Στράτευση και στρατός

…σημερα (χτες δηλαδη) περασε ο γιος μου (ο μεγαλος) περιοδευων…8O

Hello everyone! Τελείωσα Μεσολόγγι και ορκίστηκα την προηγούμενη εβδομάδα. Καλά ήταν, σφιχτά μεν σε σύγκριση με άλλα κέντρα και λίγο πήξιμο αλλά όχι κάτι πέρα απο τις δυνατότητες ενός μέσου ατόμου. Οπότε θετικά τα πράγματα ως στιγμήν. Μιας και έχω κατ’εξαίρεση, τώρα σήμερα πήγα στην μονάδα μου, ΑΣΔΥΣ Αθήνα. Εβδομάδα προσαρμογής κι έτσι. ΣΠΕΝ ξεκινάμε τώρα άμεσα;

ΑΣΔΥΣ ε; Είχα κάνει τους τελευταίους 3 μήνες εκεί… Ψιλοζωάρα είναι, ειδικά όταν παλιώσεις… Κοίτα να μπεις σε κανά γραφείο… Αν είναι οι ίδιοι εκεί τότε να ξέρεις ότι στον εφοδιασμό και στους οδηγούς θα περάσεις καλά αν είσαι Παναθηναϊκός! :lol:

Λογικά θα σε πάει 1-1 και όταν έχει πολύ κόσμο, πιο καλά ακόμα. Αν μπορείς να χωθείς και να πάρεις κρεββάτι στο μικρό - ενδιάμεσο - θάλαμο με το A/C ακόμα καλύτερα! 8)

Α ρε βυσματα…θυμάμαι μας πήγαινε 3-1 και λέγαμε -καλά είμαστε τώρα! (σε σχέση με κάτι εμπλοκες τύπου 7+ -1).
Το Α/C δεν το σχολιάζω…

Το A/C προβλεπόταν για τη σειρά μου…
Όταν πήγα είχα σπάσει την κατοστάρα, σιγά μην κοιμόταν ο παλιός μες στη ζέστη! :stuck_out_tongue:

Σχετικά με τις εξόδους, είναι καθαρά θέμα ατόμων. Μπορεί να σε πάει χάλια στην Αθήνα, δίπλα στο σπίτι σου και να κάνεις ζωάρα στον Έβρο. Εγώ πάντως όταν πρωτοέφτασα Έβρο με είχε πάει 11-1!

8O

Πράγματι, ισχύει αυτό.