Αεκαρα

Aν κάτσουμε να δούμε το κλάμα που χουν ρίξει οι γαύροι φέτος σε δυο μόλις παιχνίδια με το ΑΕΚάκι όπως το λένε οι ίδιοι, φανταζόμαστε εύκολα τι κλάμα θα χαν ρίξει αντίστοιχα αν ηταν αυτοί στην θέση των αλλων όλα αυτά τα χρόνια…

Ακούω σπορ φμ τώρα και μιλάνε γαύροι για την διαιτησία σήμερα. Απύθμενο γέλιο

Ρε angel7,εδω ο Phelps εκανε δηλωση οτι τα παραταει ολα και γραφεται στις ακαδημιες του Ολυμπιακου και εσυ ακομα διαπληκτιζεσαι? Ηδη ο Φορτουνης εχει δεχθει προταση να μας εκπροσωπησει στους Ολυμπιακους αγωνες καταδυσεων στη Βραζιλια και αντι να χαιρεσαι,καθεσαι και βριζεις.

Σε μια χρονιά που αλλάξαμε 3 προπονητές, είδαμε βασικό τον Άρθο, παρακαλάγαμε να βάλει κανα γκολ ο μπονανότε, νικήσαμε δις τον Ολυμπιακό κ πήραμε κ κύπελλο, ενώ στην αρχή λέγαμε άντε να μπούμε στα πλεηοφφ.

Συμφωνώ με κιμι: οι κούπες κ οι νίκες σε μεγάλα ματς φτιάχνουν χαρακτήρα. μπράβο στην ομάδα, κρίμα για το άδειο γήπεδο.

Τίμιος Αραβίδης χωρίς δόντια :lol: Τι παλικάρι κι αυτό…

μπράβο στην ΑΕΚ, εμείς δεν υπήρχαμε…

αλλά καθόλου κρίμα για το άδειο γήπεδο, ούγκανοι απο το πασαλιμάνι μέχρι την τούμπα ας μείνουν στα φόρουμ/καφενεία να βγάζουν χολή ενώ στο γήπεδο γινοταν αυτό:

Κυριος ο Τσορι.

Η κλαψα των Ολυμπιακων ειναι χωρις συγκριση. Αν καποια στιγμη βρεθουν “απο κατω”, θα το θυμηθουν ολοι.

Νταξ απιστευτη κλαψα και δε τη καταλαβαινω.Η ΑΕΚαρα ειχε ψυχη και το ηθελε περισσοτερο.
Και μην ακουσω παλι τη πιπιλα με το οτι ηταν ντεφορμε ο γαυρος/δεν επαιξε…κλπ
ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ 2 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΑΙΞΑΜΕ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ. Πηρες το πρωταθλημα με 35 βαθμους μπροστα, μη ψαχνεις δικαιολογιες τωρα. Σας κερδισε 2 φορες φετος ομαδα με ακριβοτερο παιχτη τον Τζιμπουρ και με Αρθο.

Εκει που ελιωσα παντως ειναι ο Ασλανιδης που φιλαει ολους του παικτες και οταν φτανει στον Τζιμπουρ παγωμαρα αχαχαχαχ.

Και φυσικα:

ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ ΡΕ

ολλα μπραβο στην αεκ για το κυπελλο!! Επαιξε με ψυχη κ εξαφανισε το γαυρο.
Να συνεχισετε ετσι ρε μαγκες να τους κοψετε τον αερα κ να μην κανετε τα ιδια λαθη που εκανε ο παναθηναικος μετα την πρωτη, πετυχημενη χρονια του αναστασιου

Επιτέλους και μια ανατροπή για την ΑΕΚ στο μπάσκετ και μέσα στην πιο δυνατή έδρα

φοβερή η φώτο του τσόρι

λυπάμαι μόνο που δεν έχουμε δει τον τελευταίο καιρό, Έλληνα ποδοσφαιριστή να κάνει κάτι ανάλογο. σήμερα σχολίαζαν δικαιολογημένα στο ραδιο ότι κ με 300 άτομα από τον καθένα, πήγαν πάλι με κάποιο μαγικό τρόπο τα καλύτερα μπουμπούκια

Αντε ας γίνω εγώ ο μπασταρδάκος της υπόθεσης για τον “κύριο” Τσόρι :")

Γελαω με τα 2 πεναλτι που χει χαρισει στον Νιωνιο κ μπροστα του μαλιστα. Αλλα ακομα πιο αστειοι ειναι οι γαυροι που κλαιγονται κ για τον Πανιωνιο. Ηταν να μην κανουν την αρχη…

Δεν εχω σταματησει να γελαω με το μπασκετ και τις αποβολες που εγιναν,αυτοκτονικη ταση και καταρρευση για αλλη μια φορα στην τεταρτη περιοδο,δηλαδη ρε ζντοβς ελεος,παλι καλα στο τελος δεν εχασαν το ματς.

Η αλλη πλακα ειναι που διαβαζω οτι ο σαββιδης εβαλε αλλα 8 εκ ευρω σε ΑΜΚ,την ιδια στιγμη ο τιγρης δεν εχει βαλει φραγκο,πουλαει 3 χρονια το οραμα αγια σοφια,παιζει με λοιμα και παικτες των 150 χιλιαδων,ελληνες που ξερουν τι σημαινει ΑΕΚ,πονανε την ΑΕΚ κλπ,αλλαζει 2 προπονητες και στο τελος ξεπαρθενιαζει τον οσφπ με το αηττητο,παιρνει το κυπελακι,ε αν βγει και δευτερος στα play off, αντε να βγεις μετα να πεις κουβεντα.

Και βγαινει ο μπουζος στο μετροπολις να πει οτι η επανασταση του ιβαν σαββιδη να μην κατεβει στον επαναληπτικο ανοιξε τον δρομο στην ΑΕΚ να παρει το κυπελο και οφειλει να πει ενα ευχαριστω στον δικεφαλο του βορρα.
#-o:lol:

Που ο ιβαν προετρεψε τον τιγρη να μην κατεβει ουτε αυτος στον τελικο…ε κατεβηκε και το σηκωσε,ευτυχως δεν ακουσε τον μιτσουκο απο το ροστοφ.Κατα τα αλλα αγκαλιτσες,πρωτη μουρη στην εκδηλωση των ποντιων.:stuck_out_tongue:

Για μένα είναι λάθος η εμμονή με τον Ζντοβς και η απόφαση να μείνει και του χρόνου. Δεν εχει δείξει τίποτα θετικό νομίζω. ϊσως μια μικρή βελτίωση στην άμυνα, αλλά ταυτόχρονα καθίζηση επιθετικά.

Κατα τα άλλα πόσο μα πόσο κομπλεξικά αντιΑΕΚτζήδες είναι αυτοι οι ΠΑνιώνιοι. Μένω και Νεα Σμυρνη και το βλέπω παντού. Τόσο καιρό βγαίνουν από τον Ολυμπιακό και λένε οτι ο Μπακασετας εχει κλείσει και δεν τους καίγεται καρφάκι. Τώρα που ο Μπακασέτας φαίνεται ότι έκλεισε στην ΑΕΚ αρχίσανε τα δικά τους. Τον αποκλείσανε από τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ και έπεται και συνέχεια. Αντε σκαψτε κανα γήπεδο…

Γενικα τα τελευταια χρονια εχει φουντωσει αυτη η κοντρα με τον Πανιωνιο… Πριν καποια χρονια δε σκαβανε το γηπεδο να μη παιξουμε? Γκασμαδες κανονικοι…

Οσο για το ματς με τον Παναθηναικο, δε νομιζω οτι τα σαπια playoffs αξιζουν σχολιασμο.

Ρε παιδιά ο Μπακασέτας δεν μπορεί να συμφωνήσει πίσω από την πλάτη του συλλόγου άμα δεν έχει μείνει ένα εξάμηνο πριν από την λήξη του συμβολαίου του. Όντως υπάρχει έχθρα και χαζή κατά την γνώμη μου αλλά εδώ μιλάμε για άλλα πράγματα. Ας πάει το παιδί ή στον Γαύρο ή σε εσάς ποιος χέστηκε; Το θέμα είναι ότι ο σύλλογος έχει λόγο αυτήν τι στιγμή στο τι θα γίνει και με ποιον θα συμφωνήσει και για πόσα. Άμα η ΑΕΚ τον θέλει τσάμπα θα περιμένει μέχρι τον χειμώνα που λήγει το συμβόλαιο, άμα τον θέλει τώρα θα πληρώσει. Δεν θα τον έχουμε ενδεκάτο ζεστό και έτοιμο για να τον πάρετε έτσι ντουγρού. Και πέρα από αυτό αφορά και την απόδοση της ίδιας της ομάδας γιατί όσοι τον βλέπουμε φέτος, με την ΑΕΚ τις προάλλες έπαιζε μόνος του. Επίσης κατά την γνώμη μου είναι ότι όλο αυτό είναι θέμα στρατηγικής στο παζάρι που γίνεται. Δεν γίνεται ένας παίχτης που αξίζει αυτήν την στιγμή στην ομάδα τα περισσότερα να φύγει έτσι και να μην πάρει ο Πανιώνιος τίποτα όσο έχει συμβόλαιο. Μην βλέπουμε παντού δράκους. Δώστε περισσότερα από τον Ολυμπιακό ή τον Πάοκ ή τον οποιονδήποτε και πάρτε τον άμα τον θέλετε τώρα. Αλλιώς περιμέντε 6-7 μήνες. Δεν θα είμαστε εμείς θύμα για να παίρνει ο όποιος θέλει παίχτες τζάμπα ενώ έχουμε ακόμα λόγο στο τι θα γίνει.

Εδω και πολλα χρονια νομικα ευννοουνται οι παιχτες. Δεν ειναι πια δουλεία το ποδόσφαιρο. Αυτα πχ που λες ισχυουν. Μπορει να μεινει στον Πανιωνιο και να περιμένει. Αλλά αν του φερθουν όμως οπως υπονόησε ο Ζαμάνης τότε μπορεί ανετα ο παιχτης να προσφύγει και να δικαιωθεί και να μεινει ελευθερος. Πλεον δεν μπορει μια ομαδα να αναγκαζει καποιον παιχτη να παει καπου. Εγώ πιστευω θα πρυτανευσει η λογική και θα παει στην ΑΕΚ με κάποιο σοβαρό ποσό. Τα 300 που υποτίθεται δινει η ΑΕΚ ειναι μια χαρα για παιχτη που ληγει το συμβόλαιο του. Καπου τοσα ειχατε παρει και για τον Μπουμαλ χωρις να ληγει το συμβόλαιο του και μεχρι τοτε ηταν ο καλυτερος σας παιχτης. Απλα εδω και καιρο ο Πανιωνιος ειναι στο αρμα Μαρινακης. Εγω δεν μπορώ να πιστέψω οτι ο Ολυμπιακος δινει 700χιλιαρικα για παιχτη που ναι ελευθερος σε 6 μηνες και μαλιστα για να τον αφησει ενα χρονο δανεικο στον Πανιωνιο. Τεσπα θα δουμε. Απλα ειλικρινα αυτο το μενος των Πανιωνιων για την ΑΕΚ ειναι ανεξηγητο

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να υποστηρίζω ούτε διοικήσεις ούτε τίποτα. Είναι θέμα όμως το ότι παίζει η ομάδα με την ΑΕΚ για τα πλει οφ και άλλος να είναι λίγες μέρες πριν στο κότερο με τον Μελλισανιδη για να μιλήσουν για μεταγραφή. Δημιουργεί πρόβλημα σε όλους, και στον προπονητή και στην ομάδα και στον κόσμο. Ας πάει το παιδί όπου γουστάρει από την στιγμή που θα έχει το οκ νομικά. Αλλά η κίνηση του είναι φάουλ. Επίσης δεν κατάλαβα γιατί ο Τίγρης είναι σωστός και ο Ζαμάνης λάθος. Όπως ο Μελλισανίδης πάει να κάνει την καλή κοιτώντας το συμφέρον του και να τον πάρει τσάμπα σε σχέση πάντα με το τι προσφέρουν οι άλλοι έτσι έχει δικαίωμα και ο σύλλογος να πράξει και να κοιτάξει το δικό του συμφέρον. Αυτά που είπε ο Ζαμάνης είναι όντως για το πέος. Μπορεί απλά να μην τον βάζει να παίζει όχι να του κάνει την ζωή πατίνι. Το που θα πάει δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει :p. Αν το αναλύσω τελείως οπαδικά και στηρίξω την ομάδα μου ας πάει εκεί που θα βολέψει εμάς περισσότερο. Δεν νομίζω ότι αυτή τη φορά είναι θέμα κομπλεξ με την ΑΕΚ (ενώ υπάρχει στο οπαδικό). Και ο Βάζελος και ο Παοκ πήρανε 2 παίκτες μας κάνοντας σωστά την διαδικασία. Μόνο εδώ έγινε έτσι για αυτό και γίνετε θέμα. Μην ξεχνάς ότι ο Πανιώνιος είναι και ένας σύλλογος που έχει οικονομικά προβλήματα, δεν μπορεί να κοιτάει το πολυτιμότερο asset του να φεύγει έτσι ενώ έχει κάνει και αυτός τα δικά του σχέδια, όπως κάνει η Αεκ και ο Μπάκα κλπ.

Εύχομαι στο παιδί να κάνει και γαμώ τις καριέρες πάντως. Απλά θα μπορούσε να είναι ντόμπρος και να μην έλεγε “να πάρει λεφτά η ομάδα και πρώτα ο Πανιώνιος” και να κανονίζει πίσω από την πλάτη της ομάδας και να παίζει έτσι στο ματς με την ΑΕΚ.

Τέλος πάντων μαλακία μου και μένα που χώθηκα γιατί δεν θέλω να μπλέκω με αυτά. Μάχονται λεφτάδες μαφιόζοι μεταξύ τους οπότε ας τα βρούνε.

Εντάξει μωρέ δεν παρεξηγούμε. Κουβέντα να γίνεται :stuck_out_tongue: . Προσωπικά πολύ αμφιβάλλω για αυτά περί κότερου κτλ, αλλα σίγουρα θα χει συζητήσει. Από την στιγμή που δεν έχει κάνει συμβόλαιο δεν έχει κάνει κάτι παρατυπο. Εξάλλου από 1η Ιουνίου έχει και αυτό το δικαίωμα. Τέσπα θα δείξει. Για μένα πάντως μπράβο του που πάει εκείπου θέλει και που χει πιθανότητες να παίξει. Αυτο το πράμα που κάνει ο Ολυμπιακός να παίρνει παίχτες μονο και μονο για να μην παίζουν σε αντίπαλο και να τους χαραμίζει ειναι απαράδεκτο, και απορώ με όσους συμφωνούν μαζί του.

Ρε Αγγελοπουλε γαμω την πανακολλα μου. Ποσα παιχνιδια πρεπει να χασει ο Ζντοβς ενω εχει διψηφια διαφορα υπερ του στην 3η περιοδο για να καταλαβεις οτι ειναι μυρωδιας;απο τα δευτερα του Αρη. Ημαρτον