Αεκαρα

Αυτό!

Οπως τα λεει ο shadowking69, ειδα ελαχιστα στα πεταχτα το ματς απο το tablet ενω στην τηλεοραση εβλεπα το μπασκετ. Ειμαστε για τα πανηγυρια φετος, αλλα αν με αυτον τον Ολυμπιακο η ΑΕΚ κανει καθυστερησεις απο το 1ο λεπτο, συγγνωμη κιολας αλλα ετσι δεν φτιαχνεις ομαδα ποτε.

1 Like

Τελειώνουν και στον γαύρο τα λεφτά σύντομα, οπότε οι υπόλοιποι θα τον καλωσορίσουν στο δικό τους χαμηλό επίπεδο.

Θα περνάμε από στο τσου λου και θα παίρνουμε φράγκα, επίσης θα πουλάμε ο,τι καλό έχουμε, έχουμε πρόεδρα με επιφάνεια εμείς!

Πολλά τετραγωνικά μέτρα :yum:!

1 Like

Τα ναζακια με τον Χιμενεθ δε καταλαβαινω. Τι τον χαλαει τον Τιγρη και δε τον κλεινει και ακομα σκεφτεται τον Λουτσέσκου.

1 Like

Μετά τη χτεσινή σφαγή της Τούμπας, είναι μάλλον ξεκάθαρο ποιος θέλει να πάρει τη θέση του γαύρου στο παρασκήνιο. Λόγω συμπάθειας υποστήριζα βάζελο χτες, αλλά ίσως καλύτερα με ΠΑΟΚ στον τελικό γιατί, όσο σπρώξιμο και να φάνε, δεν έχουν φανέλα για να καταφέρουν πολλά πράγματα. Και δεν παίζουμε στην Τούμπα.

Ο Ρωσοπόντιος εντωμεταξύ έχει ξεφύγει, κάνει κάτι μεγαλοπρεπείς δηλώσεις λες και είναι κάτι μεταξύ τσάρου και πλανητάρχη :joy:

Νομίζω ότι βάσει δυναμικότητας δεν είμαστε το φαβορί. Αλλά θα είναι μεγάλη η πρόκληση. Ελπίζω σε νέο ρεστιτάλ κόουτσινγκ από το Μανόλο (με το υλικό που έχει, έχει ήδη κάνει θαύματα) για να κλείσουν τα στόματα Βάτραχου και λοιπών αυλικών. Όπως λέει και ο eviL από πάνω, τι άλλο να κάνει ο άνθρωπος! Άκου εκεί Λουτσέσκου!

edit: εδώ πήγαινε ο επαναληπτικός προχτές για υγιεινός περίπατος, έβαλαν το γαύρο στην πρόκριση ο Μάνταλος και ο Άβερελ και πάλι ακούστηκε γκρίνια για τον Χιμένεθ από τους βατραχοΑΡΔ. Τι να κάνει δηλαδή; Να αλλάξει το λούζερDNA της ομάδας έτσι όπως έχει διαμορφωθεί εδώ και 10-15 χρόνια; Θέλει πολλή προσπάθεια για να ξαναγίνεις ΑΕΚ.

3 Likes

ρεσιτάλ κοουτσινγ λέτε από Χιμένεθ, αλλά για την αλλαγή του Αλμέιδα που είναι προφανές ότι δεν μπορεί να τρέξει δεν λέτε… 1000 φορές βάλε Πεκχαρτ που μπορεί πολλά παραπάνω από τον Πορτογάλο, αν θες να έχεις ένα ψηλό φορ στην περιοχή.

επίσης 18άδα με Ολυμπιακό, και ματς για υπεράσπιση σκορ και πας 1 σεντρα μπακ… τυχεροί ήμασταν που δεν έγινε καμιά στραβή με Βράνιες κλπ…

όχι ότι δεν τα έχει πάει καλά μέχρι τώρα ο Χιμένεθ. κατάφερε και μας έκανε ομάδα όσο μπορούσε… αλλά όχι και ρεσιτάλ…

Ναι, αλλά είναι καλός τερματοφύλακας :joy:
Όπως παλιά που παίζαμε μπάλα στο σχολείο και το χοντρό παιδάκι το βάζαμε τέρμα!

Κοίτα, κι εγώ προτιμάω τον Πέκχαρτ, αλλά θεωρώ ότι ο Πέκχαρτ είναι για παιχνίδι απέναντι σε κλειστές άμυνες. Ο Αλμέιδα παραλίγο να ισοφαρίσει στη μία ευκαιρία που είχε. Δεν ξέρω αν μαρκάρει καλύτερα κιόλας.

Υπάρχουν αλλαγές που βγάζουν μάτι ότι είναι λάθος, αλλά νομίζω ότι το να περάσει τον Αλμέιδα είχε κάποια λογική. Το ότι χάσαμε και μας έσωσε το δοκάρι στο τέλος και το ότι το ματς έγινε ροντέο, σίγουρα δεν είναι για να πεις “μπράβο Μανόλο”. Αλλά για 80 λεπτά το πήγε μια χαρά. Και το “ρεστιτάλ” πήγαινε πιο πολύ στο παιχνίδι στο Καραϊσκάκη.

2 Likes

Kαλά οι δηλώσεις του Σαββιδη ηταν το κάτι άλλο. Παραλήρημα. Παράνοια κανονικά.

3 Likes

Αμα δεν εκανε τη βλακεια ο Μανταλος η αν το εβαζε ο Αλμειδα θα λεγαμε για προπονηταρα.
Ναι δεν ειναι και Κοντε, αλλα επιτελους εχουμε εναν επαγγελματια προπονητη με πλανο και προσωπικοτητα.
Να τον κλεισουν συντομα να ξεκινησουμε τη νεα σεζον επιτελους με οργανωμενο σχεδιασμο.

1 Like

μωρε μια χαρά τα πήγε. αυτήν την παρατήρηση την έκανα για να μην ξεχνιόμαστε και νομίζουμε ότι έχουμε στον πάγκο τον Μουρίνιο ξερωγω… :slight_smile:

Δεν έχουμε τον Μουρίνιο. Και ο Μουρίνιο θα ήταν πολυτέλεια για το ελληνικό πρωτάθλημα.

Αλλά έχουμε τουλάχιστον κανονικό προπονητή, με όλα τα θετικά και τα αρνητικά του. Στη μετά-βάτραχο εποχή - τον οποίο δεν αμφισβητώ για όσα πέτυχε τη δεκαετία του 90, αλλά το ποδόσφαιρο άλλαξε από τότε - είχαμε τον Σάντος και τον Φερέρ. Και πάλι τύπους με πολλά αρνητικά, αλλά κανονικούς προπονητές. Και τον Χιμένεθ.

Μην τρωγόμαστε μεταξύ μας, ας δεχτούμε ότι ο Μανόλο είναι επαρκής για να φτιάξει μία ομάδα που θα χτυπάει σοβαρά επιτέλους το πρωτάθλημα από την επόμενη σεζόν. Με 3-4 προσθήκες και έναν τρόπο να μείνει ο Αραούχο είμαστε εντάξει.

Δεν ειμαι αισιοδοξος για τον τελικο,στα μπακ με τσιγκρινσκι,γιοχανσον,βρανιες ειμαστε οκ,στον αξονα θα φορτωσει ο ιβιτς και στις πλαγιοκοπησεις υστερουμε,στο τερμα επισης ειμαστε γκαφατζηδες οποιον και να βαλει,στον παγκο παλι δεν εχουμε λυσεις σοβαρες,ποιος αλμειδα και αινταρεβιτς,οι γκαλο και βαργκας ειναι με τις καλες τους και τις κακες τους μερες.

:worried:

Εγω ειμαι γιατι ειναι ο ΠΑΟΚ :stuck_out_tongue: Οποτε μας κερδιζει ειναι με σπρωξιμο στην εδρα του. Γενικα εχουμε πολυ καλη παραδοση μ αυτους, κ αν δεν ηταν τα τελευταια χρονια που χαμε πεσει, θα μιλαγαμε για τυπικη πελατειακη σχεση. Φοβαμαι μη τον σπρωξουν ειναι η αληθεια, αλλα ενταξει ενα παιχνιδι ειναι μπορει να κερδισουν κ οι 2. Οψομεθα

Μ αρεσει που πανε τον ΠΑΟΚ φαβορι. Κ η ΑΕΚ παιζει καλυτερα υπο τετοιο πρισμα κ μου φαινεται κ αστειο γενικοτερα σαν προγνωστικο. Κατα τα αλλα. Για αλλη μια φορα δειξαμε γιατι στην Ουγκαντα οταν κατι δεν παει καλα λενε “Αυτα ουτε στην Ελλαδα δεν γινονται”

Βλεποντας τον παγκο,αλμειδα,αραβιδης,κολοβετσιος,γαλανοπουλος,μπακασετας,τσελιος,γιανουτσος,μπαρκας,βαργκας.

Απο αυτους,σε περιπτωση καποιου τραυματισμου,η παρατασης για φρεσκαρισμα 11αδας,μονο ο αλμειδα για ενα 20λεπτο και ο βαργκας για κανενα 30λεπτο μπορουν να βοηθησουν,οι αλλοι ειναι ανυπαρκτοι.

Φοβου μαλακια μανταλου η ανεστη.

Αμα γινει…

Δυστυχως πολλες Κασσανδρες επαληθευτηκαν. Κ για την ομαδα μας κ για τον εξυγιαντη…

Όλα έδειχναν ότι ο ΠΑΟΚ θα το πάρει είτε έτσι είτε αλλιώς .
Όχι μόνο με το τι είδαμε στον τελικό . πολλά πράγματα “φώναζαν” εδώ και καιρό …

Όλοι αυτοί που διοικούν τις ελληνικές ομάδες (τουλάχιστον τις μεγάλες ) είναι σκατα. Τίποτα δεν θα έπρεπε να μας κάνει εντύπωση .

2 Likes