Αεκαρα

@Manson

Aν θες πες γνωμη για το τι πιστευεις οτι θα γινει στο Κας…

Δυστυχως η ευτυχως ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα το CAS θα κρινει σε ποιον θα παει ο τιτλος.Δεν πιστευω σε
τπτ μιας και η καλαμαρια πλεον επεσε οποτε… Νταξει το ματς δεν αξιζει σχολιασμο.

α. η ένσταση έχει κατατεθεί και δεν ανακαλείται

β. λένε πως το κας θα βγει την Τετάρτη. κάποιοι λένε Σάββατο. άντε να βγει να δούμε.

ΑΕΚάρες πάλι χάλια η ομάδα ε ? κάθε χρονιά ρίχναμε 4 σε ΠΑΟΚ, γαύρο αβίαστα… πάλι χάλια…

Αν πάρουμε κούπα να μην την πανηγυρίσετε

Tι γκολαρα χθες εβαλε ο Καλλον?
Δεν ειδα πουθενα αν ειπε κανεις τιποτα!!Πιστευω να τον κρατησουν,αυτος ο παικτης με κανονικη προετοιμασια μπορει να προσφερει πολλα…

Τωρα στην χειροτερη περιπτωση που παμε Playoff ποια η αποψη σας?Προσωπικα θελω αν δεν κατσει το ΚΑΣ να βγουμε τριτοι τουλαχιστον να κανουμε μια νορμαλ προετοιμασια,να γινουν οι μεταγραφες με ηρεμια,ο Δωνης να μονταρει την ομαδα!

Εγώ έχω ακούσει πως το CAS θα ανακοινώσει αν εκδίδει ασφαλιστικά μέτρα για τη μη επικύρωση την άλλη Κυριακή της βαθμολογίας και όχι την απόφαση…

Το ματσάκι με τον Αστέρα πως το βλέπετε??? Ο αστέρας θέλει έναν βαθμό τουλάχιστον για να μπει στα play off…

Για πες μας τι εκανε μεχρι την 26η αγωνιστικη η ομαδαρα μας,καλο ειναι να κρινουμε συνολικα και οχι μονο
απο τις 3-4 τελευταιες αγωνιστικες.Η καλη εικονα της ΑΕΚ στις τρεις τελευταιες αγωνιστικες δεν αλλαζει την χαλια και εντελως απαραδεκτη εικονα που ειχε η ομαδα τις πρωτες 26 αγωνιστικες.

Αυτον τον παοκ 4 γκολ τον ριχνει και ο αστερας τριπολης οποτε μην τρελαινεσαι οτι καναμε και τιποτε το φοβερο.:-k ΑΕΚ ειμαστε ολοι το ιδιο και θα πανηγυρισουμε ολοι το ιδιο αν παρουμε το πρωταθλημα.

26 αγωνιστικες δεν παραδεχοσασταν μερικοι τα χαλια ,τωρα που παιξαμε κ 3 καλα ματς σε ολη τη χρονια βγηκατε να μιλησετε…:–

Ηρεμία…

Ο Ισμαελ Μπλάνκο μπορεί να θεωρείται ήδη ο κορυφαίος σκόρερ της Σούπερ Λίγκ. Με το γκολ, που πέτυχε απέναντι στον ΠΑΟΚ, ο “Ζορό” έφτασε τα 18 γκολ, αφήνοντας πίσω τον Κοβάτσεβιτς (17). Ο Σέρβος δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στο τελευταίο παιχνίδι των “ερυθρολεύκων” και ο έτσι ο μοναδικός, που καταδιώκει τον Μπλάνκο είναι ο Σαλπιγγίδης, που έχει όμως μείνει στα 15.
www.supersport.gr

Ένας παίχτης που περίπου στο 1/3 των παιχνιδιών έμπαινε αλλαγή, ήρθε από ένα εντελώς διαφορετικό πρωτάθλημα και μάλιστα θεωρητικά κατώτερο του ελληνικού, ξεπέρασε τις όποιες δυσκολίες (όπως ο θάνατος του πατέρα του) και κατάφερε να βγει, αν δεν υπάρξει κάποια τρομερή ανατροπή ή έφεση :stuck_out_tongue: , πρώτος σκόρερ στη Super League.
Μπορεί τα σουτ του να μην είναι άψογα αλλά βρισκόταν πάντα στην κατάλληλη θέση την κατάλλη στιγμή και έσπρωχνε την μπάλα στα δίχτυα.
Μακάρι αυτός ο παίχτης να μείνει και του χρόνου στην ΑΕΚ και να παίξει και Champions League.
Μπράβο του.=D> =D> =D>

Εσυ τι λες?? Να λεγαμε μεχρι την 26η αγωνιστικη οτι ειμαστε χαλια και μετα να κανουμε γαργαρες???
Αυτα ειναι για τους ΑΕΚαρες, ειπαμε.

Οποιος εχει ματια βλεπει και κρινει.Εσυ συνεχισε την κατηγοριοποιηση σε Αεκαρες και σε πραγματικους Αεκτζηδες.Εγω δεν θελω το πρωταθλημα, δεν θελω η ομαδα μου να πηγαινει καλα,δεν θελω να την βλεπω να παιζει καλη μπαλα,ειμαι εχθρος της ΑΕΚ,ειμαι ΑΕΚΑΡΑΣ.:-- :-s

[SIZE=“5”]
ΕΙΜΑΙ ΑΕΚΑΡΑΣ[/SIZE]
:yahoo: [SIZE=“5”]YEAHHHH![/SIZE]

Ρε χαλαρώστεεεε…
Το πιο θετικό από όλα αυτά πάντως είναι ότι η αγωνιστική κατάσταση της ομάδας καλυτέρεψε. Δεν ξέρω ποιος και τι παρενέβη για να ξεπεραστούν όλα αυτά τα παρασκηνιακά, αλλά το γεγονός είναι ότι είτε εξαλείφθηκαν είτε δεν επηρεάζουν αγωνιστικά την ομάδα.

+1
Ούτε εγώ έχω καταλάβει αυτήν την κατηγοριοποίηση…Κι εγώ πριν το παιχνίδι με τον ΟΣΦΠ έβλεπα μια άθλια ΑΕΚ να σέρνεται στα περισσότερα παιχνίδια και να νικάει τελικά τις περισσότερες φορές για κωλοφαρδίστικους λόγους. Και επειδή είχαμε την καλύτερη επίθεση τι σημαίνει; Νικήσαμε τον Πανιώνιο ας πούμε στον 1ο γύρο με 3-0. Πλασματικό σκορ όσο δεν πάει… Το σκορ έπρεπε να είναι 1-3 στο ‘70. Νικήσαμε την Ξάνθη 3-0 πριν ένα μήνα περίπου… Την έβλεπα κα μέχρι το 70’ περίπου πάλι μου ερχόταν να ξεράσω. Η επιτομή του άθλιου ποδοσφαίρου. Μονότερμα μας έπαιζε η Ξάνθη. Και μετά βάζαμε ένα κωλόφαρδο γκολ και η άλλη ανοιγόταν και βάζαμε άλλα 2 χωρίς να τα αξίζουμε σε καμία περίπτωση κρίνοντας από την συνολική εικόνα του παιχνιδιού.
Και πάρα πολλά ακόμη… Από το παιχνίδι με τον ΟΣΦΠ και για 3 παιχνίδια σερί παίζουμε μπαλάρα όπως θέλαμε να βλέπουμε την ΑΕΚ από την αρχή της χρονιάς.
Τώρα αν αυτά τα βλέπουν μόνο οι “ΑΕΚάρες” και όχι οι “γνήσιοι” ΑΕΚτζήδες, τότε μάλλον οι “γνήσιοι” θα πρέπει να αρχίσουν να βλέπουν περισσότερο ΑΕΚ (και όχι αριθμούς και στατιστικά γιατί και ο ΟΣΦΠ λένε είναι πρώτος αλλά @@ είναι) και να μιλάνε λιγότερο…

δεν ξερω αν αναφερθηκεε πιο πριν ,δεν παρακολουθω και τοσο το τοπικ για την ομαδα, μαθευτηκε οτι ο Αστερας δεν επρεπε να εχει εναν παικτη διαθεσιμο στο ματς με την ΑΕΚ στην Τριπολη
η ΑΕΚ το μαθαν αλλα δεν εκαναν ενσταση λογω περηφανειας προφανως , λεγοντας οτι δικαια χασανε

ουτως ή αλλως δεν νομιζω να το ανεχονταν οι οποδοι της

συγκρισεις…

Αυτό πρώτη φορά το ακούω… Πηγή;

το διαβασα στην sportday πριν καμια βδομαδα

και το πε ο αντιπροεδρος της ΑΕΚ Νικος Κουλης χθες σε μια εκπομπη του alpha επισημα

εντιντ

ο παικτης ηταν ο Φυντανιδης

O παικτης ειναι ο Φυντανιδης και υπηρχαν καποιες σκιες για την μεταγραφη του αλλα τελικα ειναι νομιμη. Γι άυτον τον λογο ο Αστερας αλλωστε συνεχιζει να χρησιμοποιει τον παικτη στο πρωταθλημα νομιμα και χωρις να αντιδρουν οι αντιπαλοι του.Σε αντιθεση με την Καλαμαρια που εχουν την φωλια τους λερωμενη.Απλα η ΑεΚ προσπαθει να δημιουργησει εντυπωσεις.

νομιζω σε εκεινο το ματς δεν ειχε προλαβει να εκδοθει το δελτιο του
οσο για την Καλαμαρια ειναι μαλακια της ΕΠΟ

Ναι η ΑΕκ είναι ηθική ομάδα δεν κάνει τέτοια…Ούτε σφύρισγμα δεν έχει πάρει…Και να έπαιρνε δηλαδή θα απαιτούσε την επανάληψη του αγώνα 8O

Επίσης για αυτό το θέμα με τον Αστέρα έχει βγάλει ανακοίνωση και ο Αστέρας…

η μεταγραφη ειναι καθαρη,κανονικοτατη ,νομιμη απλα οι εφημεριδες προσπαθουν να φτιαξουν κλιμα …τεσπα με κατι "χαρτια " η αεκ πριν μερικα χρονια δεν επεσε 4 κατηγορια αν θυμουνται μερικοι μερικοι.