Αεκαρα

Για το πεο,ποιος να βαλει γκολ,ο μπακασετας,ο πλατελας η ο γεροαλμειδα,λιγα πραγματα η επιθετικη γραμμη,αν και καναμε 2-3 ευκαιριες για γκολ.

Ως συνηθως τα λεει ολα στο ΑΕΚ ΜΟΝΟ στο φεησμπουκ. Εξαιρετικα αρθρα παντα χωρις καμια προπαγανδα, λογοκρισια κτλ.

https://m.facebook.com/%CE%91%CE%95%CE%9A-%CE%9C%CE%9F%CE%9D%CE%9F-1437565213219458/

Αργησαν χαρακτηριστικα να κλεισουν αλμειδα-πατιτο,αν τους ειχε ο τιμουρ ετοιμους,εστω για ενα ημιχρονο,μπορει κατι να καναμε.

Δεν θα την παλεψω και φετος με αραβιδη-πλατελα-μανταλο κρυφο-πεκχαρτ για επιθεση και μπαρμποσα-γκαλο να πλαγιοκοπουν,καλη η αμυντικη προσεγγιση του κετσπαγια με βαση το μετριο ροστερ που διαθετει,αλλα αν δεν μπορεις να σμπρωξεις τη μπαλα στο πλεκτο καποια στιγμη θα το φας εσυ.

Πωε βλεπετε την ομαδα και τις μεταγραφες,μετα και την φιλικη 3αρα χτες απο τον απολωνα,απογοητευτηκα οικτρα απο το ροστερ,τωρα για λαζαρο και λεσκοτ δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζουν.:frowning:

Κοίτα εμένα Λάζαρος και Λεσκοτ με ενθουσιάζουν αρκετά. Ο Λάζαρος που θυμάμαι πριν 2 χρόνια στην εθνική πέταγε. Ο Λεσκότ είναι μεγάλο όνομα και αμυντικός στα 34 παίζει άνετα. Γενικά αμυντικά δεν φοβάμαι καθόλου. Αυτό που δεν μ αρέσει είναι ότι έχουν μαζευτεί ένα σωρό δεκάρια και δεν ξέρει τι να τους κάνει. Κάθε αγώνα πειράματα. Και ο Πατίτο ουσιαστικά δεκάρι ειναι, οπότε οι 4 από τους 5 βασικούς που χει για να καλύπτουν τα μεσοεπιθετικά είναι δεκάρια ενώ παίζει με 2 εξτρεμ. Μόνο ο Λάζαρος παίζει ψιλοάνετα πλευρά. Βάργκας, Πατίτο κατα ανάγκη κ χωρίς να χουν τα στοιχεία και Μπακασέτας, Μάνταλος ούτε καν. Γενικά είναι ένα συνολο που εχει δυνατότητες και έτσι όπως ειναι πεσμένος ο Ολυμπιακός μπορεί να υπάρξει ανταγωνισμός, αλλά από την άλλη είναι ορατό και το σενάριο να μην πολυδένει η συνταγή και να μην αποδώσει. Εξαρτάται και από τον Τιμούρ φυσικά. Να δούμε πως θα το πάει. Ήδη με Μπακασέτα, Μάνταλο γίνεται αχταρμάς.

Ο λαζαρος ειναι πολυ καλη προσθηκη και πιστευω θα σας βοηθησει.Σιγουρα απτους καλυτερους ελληνες παικτες στην θεση που παιζει και ειδικα απεναντι σε ομαδες σουπερλιγκ δεν θα χει προβλημα

Απο κει και περα ο Λεσκοτ νομιζω ειχε προβλημα στα γονατα τα προηγουμενα χρονια οποτε δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο θα σας βγει.

Γενικα απ’οτι ειδα εχετε καλη αμυνα αλλα μπροστα λιγα πραγματα.Θεωρω πως ΠΑΟΚ και ΠΑΟ ειναι ενα σκαλι σε επιπεδο ροστερ,ωστοσο εχετε το πλεονεκτημα του 1 αγωνα ανα βδομαδα και μπορει να ρεφαρετε εκεινη την περιοδο σε βαθμους

Αν αλλαξουν τα πραγματα στην διαιτησια,η λογικη λεει οτι θα τερματισετε και πανω απτον γαυρο αφου ο χοντρος ετοιμαζει ξεπουλημα και αποχωρηση οπως φαινεται.


Η ΑΕΚ έπαιξε καλά εγώ την βλέπω να χτυπάει πρωτάθλημα

Κ γω ειμαι αισιοδοξος. Ολοι ξεκινανε απο κοντα. Κ επιμενω κ για Χριστοδουλοπουλο. Πεταγε σημερα. Πιστευω οτι θα βγει λιρα εκατο

Ωραιο γκολ ο αλμειδα στο 3-1,πισω η ομαδα ηταν λιγο τρυπια βαρκα.

Εμένα για πρωτη αγωνιστική μου άρεσε πολύ η ομάδα. Κάτσε να βρει τα πατήματα του ο Λεσκότ και να γυρίσει κομπλέ και ο Σιμόες και δεν νομίζω να χουμε σοβαρά θέματα πίσω. Ο Τσιγκρίνσκι είναι καταπληκτικός. Αρχοντικός.
Ο Αλμέιδας όχι απλά ωραίο γκολ :p. Κανονιά ολκής. Με πώρωσε μετά από καιρό.

παιδια καλησπέρα. σε κάποια φάση πήρε το μάτι μου ότι η Nova πουλούσε τον αγώνα με τον γαύρο σε streaming για κατοίκους εξωτερικού. ξέρει κανείς που μπορεί κάποιος να το αγοράσει; το ψάξω κ δεν το βρίσκω

edit: ακυρο το βρηκα

Πως καταφερανε να φανε τριμπαλο απο αυτον το γαυρο ειναι αποριας αξιο.Τραγικος κετσπαγια,δεν εχει ουτε πλανο ουτε ξερει τι αλλαγες κανει,δεν θα μεινει για πολυ στον παγκο ακομα.

Πογετ θα λεμε και θα κλαιμε,τεσπα βαριεμαι να ασχολουμαι με την καβουρια του τιγρη και την ανυπαρξια του βατραχου,φανηκε απο το καλοκαιρι οτι κανουν ομαδα για το πεο.

ΠΟΥΘΕΝΑ. Απειρα λαθη, απογοητευση.
Με Λαμπροπουλο που πας ?? Το χασμα μεταξυ των πρωτων με τους αλλους ειναι τεραστειο. Χωρις Σιμοες δεν υπαρχει δημιουργια. Αυτη τη μανια με τον Πεκχαρτ ΔΕ ΤΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ,.

Ναι αλλά δώσατε μπουκετιδι σε παίχτη του ολυμπιακου! :head_bandage:

Το τελευταιο θετικο αποτελεσμα στο καραιταβλι το 2009-10,επειτα μονο ηττες και διασυρμοι.

αν πω οτι πιστευω οτι ηταν στημενο του κερατα θα με πειτε στημενο ; Ουτε την νικη του Ολυμπιακου θελω να μειωσω, ουτε τις αδυναμιες της ΑΕΚ θελω να καλυψω.

Επιτέλους ξανά στο φόρουμ. Μερες τώρα μου βγαζε προειδοποιήσεις για malware κτλ. Ισως ειχε να κάνει με τις αλλαγές που γινόντουσαν. Για την ΑΕΚ τι να πούμε. Μεγάλη απογοήτευση ο Τιμούρ και η νοοτροπία των παιχτών. Μονο η ΑΕΚ θα μπορούσε να παίξει τόσο χεσμένα με έναν Ολυμπιακό που αν εξαιρέσεις την Βέροια δεν είχε κυριαρχήσει σε κανέναν αγώνα μέχρι τώρα και ο οποίος έπαιζε 3ο παιχνίδι σε 8 μέρες, αντιθέτως με μας που μασταν φρεσκαδούρες. Πολύ λούζερ ομάδα η ΑΕΚ εδώ και χρόνια. Ο Τιμούρ μετράει μέρες λογικά. Μάλλον ψαχνουν τον επόμενο. Δύσκολο να μείνει υπο τέτοια αμφισβήτηση και είναι και λογικό. Δείχνει άσχημες εμμονες σε ιδέες που δεν πιάνουν και σε παίχτες που δεν βοηθάνε. Δεν γίνεται να παραγκωνίζεις τον περσινό πιο χρήσιμο αμυντικό χαφ του πρωταθλήματος με πρόφαση ότι ειναι ντεφορμέ κ οτι θες να παίζεις με ψηλό αμυντικό χαφ λίμπερο και να βάζεις τον 4ο και σχετικά άμπαλο αμυντικό σου σε αυτή την νευραλγική θέση. Αν δεν βλέπεις την καταστροφή που χει έρθει και αμυντικά και δημιουργικά τότε είσαι για αλλο επάγγελμα. Επίσης παίζεις με τον γαύρο στο ΚΑραισκάκη και χάνεις 2-0 και θες να πιέσεις και αντί να βάλεις τον Αραβίδη που αυτη ειναι η ειδικότητα του και έχει και καλή προιστορία εκεί, μου βάζεις το όρθιο ξυλάγγουρο Πεκχαρτ που μια βδομαδα πριν έπαιξε τόσο άσχημα σε βαθμό που αναρωτιέσαι αν είχε ξαναπαίξει ποτέ μπάλα…Και για κερασάκι, παίζεις τόσο άσχημα και δεν κάνεις 3η αλλαγή και μου κρατάς μέσα και τον Λαμπρόοπουλο που χει μεγάλες ευθύνες για τα γκολ. Τι να πει κανεις…

Προσθέστε και ότι ακούγεται ο΄τι δεν δουλευει καθόλου επιθετικές τακτικές, στημένα κτλ και οτι δεν έχει καλές σχέσεις με τους παίχτες και έδεσε η γλυκάρα. Αστα να πάνε με λίγα λόγια. Για άλλη μια φορα το βατραχοπαρεάκι που χει εμπιστευθεί ο “Τιγρης” και τα πενιχρά μέσα που τους παρέχει, χτύπησε διάνα…ελπίζω καποτε να βάλουν μυαλό(Μαιστόροβιτς?), η έστω κατα τύχη να κάνουν μια καλή επιλογή…αναμένουμε για άλλη μια φορά…

Αυτο το πραμα 2 χρονια τωρα να παιρνουμε επιθετικους για να παιζουμε με τον Αραβιδη ειναι αδικαιολογητο…

ε αφού πήραμε τον Πεκχαρτ…

Τι τους χρειάζεστε αφού βρίσκεται άμυνες όπως της αελ…