Αεκαρα

Είναι προφανές ότι δεν υπάρχει πια κίνητρο. Εδώ δεν ξέρουμε αν του χρόνου θα παίζουν ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη και πρέπει να υποστούμε τη φοβερή αγγαρεία των play-offs για ποιο λόγο; Αφού έτσι κι αλλιώς στο Europa θα καταλήξουμε όλοι.

Εγώ πιστεύω ότι η ομάδα θα είχε άλλη εικόνα στο Κύπελλο που ήταν ένας υπαρκτός στόχος. Τώρα όλο το ενδιαφέρον βρίσκεται στο γηπεδικό θέμα και δευτερευόντως στο να κρατήσουμε τον Poyet (οπωσδήποτε) και να βελτιώσουμε το ρόστερ.

edit: τώρα είδα το post σου αγαπητέ Red Viper! Με τους Έλληνες έχω κι εγώ απογοητευτεί, ειδικά με τον Μάνταλο. Δεν ξέρω αν δεν μπορεί παραπάνω ή αν δε θέλει να παίξει για δικούς του λόγους (ένιωσε ντίβα; δε γουστάρει τον προπονητή;). Για τον Μπακασέτα τι λένε εκεί στην αγαπημένη Πλατεία;

Που σαι ρε επικέ φίλε μου Ακίλης να δούμε μαζί κανα αγώνα?? Θα κατεβεις στην πλατειαρα μας καθόλου?? Ο Μπακασέτας παίζει ανάμεσα σε ΑΕΚ κ ΠΑΟΚ. ΑΕΚτζης ειναι λεει, αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει. Οσο πιο καλα παίζει τόσο πιο δύσκολο θα ναι να τον αρπάξουμε. Η αλήθεια πάντως όπως λες, ειναι οτι ακόμα δεν ξέρουν καν τι ξημερώνει του χρόνου, οπότε δύσκολο να σχεδιάσουν πράματα. Και εγώ θέλω να μείνει ο Πογιέτ. Ελπίζω ότι η εικόνα οφείλεται στο υλικό και στον γενικά κακό σχεδιασμό του.

Καθε φορα τα ίδια. Βάργκας, Νανος ανούσιες σβούρες, άσχημες επιλογές και κορμιά που αντέχουν 50 λεπτά. Μόνο Μπαρμπόζαρος. Ουσία, τέχνη, δύναμη, 2 ασιστ! :stuck_out_tongue:

Έρχομαι για Πάσχα σε 2 βδομάδες. Είχα σκοπό να πάω και στον τελικό του Κυπέλλου, αλλά τώρα χλωμό (ακόμα κι αν ξαναρχίσει, δε νομίζω ότι προλαβαίνει ο τελικός να γίνει στις 23 όπως ήταν προγραμματισμένο). Αλλά ένας μακροσκελής καφές στην Πλατεία, βλέποντας τίποτα play-offs και ακούγοντας ανάλυση Red Viper για τη φετινή ΑΕΚ, τη νέα σεζόν Game of Thrones και το επικό doom metal :stuck_out_tongue: είναι κάτι που αναμένω με χαρά!

Aκίλης χαίρομαι πραγματικά. Ανυπομονώ. Έχουμε πολύ κατς απ να κάνουμε!

Δηλαδη ο πεκχαρτ εβαλε χτες 2 γκολ και καθαρισε τον νιονιο,με 10 παικτες,μαιστα.

Ρε τα βλαμμενα στο μπασκετ,παλι χασανε δικο τους παιχνιδι,τιποτα δεν εχει δειξει ο ζντοβς,μπουλο μαζι με σακοτα να ερθει κανενας αλλος.

Αδιανόητα τραγική ομάδα

Κ στο μπάσκετ και στο ποδόσφαιρο που δυστυχώς βλέπω τώρα

Παει και ο Πογιετ. Με μια ασαφη εντελώς δήλωση. Πραγματικά απορώ ο Μελισσανίδης τι κάνει όλη την χρονιά. Τραγικοί χειρισμοί, σχεδιασμοί, επιλογές κτλ κτλ κτλ…

Τι να πεις, για άλλη μια φορά το DNA μικρής ομάδας υπερίσχυσε. Ο άνθρωπος ήταν κανονικός προπονητής, ζήτησε κανονικούς παίκτες και να μην έχει το Βάτραχο στα πόδια του, ε πώς να τα δεχτεί όλα αυτά ο άλλος που νομίζει ότι ζούμε ακόμα στα 90’s;

Το ποιος είναι ο Πογέτ φάνηκε στα ντέρμπι του δεύτερου γύρου, που θυμηθήκαμε ότι είμαστε ΑΕΚ. Άντε τώρα με Μάνταλο και Πλατέλλα του χρόνου να χτυπήσουμε το γαύρο παιδιά! :lol:

Δεν έχω καμία όρεξη να ασχοληθώ με το Κύπελλο, καλύτερα βασικά να αποκλειστούμε από τον Ατρόμητο για να γλιτώσουμε το διασυρμό στον τελικό.

Ελεος γαμω μολις το διαβασα.Αυτο που ειπες… μικρη ομαδα .

Πάντως με όλα αυτά σου ανοίγουν κ τα μάτια. Eβγαλε χτες αυτό το άρθράκι στο αεκ365 του Κετσετζόγλου. http://www.aek365.com/a-453926/to-aek365-anoigei-to-mauro-kouti-tou-diazugiou-me-pogiet.htm Ενα άρθρο που πιο πιθανό είναι να το χει γράψει ο Μελισσανίδης παρά οποιοσδήποτε αρθρογράφος ρεπόρτερ της ΑΕΚ. Πουθενά πχ δεν αναφέρεται ότι η ΑΕΚ ψαχνόταν για προπονητή εδώ και καιρό. Ως δια μαγείας αρνητικά σχόλια κατά της διοίκησης δεν υπήρχαν. Μόνο dislikes σε όσους γράφαν υπερ της διοίκησης. Εγραψα και εγώ ότι αυτη η άποψη είναι τιγκα Μελισσανιδικη και δεν το ανέβασαν ποτε. Μαλιστα διαπίστωσα ότι δεν μπορούσα και να κάνω λογκ ιν στον λογαριασμό μου…Πάω λοιπόν να σχολιάσω τα ίδια στο αντίστοιχο ποστ στο facebook του αεκ365. Το κάνω. Μαζεύω τα Like μου σε χρόνο dt. Ρίχνω μια ματιά μετά από δεκα λεπτά και όχι μόνο δεν υπήρχε το κομεντ μου, καθώς και κάποια άλλα που τα χώναν στον Μελισσανίδη, όχι βρισιές, αλλά με είχαν κάνει να μην μπορώ και να σχολιάσω. Νον πέηπερ, γκεμπελοτακτικές. Δυστυχώς ο Μελισσανίδης έχει μείνει όπως είπε και ο Αχιλλέας στα 90s. Τουλάχιστον διαπιστώνουμε και τι ρόλο βαράνε διάφοροι ρεπόρτερς κτλ. Κατα τα αλλα οι αντίστοιχοι του γαύρου τους μαραναν.

Να λες κι ευχαριστώ που ο montecristo δεν ασχολείται πια γιατί ούτε εδώ θα μπορούσες να σχολιάσεις.

Το σκέφτηκα :stuck_out_tongue:

Βασικα αυτο το αρθρο μου θυμιζει τα αντιστοιχα αρθρα που ανεβαζανε τα γραφεια τυπου της δικιας μας ΚΑΕ (sport24, redplanet) για να δικαιολογησουν τη φυγη Χαινς, Σλουκα κλπ που τα ριχναν ολα στους κακομαθημενους παικτες

Τα αγαπημενα νον πεηπερ…

Μόνο ως αστείο το εκλαμβάνει κάποιος αυτό, η ΚΑΕ Ολυμπιακός είναι το πιο αδύναμο επικοινωνιακά σωματείο από τα αποκαλούμενα μεγάλα στην Ελλάδα.

Αυτο που λες δεν εχει καμια σχεση με αυτο που λεω εγω
Τυποι σα το ψιλοπουλο του σπορτ24 και τον στεφανου του σπορτιτ γραφανε ακριβως τις ιδιες μαλακιες με αυτες του Κεφτετζογλου οταν φυγανε ο Χαινς ο Παπ και ο Σλουκας.
Τι για τηλεφωνα και φαξ που εστελνε η διοικηση στο χαινς και δεν απαντουσε, τι για μυστικα ραντεβου σλουκα ομπραντοβιτς διαβασαμε, τι για μεγαλες απαιτησεις του Παπ, ο,τι πιθανη και απιθανη μαλακια υπηρχε για να μην εκτεθουν οι αγγελοπουλοι

Α ξεχασα και το κορυφαιο “δε θα ξαναπροπονησει ο Ιβκοβιτς” που διαβαζαμε μετα τη φυγη του, το οποιο δε το χει πει ποτε και πουθενα και βγηκε προς τα εξω παλι απο τα φερεφωνα

Για να τα λεμε ολα,ο πογετ εκανε τις μαλακιες του στα τελευταια παιχνιδια,αλλα η ομαδα ηδη ηταν σε αγωνιστικη πτωση,ηταν λαθος απο μερους του να διαρρευσει οτι φευγει σε αυτη τη χρονικη στιγμη πριν τα ματς κυπελου,οταν υποτιθεται γινονταν συζητησεις για την ανανεωση του η οχι.

Ο μελισσανιδης απο την αλλη ηξερε οτι με περιορισμενο μπατζετ και ελευθερους παικτες απο τα πανερια των 150-200 χιλ δεν προκειται να μεινει ο πογετ.