν λίγο. Εγώ Αυλώνα ήμουν και μόνο ζωάρα. Φίλος που ήταν μεσολόγγι πρόσφατα πριν ενα χρόνο, μέσα στο 2015 δηλαδή, μου είπε ότι ήταν πολύ καλά.

Μονάδα έχει σημασία που θα είναι και τους περισσότερους μήνες.

Μονάδα καμία παραμεθόριο να σφίξουν και λίγο τα γάλατα !

μια χαρα θα περασετε ρε, τι αγχωνεστε
τις καλυτερες διακοπες μου τις εκανα στο στρατο, 9 μηνες ξυσιμο (Σουφλαρα εβρου)
στ αρχιδια σας να στε και δε θα χετε θεμα

9 μηνες καρναβαλι και βαρεμαρα με τις καλες του στιγμες καποιες φορες ομως. Μη παιρνετε τιποτα στα σοβαρα και υπομονη μεχρι να τελειωσει. ΕΛΔΥΚ 309.

πριν 10 χρονια ημουν ΕΛΔΥΚ…πως περασε ετσι ο καιρος…