Αεκαρα

Αμε. Φτάνει να μην παίρνει κόκκινες ο αντίπαλος γιατί αποδιοργανωνεται

Ναι, αλλα ο κυρ Βασιλης ειναι και 100 χρονια μπροστα!

Ο μανωλας και ο μελιτζανιδης δεν ηταν στα μαχαιρια πριν 1-2 χρονια με βαριες κουβεντες εκατερωθεν?,τωρα ο μανωλας ειναι υπηρεσιακος προπονητης και αν κανει 2-3 νικες ισα που μενει στο παγκο μονιμος.

O αραβιδης αν δεν διαβαζε τη ανακοινωση της θυρας 7 στα αποδυτηρια για να ντοπαρει τους συμπαικτες του,ποσο χειροτερα θα ηταν τα πραγματα?

Μπαλάρα! Εχει ανεβεί πολύ ο Μπαρμπόσα και πρέπει να παίζει γιατί δίνει πλάτος αντιθέτως με το να παίζουν τα 3 δεκάρια. Από αυτους τους 3 θεωρώ ότι ειναι πιο ουσιώδης ο Βάργκας από τον Ντιέγκο. Ο Μάνταλος δεν το συζητάω ειναι ο κορυφαίος. Μ αρέσουν πολύ και τα 2 πλαγια μπακ.

Τραγικοί όλοι αυτοί από την Original που έβριζαν χτες το Μπάγεβιτς. Όλοι αυτοί μαζί δεν έχουν προσφέρει ούτε το 1/1.000.000 από αυτά που έχει προσφέρει ο πρίγκιπας στην ΑΕΚ. Όσον αφορά το άλλο θέμα που συζητάτε, το ταβάνι της ΑΕΚ είναι τα πλέι οφ. Ο αποκλειστικός υπεύθυνος της μέτριας χρονιάς είναι ο ψευτοτίγρης και το παραμύθι που πούλαγε στον κόσμο της ΑΕΚ. Ερχόμαστε, θα τους πω εγώ πότε θα φοβηθούν και άλλα τέτοια ωραία που καλλιεργούσαν ψεύτικες ελπίδες πρωταθλητισμού. Στην πράξη δεν έβαλε το χέρι στην τσέπη καθόλου. Ή μάλλον το έβαλε. Έδωσε 150 χιλιάρικα για να πάρει κάποιον Ανδρεόπουλο από την Κέρκυρα. Η ομάδα δεν έχει στόπερ, εξτρέμ και φορ. Στόπερ πήρε κάποιο σαπάκι ονόματι Άρθο από το πρωτάθλημα του Ισραήλ, φορ πήρε τον τελειωμένο Τζιμπούρ και εξτρέμ δεν πήρε καθόλου. Ένα μήνα μας έπρηζαν με τον Λούκα (παιχταράς!) αλλά ο καβουροτίγρης προτίμησε τελικά να μη βάλει το χέρι στην τσέπη.

ξύπνησαν οι αεκάρες και κατάλαβαν ότι τους κοροιδεύει ο μελισσανίδης?

Ο κρισαντους βγαζει σιγα σιγα τα λεφτα του.:stuck_out_tongue:

Από τον Τζιμπούρ θα βάλει πιο πολλά :stuck_out_tongue:
Εγώ χάρηκα το μπάσκετ! Ανεβαίνει η ομάδα

Αθλιο θεαμα το ντερμπι με τον παναθηναικο,παιχνιδι κεντρου με ελαχιστες φασεις,δεν τριτωσε το κακο σε τριτο συνεχομενο ντερμπι,εστω ο ποντος κατι ειναι.Παλι τραυματιας ο μανταλος,μονος διασωθεντας ο μπαρμποσα.

O καημένος ο Μάνταλος τρώει πολύ κλωτσίδι σε κάθε αγώνα γιατί είναι μεγάλη σβούρα. Πολύ βαρετό παιχνίδι που θα χε αλλάξει αν ο Βάργκας ευστοχούσε στην απίστευτη ασίστ του Μπαρμπόζα. Μ άρεσε που εκεί που φάνηκε να χάνουμε τον έλεγχο επένεβη εύστοχα ο Πογιέτ με τον Κορδέρο και προς το τέλος θα μπορούσε και να το χε κλέψει αν υπήρχε περισσότερη ποιότητα μπροστά

Πολυ θετικος ο Μπαρμποσα στο πρωτο μερος, καλος και ο Ντιντακ, μετριος Γκαλο.
Ο Μακης το παλευει αλλα δεν…
Η ΑΕΚ πηγαινε για σιγουρα πραγματα / Χ και το καταφερε, και ας επαιζε καλυτερα.
Βαρετο ματς, αλλα τουλαχιστον ειδα συνεργασιες παικτων και 2-3 καλες φασεις.

Malaka βαργκας,malaka μπαροχα,αυτο,τιποτ’αλλο για το ματς με αστερα.

Καλά για τον βλακοβάργκας τι να πει κανείς. Για τον Μπαρόχαγενικά έχω παρατηρήσει ότι σπάνια αποκρούει καλά. Δεν μπλοκάρει και του φεύγει πάντα εκει γύρω. Έχουμε ξαναφάει έτσι γκολ φέτος.
Λάθος νομίζω και η χρησιμοποίηση του Μάνταλου εξ αρχής αφού ηταν από πρόβλημα

Ρε παιδια βλεπει κανεις μπασκετ; Αυτον τον Ανοσικε πως τον πηραν; Ο Κρισαντους μπροστα του ειναι παιχτουρα

Το θέμα είναι τι έχετε δώσει στον Μαυροκεφαλίδη και παίζει (επιθετικά τουλάχιστον) σε φάση Κάρλ Μαλόουν.

Πάντως επειδή διάβαζα κάμποση γκρίνια, μια χαρά βλέπω να τα πηγαίνει η ΑΕΚ τουλάχιστον στο ξεκίνημα της χρονιάς (5-0 πρωτάθλημα, 3-2 ευρώπη), παρότι ίσως κερδίζει κάποια ματς πιο δύσκολα απ’ το αναμενόμενο. Αν βρει και 2 έστω αξιοπρεπείς παίκτες αντί των Ανοσίκε, Σκραμπ θα βελτιωθεί κι άλλο.

Κ γω ικανοποιημένος είμαι. Αν υποθέσουμε οτι και με αντικαταστάτη του Ανοσίκε και παραπάνω δέσιμο θα υπάρχει και άλλη βελτίωση, είμαι αισιόδοξος. Απλά πραγματικά αναρωτιέμαι πως βρήκαν τον Ανοσίκε. Χτες έφαγε 3 καλάθι κ φάουλ σε 5 λεπτά και γενικώς όποτε πήγαινε μέσα η μπάλα δεν υπήρχε πουθενά. ΕΠιθετικά δεν το συζητάω. Το μανταλάκιας είναι κολακευτικό

Ο Ανοσίκε είχε υπογράψει στην Λαμποράλ κι έφυγε μόλις πήραν τον Μπουρούση, οπότε υποθέτω πως αυτό, σε συνδυασμό με τα στατιστικά του στην Ιταλία (πρωτάθλημα-παράδεισος των undersized/αθλητικων centers) ήταν που του ανέβασαν το βιογραφικό.

Ο Σκραμπ διακοσμητικός είναι. Μάλλον επιστρέφει Ντελινινκάιτις. Επίσης ο Ανοσίκε θα πάρει πόδι το συντομότερο, για αυτό και έφεραν Μαυροειδή.

Γκρίνια υπήρχε στις αρχές όταν δεν είχε στρώσει η ομάδα. Προσωπικά ούτε εκεί έβλεπα λόγο για γκρίνια, γιατί ήταν υπερβολικά νωρίς. Μόνο στην Ελλάδα θα ακούγαμε να φύγει προπονητής μετά από 4 αγώνες (γιατί έπαιζε αρκετά τέτοια μίρλα). Η ομάδα μου αρέσει, έχουν γίνει κάποιες λάθος κινήσεις (π.χ. ανταλλαγή Αθηναίου - Κατσίβελη, Ανοσίκε, Γουώρεν), αλλά βγάζουμε τσαγανό και το διπλάκι χθες ήταν μούρλια. Βγάζει υγεία στο παρκέ και πραγματικά το χαίρομαι, μου είχε λείψει η μπασκετική ΑΕΚ.

Τι κανει ο πρόεδρος στο μπάσκετ ρε παιδιά! Πήρε και τον Κούπερ! Φοβερός!

Ο προεδρος κανει,ο σακοτα τι σκατα κανει? 2 τρομπονια απο γαλατα,αρη με αμυνα σουρωτηρι.

Επιστροφη τζιμπουρ,οσο και αν τον κραζουμε, μπροστα σε αραβιδοπλατελες,αν φυσικα χασει τα κιλα,θα φαινεται η μερα με τη νυχτα.